?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Природа масового отупіння суспільства і падіння морально-етичного рівня людей в кризові періоди

Якщо ви надієтися на те, що прихильники Зеленського прозріють - марна надія.

Звичайно, частині народу, в кого ще збереглися залишки самоповаги і здорового глузду - буде все важче і важче себе обманювати і робити вигляд, що все йде «за планом». І рано, чи пізно - такі люди "прозріють".
Але, на жаль таких людей буде не так багато, як би нам того хотілося.

З другої сторони, буде багато незадоволених - з тих, хто повязав з Голобородьком свої нереальні і фантастичні очікування і надії.
Але це буде не «прозріння», це буде звичайне розчарування в черговій месії. І на слідуючих виборах вони віддадуть голос не за умовного «Порошенка», а за чергову "юлю", чи вилоносця, чи віртуального обіцяйла.

Справа в тому, що прихильники будь-кого, особливо, якщо цей будь-хто - лідер групи (в данному випадку під лідером мається на увазі не людина з високими якостями, а той, на кого группа звалили таку відповідальність. Чи людина сама себе поставила на це місце. А рівень може будь-який), завжди підсвідомо піднастроюються під рівень лідера. В першу чергу – морально-етичний і інтелектуальний.

І ось тут головний психологічний фокус - якщо лідер має більш високий рівень, то і люди підсвідомо підтягуються до цього рівня. Звичайно, інтелект від цього не зросте, але моральність і бажання думати, розбиратися, аналізувати - теж буде рости. А як відомо - що тренується, те і розвивається, тому поступово і інтелектуальний рівень теж буде зростати.

Зовсім протилежна картина, якщо рівень "лідера" низкий. Тоді люди, які пішли за цим" лідером" підсвідомо теж будуть в себе блокувати інтелектуальі здібності і відмовлятися від моральних принципів. Будуть переходити на більш низький етичний рівень свого «лідера», щоб з ним зрівнятись, але як правило, падають ще нижче - кожний в міру своєї спорченості.

Такі процеси не контролюються свідомістю, це природний механізм, закладений генетично - принцип побуови і функціювання ієрархії в системах. Без такого механізму в принципі на Землі не зміг би вижити ні один живий вид більш-менш з високим рівнем організації психічної діяльності.

Тому так легко піддаються зомбуванню цілі народи, коли процес зомбування накладється на дію цього природного закону.

Тільки от в природі - роль вожака досить сильно запрограмована і як правило вожак діє в жорстких межах обовязків і прав вожака зграї і рамках законів виживання виду. Тому вожаком завжди стає самий сильний і розумний член зграї.

Тоді як в людей на дію цього природного принципу накладається багато психічних і соціальних чинників, які спотворюють дію закладених природою принципів відбору самого сильного і справжнього лідера. І як правило - такі психічні чинники не є здоровими, а в переважній більшості взагалі мають прояви психічного захорювання, чи відхилення.

Якщо такі психічні відхилення, чи захворювання мають в суспільстві масовий характер, то зазвичай "стадо" людей практично з 100%-ю вірогідністью вибере собі вожаком людину, в якої ці вади є ястраво вираженими і домінуючими.
Підсвідомий розрахунок простий - якщо такі відхилення є у вожака, значить це відхилення вже "вважається" нормою і іншим непотрібно з ним боротися, а можна відкрито діяти в рамках такого відхилення.

І таким простим способом стати "нормальним", не подавлювати свої скриті низькі бажання, не старатися виздоровлювати, не працювати над собою, а просто - обявити нормальністю свої вади, свої відхилення, свої неврози, неврастенії, свої комплекси. Стати «вільним» від обовязків притримуватись морально-етичних цінностей.
Вибори вожака з такими вадами - це найкоротший шлях, щоб "звільнитися" від морально-етичних умовностей, які мішають стати "самим собою", не боячиь бути покараним за прояв агресивності, ненависті, злоби, погроз і бажання вбивати і нищити.

Це на деякий час дає ейфорію «свободи», поки в суспільстві не виникає проблема із розгулом такої свободи і держава повинна приймати жорсткі рішення для наведення порядку.

Проблема в тому, щоб разом з цим людина автоматично блокує в собі ту частину інтелекту і моралі, за допомогою якої вона стримувала себе, старалася бути "нормальною" в рамках попередньої, більш здорової, морально-цінностної моделі суспільства.

І найбільша проблема в тому, що при різкій зміні моральної системи - людина практично ніколи вже не може так же легко повернутися на попередній рівень. Падати завжди набагато легше, чим підійматись. Тому у таких людей шлях завжди тільки один – постійне падіння вниз.

І чим нижче опускається людина - тим більш жорстка система для контролю людей з деградованою системою морально-етичних цінностей створюється в державі. Простіше кажучи - чим нижче морально-етичний рівень суспільства, тим більш жорстока система контролю, пригноблення і покарання використується для підтримання порядку в суспільстві.

Через це пройшла путінська росія, де населеня масово опустило себе на рівень свого лідера - путіна і перетворилося в вату, яка мислить бандитсько-тюремними категоріями кримінального світу в сфері людських і міжнаціональних взаємовідносин.

Подібний процесс зараз проходить і в Україні, де більшість прихильників зе теж опустилися на більш низький морально-етично-інтелектуальний рівень і вже ніяк не скриваючись демонструють цей новий більш низький рівень, вважаючи, що це тепер норма.

На жаль – в «комплекті» цих нових принципів, які «команда зе» на всіх рівнях старається легимитизувати, дуже мало дійсно здорових принципів. І разом з тим – буквально взрив аморальності, погроз, абсолютно дебільних суджень, висновків і рішень. Мало того, більшість знаходится в приємному очікуванні масових репресій "ворогів".

Всім відомий такий вислів «Революція пожирає своїх дітей» - так ось це завжди є обєктивним процесом, коли для наведення порядку приходиться буквально винищувати тих, хто втратив відчуття реальності, безкарності і міру в проявлені своїх низьких інстинктів, і став загрозою для суспільства і самих "лідерів".

Заслуга Порошенка в тому, що він постарався максимально цей процес помякшити і не перейти до жорстких дій, хоча в деякій мірі такі дії проводилися (згадаймо Сашка Білого).

В команди зе (в їх господаря) немає таких високих моральних принципів, як в Порошенка, а з другої сторони сама виборча компанія була побудована на тому, щоб максимально дати людям відчуття безкарності в проявленні своїх низьких інстинктів, агресіїї, злоби і ненависті, щоб використати цей ресурс для приходу до влади.

Але зараз, для закріплення свої влади – електорат зе якраз стане тією частиною суспільства, проти якої в першу чергу почнуться репресії, щоб звільненого звіра загнати назад в клітку.

Так відбувалося завжди в історії. Найсвіжіший приклад – путінська росія.

Так станеться і в Україні. Стадо баранів і гієн, яким дали відчуття безкарності і ілюзію повної свободи в вираженні изких і агресивних інстинктів, щоб на їх спинах вїхати до владних кабінетів – знову треба повернути в стійло і посадити на ланцюги, щоб не буянили і не відчували себе безкарними істотами і господарями світу. Мавр зробив свою справу - мавр більше не потрібний.

Повертаючись до початку публікації - хочу сказати, що в загальному більша частина населення уже не повернеться до того рівня етики і моралі, який був до сьогодні і єдиним методом управління цією масою буде страх покарання і генерація почуття вини.

Віктор Федорончук


promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1

І знову ольгінці

Welt Schmerz 27 апреля, 13:58
На жаль – в «комплекті» цих нових принципів, які «команда зе» на всіх рівнях старається легимитизувати, дуже мало дійсно здорових принципів. І разом з тим – буквально взрив аморальності, погроз, абсолютно дебільних суджень, висновків і рішень. Мало того, більшість знаходится в приємному очікуванні масових репресій "ворогів".
...
Та ще й розпалюють це з-за поребрика. Свіжий приклад лінгвотесту in action - якийсь антон спер(м)анський СУЦІЛЬНИМ КАПСОМ закликав до зачистки 25% населення (на жаль, його пост швидко видалили).Edited at 2019-04-27 14:03 (UTC)

otakvot 27 апреля, 14:20
С тем, утверждением, что чем суровее времена, тем больше власть опирается на стадные инстинкты - согласен. Это в природе человека, и при нехватке ресурсов, власть держится именно на инстинктах, соответственно и все общественные процессы становится блее упрощенными и примитивными. Например, вместо цивилизованного суда появляется забрасывание камнями.
Остальное - так себе. Украинцы от россиян отличаются менталитетом. Например, тем, что своего правителя они начинают ненавидеть буквально сразу после его назначения. У россиян все наоборот. Поэтому превращение общества в стадо дебилов маловероятно.
К тому же, в сегодняшнее время, диктатура может существовать только в странах с ресурсной экономикой. В таких как Венесуэла, Сирия, Ливия, Ирак, РФ, и т.д. Диктатору достаточно контролировать нефтебизнес и силовые структуры, чтобы держать власть. В других экономических моделях, все настолько сложно, что приходится играть в демократию, чтобы хоть что-то работало.
У украинцев холодильник побеждает телевизор после первого же провала власти, и зелю вместе с беней повесят сразу же за то место, за которое успеют поймать. Причем это сделают те, кто на него возлагал наибольшие надежды.

Yushchenkivets 27 апреля, 14:31
Що з Сашком Білим і до чого тут Порошенко?

alex_sergant 27 апреля, 14:54
а) текст схожий на маячню чи "теорію заговору"/"конспірологічну теорію"
б) так, в природі це працює. Так, це працює в тому числі і у людей - але там ціла куча обмежень, де цей принцип перестає функціонувати.
в) спроба "натянути мамину в'язану шапочку на вуха" (дитяча) чи "сову на глобус" - тобто ми не можемо зрозуміти, ЯКИМ ЧИНОМ 73% так себе повели, а тут така гарна теорія! підставили - вийшло, як все ЗНЕНАЦЬКА ПРОСТО!
г) а насправді - ні разу там простого не було, тут була купа факторів, від Голобородька на телеекранах з осені 2015-го року ( як раз у нас тут недавно Мар'їнка пройшла і стало зрозуміло, що все - "кіна нє будєт", РФ фактично перейшла до позиційної війни і їхтамнєтов не вистачить для прориву фронту), до "Бігус-ТВ", який притянув за вуха такий-собі скандальчик про "розкрадання армії" (ну погодьтесь, тисячі доларів у порівнянні з 5,5 млрд доларів, які зникли з "Приватбанку"..... це якось взагалі не розкрадання навіть! Проти Коломойського!)
д) основний чинник - маючи "час натхнення так гроші", команда Зеленського ( й політтехнологи у її складі) знайшли підхід до БІЛШОСТІ груп населення, які були СИЛЬНО невдоволені Порошенком. А програма Порошенка - базувалася на "тій самій фігні", на якій у нас проводилася агітація за Юлю/Ющенка/Кучму (логотипи/лозунги/програма/групи населення/агітація). І так - "мережевний маркетинг" у Зеленського спрацював набагато краще (плюс багато прибічників інших партій)

Що робити? отримувати по заслугам. Більшість поразки Порошенка - вина нас самих, виборців. Так, до більшості "не дійде", тут я можу - частково! - згодитися ( що в цілому теж не факт - виборці в першу чергу ті, хто йде на вибори, самостійно, має свою думку - просто думка може бути хибною, нав'язаною, нав'язливою - але це ЇХНЯ думка, вони власноруч нею розпоряджаються). АЛЕ. у "25%" є купа методів та можливостей, як виправити цю фігню, і на наступних виборах президента - мати більше тих, хто за клоуна чи популіста голосувати не буде ( від шантажу та агітації до постійної просвітницької діяльності з рідними та знайомими).

Людям важно та ліньки думати, проте коли стає видно наслідки свого рішення - між шоколадкою та плиткою лайна мало хто пройде мимо шоколаду в напрямку лайна. Зараз - вийшло таке тому, що "произошла типичная подмена понятий", не більше. А нам - "лупати цю скалу", аби наступного разу завдання "надуримо виборців і легко пройдемо до перемоги" стало більш важким. 25%, 35%, 55% - крок за кроком.

dimaa6_abc 27 апреля, 15:59
Ви не звертаєте увагу на дуже важливу річ - звідки з'явився антирейтинг Порошенка? Його не стільки "креативні" люди з команди Зеленського створили, а класичні політичні ток-шоу на каналах на кшталт Інтеру та 112, а головне - російські, які люди, на жаль, масово дивляться. Зеленський (а навіщо казати Зеленський? Нема ніякого Зеленського. Є Коломойський, який сьогодні відкрито в інтерв'ю російським (!!!) ЗМІ сказав, що інструктує Зеленського) нічого нового не створив, він просто протиставив цьому антирейтингу Порошенка свій позитивний образ. ЗМІ намалювали страшні картини зубожіння там, де воно зовсім не таке страшне, і населення це купило, ось і все.

alex_sergant 27 апреля, 17:38
чому не звертаю?

маючи "час. натхнення та гроші", команда Зеленського ( й політтехнологи у її складі) знайшли підхід до БІЛШОСТІ груп населення, які були СИЛЬНО невдоволені Порошенком.

просто не розписую все по пунктах, бо буде задовгий текст.
А страшні картини зубожіння можуть розказати ну майже всі, я в тому числі ( у 2012-му я отримував 200-300 $ зараз тільки 180! зубожіння!!!) , просто у мене зарплата всю мою історію залежать від мене самого (бо оплата у мене процентна або зростає відповідно до інфляції) а багато хто як сидів на мінімальці, так і сидить - на тих самих посадах у напівдержавних фірмочках та організаційках.rengsolo 27 апреля, 16:31
Вот откуда это "і на наступних виборах президента" берется?
Не будет больше выборов президента в Украине. Неужели все еще непонятно?

alex_sergant 27 апреля, 17:33
для "выборов больше не будет" нужно кучу факторов, которые Вове нужно делать совместно с Путиным. В противном случае - майдан, Ростов, новые выборы.

dbmann 27 апреля, 14:59
кстати, на тему "сильного лидера".
читал книгу о борьбе за лидерство в группе шимпанзе - там может побеждать не самый сильный, а самый хитрый. когда в группе было всего 4 самца, молодой и сильный лидер сверг старого и опытного, после чего самец, который был всего лишь третьим по силе, объединился со стариком и сверг молодого и сильного, после чего поделился с ним частью своей власти.

alex_sergant 27 апреля, 15:52
"объединился со стариком" - это не столько хитрость, сколько сообразительность.

dbmann 27 апреля, 16:20
в данном контексте это одно и то же.

olma2000 27 апреля, 16:11

Избранный президент Украины Владимир Зеленский сегодня опровергал сообщения о его отдыхе в Турции на 40-метровой яхте:


"Я человек простой. И я за правду. Мне не нужны яхты и виллы. Я просто хочу два дня побыть со своей семьей и детьми"


Но, как бы то ни было, недалеко от места отдыха Зеленского вчера была замечена яхта "Trident" Игоря Коломойского. Правда, судя по информации в интернете, она имеет длину 65 метров. И мы ни на что не намекаем...


igorsova 27 апреля, 16:34
Люди совкового світогляду не уявляють свого життя без царя. Цар/Лєнін/Путін/Бандера/Зеленський прийде - порядок наведе.
Совковий світогяд українців потрібно випалювати залізом

yizhack 27 апреля, 16:58
Якщо ви надієтися на те, що прихильники Зеленського прозріють - марна надія.(с)
А я и не надеюсь. Я надеюсь что раз уж собрались назло маме отморозить уши то нужно чтобы они всенепременно их отморозили. С выводами, безз выводов - да пофиг

sergey_nikol 27 апреля, 18:28
"в загальному більша частина населення уже не повернеться до того рівня етики і моралі, який був до сьогодні і єдиним методом управління цією масою буде страх покарання і генерація почуття вини."

1. У більшості населення рівень єтики і моралі до сьогодні і не був високим. Це самообман. Більшість голосувала то за коммуністів, то за незалежність /з надією на більш заможне життя/, то за Януковича... І нічого дивного в тому що зараз вибрали популіста. Такий народ, все логічно. А високі мораль, етику /навіть елементарну россудливість/ у народа треба виховувати, саме не виростить. Хто цим займався? 1+1, 112, ІNTER?

2. "страх покарання і генерація почуття вини." - це не погані методи управління. Але зараз і цього нема. Після звільнення Савченко і Рубана про який страх покарання може йти мова? І почуття вини не з'явиться поки народ не відчує погіршення і не зрозуміє що це результат його хибного вибору. І треба допомогати більшості це зрозуміти, самі не зможуть.

  • 1