Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Природа масового отупіння суспільства і падіння морально-етичного рівня людей в кризові періоди

Якщо ви надієтися на те, що прихильники Зеленського прозріють - марна надія.

Звичайно, частині народу, в кого ще збереглися залишки самоповаги і здорового глузду - буде все важче і важче себе обманювати і робити вигляд, що все йде «за планом». І рано, чи пізно - такі люди "прозріють".
Але, на жаль таких людей буде не так багато, як би нам того хотілося.

З другої сторони, буде багато незадоволених - з тих, хто повязав з Голобородьком свої нереальні і фантастичні очікування і надії.
Але це буде не «прозріння», це буде звичайне розчарування в черговій месії. І на слідуючих виборах вони віддадуть голос не за умовного «Порошенка», а за чергову "юлю", чи вилоносця, чи віртуального обіцяйла.

Справа в тому, що прихильники будь-кого, особливо, якщо цей будь-хто - лідер групи (в данному випадку під лідером мається на увазі не людина з високими якостями, а той, на кого группа звалили таку відповідальність. Чи людина сама себе поставила на це місце. А рівень може будь-який), завжди підсвідомо піднастроюються під рівень лідера. В першу чергу – морально-етичний і інтелектуальний.

І ось тут головний психологічний фокус - якщо лідер має більш високий рівень, то і люди підсвідомо підтягуються до цього рівня. Звичайно, інтелект від цього не зросте, але моральність і бажання думати, розбиратися, аналізувати - теж буде рости. А як відомо - що тренується, те і розвивається, тому поступово і інтелектуальний рівень теж буде зростати.

Зовсім протилежна картина, якщо рівень "лідера" низкий. Тоді люди, які пішли за цим" лідером" підсвідомо теж будуть в себе блокувати інтелектуальі здібності і відмовлятися від моральних принципів. Будуть переходити на більш низький етичний рівень свого «лідера», щоб з ним зрівнятись, але як правило, падають ще нижче - кожний в міру своєї спорченості.

Такі процеси не контролюються свідомістю, це природний механізм, закладений генетично - принцип побуови і функціювання ієрархії в системах. Без такого механізму в принципі на Землі не зміг би вижити ні один живий вид більш-менш з високим рівнем організації психічної діяльності.

Тому так легко піддаються зомбуванню цілі народи, коли процес зомбування накладється на дію цього природного закону.

Тільки от в природі - роль вожака досить сильно запрограмована і як правило вожак діє в жорстких межах обовязків і прав вожака зграї і рамках законів виживання виду. Тому вожаком завжди стає самий сильний і розумний член зграї.

Тоді як в людей на дію цього природного принципу накладається багато психічних і соціальних чинників, які спотворюють дію закладених природою принципів відбору самого сильного і справжнього лідера. І як правило - такі психічні чинники не є здоровими, а в переважній більшості взагалі мають прояви психічного захорювання, чи відхилення.

Якщо такі психічні відхилення, чи захворювання мають в суспільстві масовий характер, то зазвичай "стадо" людей практично з 100%-ю вірогідністью вибере собі вожаком людину, в якої ці вади є ястраво вираженими і домінуючими.
Підсвідомий розрахунок простий - якщо такі відхилення є у вожака, значить це відхилення вже "вважається" нормою і іншим непотрібно з ним боротися, а можна відкрито діяти в рамках такого відхилення.

І таким простим способом стати "нормальним", не подавлювати свої скриті низькі бажання, не старатися виздоровлювати, не працювати над собою, а просто - обявити нормальністю свої вади, свої відхилення, свої неврози, неврастенії, свої комплекси. Стати «вільним» від обовязків притримуватись морально-етичних цінностей.
Вибори вожака з такими вадами - це найкоротший шлях, щоб "звільнитися" від морально-етичних умовностей, які мішають стати "самим собою", не боячиь бути покараним за прояв агресивності, ненависті, злоби, погроз і бажання вбивати і нищити.

Це на деякий час дає ейфорію «свободи», поки в суспільстві не виникає проблема із розгулом такої свободи і держава повинна приймати жорсткі рішення для наведення порядку.

Проблема в тому, щоб разом з цим людина автоматично блокує в собі ту частину інтелекту і моралі, за допомогою якої вона стримувала себе, старалася бути "нормальною" в рамках попередньої, більш здорової, морально-цінностної моделі суспільства.

І найбільша проблема в тому, що при різкій зміні моральної системи - людина практично ніколи вже не може так же легко повернутися на попередній рівень. Падати завжди набагато легше, чим підійматись. Тому у таких людей шлях завжди тільки один – постійне падіння вниз.

І чим нижче опускається людина - тим більш жорстка система для контролю людей з деградованою системою морально-етичних цінностей створюється в державі. Простіше кажучи - чим нижче морально-етичний рівень суспільства, тим більш жорстока система контролю, пригноблення і покарання використується для підтримання порядку в суспільстві.

Через це пройшла путінська росія, де населеня масово опустило себе на рівень свого лідера - путіна і перетворилося в вату, яка мислить бандитсько-тюремними категоріями кримінального світу в сфері людських і міжнаціональних взаємовідносин.

Подібний процесс зараз проходить і в Україні, де більшість прихильників зе теж опустилися на більш низький морально-етично-інтелектуальний рівень і вже ніяк не скриваючись демонструють цей новий більш низький рівень, вважаючи, що це тепер норма.

На жаль – в «комплекті» цих нових принципів, які «команда зе» на всіх рівнях старається легимитизувати, дуже мало дійсно здорових принципів. І разом з тим – буквально взрив аморальності, погроз, абсолютно дебільних суджень, висновків і рішень. Мало того, більшість знаходится в приємному очікуванні масових репресій "ворогів".

Всім відомий такий вислів «Революція пожирає своїх дітей» - так ось це завжди є обєктивним процесом, коли для наведення порядку приходиться буквально винищувати тих, хто втратив відчуття реальності, безкарності і міру в проявлені своїх низьких інстинктів, і став загрозою для суспільства і самих "лідерів".

Заслуга Порошенка в тому, що він постарався максимально цей процес помякшити і не перейти до жорстких дій, хоча в деякій мірі такі дії проводилися (згадаймо Сашка Білого).

В команди зе (в їх господаря) немає таких високих моральних принципів, як в Порошенка, а з другої сторони сама виборча компанія була побудована на тому, щоб максимально дати людям відчуття безкарності в проявленні своїх низьких інстинктів, агресіїї, злоби і ненависті, щоб використати цей ресурс для приходу до влади.

Але зараз, для закріплення свої влади – електорат зе якраз стане тією частиною суспільства, проти якої в першу чергу почнуться репресії, щоб звільненого звіра загнати назад в клітку.

Так відбувалося завжди в історії. Найсвіжіший приклад – путінська росія.

Так станеться і в Україні. Стадо баранів і гієн, яким дали відчуття безкарності і ілюзію повної свободи в вираженні изких і агресивних інстинктів, щоб на їх спинах вїхати до владних кабінетів – знову треба повернути в стійло і посадити на ланцюги, щоб не буянили і не відчували себе безкарними істотами і господарями світу. Мавр зробив свою справу - мавр більше не потрібний.

Повертаючись до початку публікації - хочу сказати, що в загальному більша частина населення уже не повернеться до того рівня етики і моралі, який був до сьогодні і єдиним методом управління цією масою буде страх покарання і генерація почуття вини.

Віктор Федорончук

Tags: Зеленский, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 16 comments