Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Природа масового отупіння суспільства і падіння морально-етичного рівня людей в кризові періоди

Якщо ви надієтися на те, що прихильники Зеленського прозріють - марна надія.

Звичайно, частині народу, в кого ще збереглися залишки самоповаги і здорового глузду - буде все важче і важче себе обманювати і робити вигляд, що все йде «за планом». І рано, чи пізно - такі люди "прозріють".
Але, на жаль таких людей буде не так багато, як би нам того хотілося.

З другої сторони, буде багато незадоволених - з тих, хто повязав з Голобородьком свої нереальні і фантастичні очікування і надії.
Але це буде не «прозріння», це буде звичайне розчарування в черговій месії. І на слідуючих виборах вони віддадуть голос не за умовного «Порошенка», а за чергову "юлю", чи вилоносця, чи віртуального обіцяйла.

Справа в тому, що прихильники будь-кого, особливо, якщо цей будь-хто - лідер групи (в данному випадку під лідером мається на увазі не людина з високими якостями, а той, на кого группа звалили таку відповідальність. Чи людина сама себе поставила на це місце. А рівень може будь-який), завжди підсвідомо піднастроюються під рівень лідера. В першу чергу – морально-етичний і інтелектуальний.

І ось тут головний психологічний фокус - якщо лідер має більш високий рівень, то і люди підсвідомо підтягуються до цього рівня. Звичайно, інтелект від цього не зросте, але моральність і бажання думати, розбиратися, аналізувати - теж буде рости. А як відомо - що тренується, те і розвивається, тому поступово і інтелектуальний рівень теж буде зростати.

Зовсім протилежна картина, якщо рівень "лідера" низкий. Тоді люди, які пішли за цим" лідером" підсвідомо теж будуть в себе блокувати інтелектуальі здібності і відмовлятися від моральних принципів. Будуть переходити на більш низький етичний рівень свого «лідера», щоб з ним зрівнятись, але як правило, падають ще нижче - кожний в міру своєї спорченості.

Такі процеси не контролюються свідомістю, це природний механізм, закладений генетично - принцип побуови і функціювання ієрархії в системах. Без такого механізму в принципі на Землі не зміг би вижити ні один живий вид більш-менш з високим рівнем організації психічної діяльності.

Тому так легко піддаються зомбуванню цілі народи, коли процес зомбування накладється на дію цього природного закону.

Тільки от в природі - роль вожака досить сильно запрограмована і як правило вожак діє в жорстких межах обовязків і прав вожака зграї і рамках законів виживання виду. Тому вожаком завжди стає самий сильний і розумний член зграї.

Тоді як в людей на дію цього природного принципу накладається багато психічних і соціальних чинників, які спотворюють дію закладених природою принципів відбору самого сильного і справжнього лідера. І як правило - такі психічні чинники не є здоровими, а в переважній більшості взагалі мають прояви психічного захорювання, чи відхилення.

Якщо такі психічні відхилення, чи захворювання мають в суспільстві масовий характер, то зазвичай "стадо" людей практично з 100%-ю вірогідністью вибере собі вожаком людину, в якої ці вади є ястраво вираженими і домінуючими.
Підсвідомий розрахунок простий - якщо такі відхилення є у вожака, значить це відхилення вже "вважається" нормою і іншим непотрібно з ним боротися, а можна відкрито діяти в рамках такого відхилення.

І таким простим способом стати "нормальним", не подавлювати свої скриті низькі бажання, не старатися виздоровлювати, не працювати над собою, а просто - обявити нормальністю свої вади, свої відхилення, свої неврози, неврастенії, свої комплекси. Стати «вільним» від обовязків притримуватись морально-етичних цінностей.
Вибори вожака з такими вадами - це найкоротший шлях, щоб "звільнитися" від морально-етичних умовностей, які мішають стати "самим собою", не боячиь бути покараним за прояв агресивності, ненависті, злоби, погроз і бажання вбивати і нищити.

Це на деякий час дає ейфорію «свободи», поки в суспільстві не виникає проблема із розгулом такої свободи і держава повинна приймати жорсткі рішення для наведення порядку.

Проблема в тому, щоб разом з цим людина автоматично блокує в собі ту частину інтелекту і моралі, за допомогою якої вона стримувала себе, старалася бути "нормальною" в рамках попередньої, більш здорової, морально-цінностної моделі суспільства.

І найбільша проблема в тому, що при різкій зміні моральної системи - людина практично ніколи вже не може так же легко повернутися на попередній рівень. Падати завжди набагато легше, чим підійматись. Тому у таких людей шлях завжди тільки один – постійне падіння вниз.

І чим нижче опускається людина - тим більш жорстка система для контролю людей з деградованою системою морально-етичних цінностей створюється в державі. Простіше кажучи - чим нижче морально-етичний рівень суспільства, тим більш жорстока система контролю, пригноблення і покарання використується для підтримання порядку в суспільстві.

Через це пройшла путінська росія, де населеня масово опустило себе на рівень свого лідера - путіна і перетворилося в вату, яка мислить бандитсько-тюремними категоріями кримінального світу в сфері людських і міжнаціональних взаємовідносин.

Подібний процесс зараз проходить і в Україні, де більшість прихильників зе теж опустилися на більш низький морально-етично-інтелектуальний рівень і вже ніяк не скриваючись демонструють цей новий більш низький рівень, вважаючи, що це тепер норма.

На жаль – в «комплекті» цих нових принципів, які «команда зе» на всіх рівнях старається легимитизувати, дуже мало дійсно здорових принципів. І разом з тим – буквально взрив аморальності, погроз, абсолютно дебільних суджень, висновків і рішень. Мало того, більшість знаходится в приємному очікуванні масових репресій "ворогів".

Всім відомий такий вислів «Революція пожирає своїх дітей» - так ось це завжди є обєктивним процесом, коли для наведення порядку приходиться буквально винищувати тих, хто втратив відчуття реальності, безкарності і міру в проявлені своїх низьких інстинктів, і став загрозою для суспільства і самих "лідерів".

Заслуга Порошенка в тому, що він постарався максимально цей процес помякшити і не перейти до жорстких дій, хоча в деякій мірі такі дії проводилися (згадаймо Сашка Білого).

В команди зе (в їх господаря) немає таких високих моральних принципів, як в Порошенка, а з другої сторони сама виборча компанія була побудована на тому, щоб максимально дати людям відчуття безкарності в проявленні своїх низьких інстинктів, агресіїї, злоби і ненависті, щоб використати цей ресурс для приходу до влади.

Але зараз, для закріплення свої влади – електорат зе якраз стане тією частиною суспільства, проти якої в першу чергу почнуться репресії, щоб звільненого звіра загнати назад в клітку.

Так відбувалося завжди в історії. Найсвіжіший приклад – путінська росія.

Так станеться і в Україні. Стадо баранів і гієн, яким дали відчуття безкарності і ілюзію повної свободи в вираженні изких і агресивних інстинктів, щоб на їх спинах вїхати до владних кабінетів – знову треба повернути в стійло і посадити на ланцюги, щоб не буянили і не відчували себе безкарними істотами і господарями світу. Мавр зробив свою справу - мавр більше не потрібний.

Повертаючись до початку публікації - хочу сказати, що в загальному більша частина населення уже не повернеться до того рівня етики і моралі, який був до сьогодні і єдиним методом управління цією масою буде страх покарання і генерація почуття вини.

Віктор Федорончук

Tags: Зеленский, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments