?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Рада прийняла резонансний закон про українську мову

За проголосували 278 народних депутатів.

У першому читанні парламент ухвалив цей законопроект ще 4 жовтня 2018 року.

З того часу його доопрацював комітет з питань культури і духовності. Тепер він містить альтернативні положення з трьох інших законопроектів про мову, які не були підтримані.

Законопроект, зокрема передбачає, що серед посадовців українською вільно мають розмовляти президент, голова парламенту та його заступники, прем’єр-міністр та віце-прем’єри, голови міністерств та усіх державних установ, депутати, держслужбовці, посадові особи органів місцевої влади, судді та адвокати, викладачі та медпрацівники.

Вони мають говорити українською у публічному просторі, державному та комунальних секторах, у сфері обслуговування, використовувати її у підписах та маркуванні товарів та послуг.

Чиновників, депутатів, інших посадових осіб, які не користуються на роботі державною мовою, пропонують штрафувати.

Медична допомога, обслуговування на транспорті і у публічних закладах має бути українською. Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською мовою або мовами Євросоюзу. На телебаченні, в інтернеті та друкованих ЗМІ, у театральних виставах та при дубляжі кінофільмів також використовуватимуть українську.

У кожному місці розповсюдження друкованих ЗМІ україномовних газет та журналів має бути не менше 50%. Можна видавати газету чи журнал у двох чи більше мовних версіях, одна з яких має бути державною мовою. Сайти за замовчуванням спочатку завантажуються українською, але можуть мати також інші версії. При цьому українська версія має бути за обсягом не меншою за версію іншою мовою. Видавець має видавати українською не менше 50% від усіх виданих ним упродовж року книжкових видань. Якщо клієнт закладу просить спілкуватись із ним українською – це прохання має бути виконане. Якщо клієнт простить обслуговувати його іншою мовою, яка є прийнятною для обох сторін – це прохання має бути виконане.

Але це не поширюється на мову приватного спілкування та релігійних обрядів.

За публічну образу української мови вводиться кримінальна відповідальність – позбавлення волі до трьох років, як за публічну наругу над прапором, гербом або гімном України.

Передбачається, що в Україні створять Нацкомісію зі стандартів української мови. Також має з'явитися посада уповноваженого із захисту української мови.

Источник

Метки:

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
tank_ua 25 апреля, 11:04
легко - да легко - врачи просто перейдут на латынь))))))) prolongatio morbi))))

d_nielli 25 апреля, 11:23
в рецентах - может быть, а на приему - вряд ли. скорее всего будет череда скандалов с участием людей вроде Ницой.

Это подрывает авторитет рады и дает дополнительные плюсы "Слуге народа" или бывшим регионалам. Как по мне, то это провокация и ее последствия еще аукнутся.

tank_ua 25 апреля, 11:56
я вообще не знаю что такое языковой вопрос, если что.

Его видят или ебанутые фарион и проплаченная во сволота, ну или узкочелюстные. Для первого - справку о посещениях курсов мовы в свободное от хирургии время, вторых - нахуй.

ivanko_bogun 25 апреля, 23:20
Я теж вважаю що мовне питання це повна нісенітниця. Чисто виправдання для агресії. Але чи українській мові зараз щось загрожує щоб приймати такий жорсткий закон? По поему за ці п'ять років софт пауер українізація досягла великих успіхів. І ніхто не збирався робити російську мову другою державною. Російськомовні зараз не почнуть бунти які дуже жадають кремлівські ******?

Edited at 2019-04-25 23:24 (UTC)

tank_ua 26 апреля, 6:25
бгг, а в каком месте он жесткий? )))

разгон говен идет в полный рост - зебилы прохавают - и все. текст ведь никто так и не прочитает.

  • 1