?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Ще один секрет передвиборчої кампанії Зеленського

«Відправ СМС із текстом НЕЛОХ, доведи всім, що ти НЕ ЛОХ!»

Старий, і вже, здавалося б, давно неактуальний жарт, баян, як казали у роки моєї молодості, – хто на таке зараз поведеться? Тим не менш, саме ця, давно вже забута поважними панами технологія, стала в нагоді політтехнологам з команди Зеленського. Застаріла? – Аж ніяк! Застаріти може Твіттер, може застаріти УТ-1, будь-що матеріальне – люди ж завжди лишаються людьми. Якщо НЕЛОХ жив у часи Одіссея, Мольєра, Карпенки-Карого та Старицького, з дідька б Голохвастому і команді раптом померти в інформаційному 21-му столітті?

– НЕЛОХ?

Порівняно високий відсоток голосів, відданий за кандидата Зеленського в першому турі, 30% від тих, хто голосував, вразив суспільство. Політологи пишуть розлогі статті, активісти звинувачують Порошенка в усіх смертних гріхах, включно із гріхом погано проведеної передвиборчої кампанії, політики й «експерти» хто приховано, «в білому пальті», мовляв, «понад бійкою», а хто й відкрито вже готується до зміни влади й «очі в очі» цікавиться можливим розподілом посад.

Що вже казати: багато кого збурили результати першого туру. На жаль, не всі звернули увагу на цікаву аномалію, власне, на дві:

• Згідно результатів Національного екзит-полу за Зеленського проголосувало 57% серед молоді до 30 років; Порошенко тут отримав 14% – шокуючий результат для тих, хто вважав, що молодь як завжди буде голосувати патріотично

• Явка молоді також суттєво виросла, в 1.4 рази в порівнянні з 2014 роком, стверджує Соціологічна група Рейтинг, з 36% до 50%, тобто на ~800 тис. осіб, а це більше 4% тих, хто взяв участь у голосуванні!

Дивовижно! Як одному кандидату вдалося так мобілізувати молодь?

Не всі подробиці передвиборчої агітації однаково відкриті. Але деякі лежать на поверхні. Завдяки навколополітичним скандалам в США, Фейсбук наразі пильно відслідковує політичну рекламу й надає більш-менш детальну інформацію про її склад, кількість показів та фінансування. Подивимось?

Відкриємо Бібліотеку Реклами (всі посилання та скріншоти – в першому коментарі), заб'ємо в пошук «Команда Зеленського» і подивимось, що і як рекламувала ця команда. Серед більш ніж пів тисячі рекламних оголошень, найбільш цікавими є ті, що порушують терміни передвиборчої агітації. Звернемось до них.

День тиші, субота 30 березня. В цей день агітація заборонена. Демократія – свідомий вибір інформованих громадян. Вважається, що людина має сісти, добре все обдумати і піти проголосувати розумом, а не емоціями, адже жити їй зі своїм вибором – 5 років. Розчарування поспішним вибором буде серйозним демотиватором й загострить почуття несправедливості – не в країни двох Майданів казати, чим це загрожує.

Але не всі дотримуються законодавства. Гортаємо рекламу і ось, чотири анімації зі спільним текстом «31 березня — прийди на вибори та проголосуй!», теґ «зробимоїхразом» й анімованими написами: «Дамо їм пендель», «Не втрать ще 5 років», «Постав галочку, закрий їм лавочку». Охоплення: до 1 тис., 1-5 тис. Точні цифри, сподіваюсь, надасть Facebook Inc. на запит правоохоронців. Це була розминка.

Далі – шість повідомлень «Ти не підеш голосувати! / Так вважає «політична еліта». Вони вже готові використати твій голос та знущатися над нами ще 5 років. Змиришся із цим? / Якщо ні — прийди та проголосуй. Це останній шанс змінити майбутнє країни!». Охоплення від 10-50 тис. до 200-500 тис. осіб, всього – від 470 тис. до 1 млн. осіб.

Нагадую, в країні – день тиші. І лише час від часу йде тиха гризня з приводу не зірваної агітації та «забутого» бігборда.

Далі – ціла серія «Студенти Києва (Одеси, Вінниці і т. д.), у вас залишилось менше 12 годин, щоб змінити майбутнє. / Вони впевнені – ви не прийдете. / Вони вважають – вас можна ігнорити. / Вони голосують, щоб залишити усе, як є. / Прийди та проголосуй. Не залишай зміни „на потім“» із написом на світлині «Залишилось менше 12 годин щоб змінити майбутнє». Всього – 22 оголошення. Охоплення по кожному окремому невелике, але покрита вся країна і голосування ще не почалося.

– НЕЛОХ! НЕЛОХ! НЕЛОХ!

День голосування. Агітація, зрозуміло заборонена: «Ранок — ідеальний час, щоб піти й віддати свій голос! Черг ще нема, місто спить, все проходить спокійно та цілеспрямовано. / Закликаємо зробити це саме зараз. / Нагадуємо, що всі дільниці працюють до 20:00. Тому краще зробити все завчасно!», «Йди голосувати, доки нема черг / Зе!» – 10–50 тис. осіб. Поруч – серія «залишилось менше 10 годин» з 22 оголошень.

Ще два повідомлення, по 10–50 тис. кожне.

Серія з 22 оголошень «залишилось менше 8 годин». В Києві два оголошення серії показали 5–10 та 10–50 тисячам.

Серія «ти не підеш голосувати...» – 9 повідомлень адресовані студентам НАУ, КПІ, ХНУРЕ

«менше 6 годин», «менше 4 годин», «Ранок – ідеальний час», «Зе!команда підтримує Світовий рекорд з селфі...», «ти не підеш голосувати», «менше 2 годин»

Чесно кажучи, це втомлює навіть перераховувати.

– НЕЛОХ?

Наступний день. Результати екзит-полів і попередні результати відомі, але агітація все ще заборонена – до оголошення офіційних підсумків. Дві версії повідомлення «Володимир Зеленський об'єднує країну!», по 200-500 тис. показів кожне. І ще близько 40 повідомлень протягом цього часу, коли виборча агітація заборонена і доки виборчий штаб суперника думає, з чим йти у другий тур. Тиждень фори з трьох тижнів другого туру.

Нахабство, порушення закону і #НеЛох – ось і весь секрет успіху.

НеЛх:

Більша частина подібної агітації, але не вся вона, закуплена через ГО «Команда Зеленського». Співзасновник і керівник – Федоров Михайло Альбертович, «Координатор Зе!діджитал» як стверджує офіційний сайт кандидата Зеленського В. О. Щодо термінів агітації – все зрозуміло. А чи є взагалі законною закупівля політичної реклами через подібні схеми (і таких ГО – не одна)? Що з рекламою на інших, менш прозорих майданчиках? В мене наразі немає відповідей. З цим має розібратися Центральна виборча комісія та Національна поліція України під керівництвом Arsen Avakov, якому кандидат Зеленський В. О. нещодавно дякував «за чесні вибори». І хотілося б сподіватись, поліція здатна на більше, ніж тягати за ноги поодиноких активістів з листівками.

Хтось скаже: А чи великий ефект? Мабуть, він однаково був би лідером у першому турі. – Можливо. Але кілька мільйонів показів реклами, в найбільш критичний момент, коли агітація взагалі заборонена – це близько до результатів кандидатів (5.7 млн. за Зеленського, 3.0 млн. за Порошенко) і близько до аномальної явки +800 тис. осіб серед молоді. Чи є різниця між 16% vs. 30% та, скажімо, 17% vs. 26%? – Так, є. Більшість людей боїться залишитися в меншості, це природний, вироблений еволюцією страх. Розгромний рахунок першого туру лякає виборців одного кандидата і підбадьорює виборців іншого. Що вже казати про політиків, яким ще треба буде десь працевлаштуватись. Такий рахунок задає тон всій кампанії і може вирішити результат перегонів. Так, кілька відсотків це багато, це дуже багато. Це критично багато на кожних виборах, що переживала Україна в 21-му столітті.

НеНеНеЛх: Буду вдячний друзям за поширення, а також, якщо ви просто скопіюєте цей текст собі на випадок видалення поста через бот-атаку.

Артем Комисаренко


promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
delegat_2010 10 апреля, 9:46
Як багато удаваних "секретів" ви знаєте - а чи допоможуть Порошенкові ваші знання?

ajento 10 апреля, 9:54
Як мінімум вони допоможуть нам. З розумінням у якому місці буде Закон якщо успішний шоумен прийде до влади.

Просьба

Sergiy Arestenko 10 апреля, 9:56
Вот чего мне не хватает в этой избирательной компании, так это хоть что-то хорошее про Зеленского.
Только какашками в Пороха бросются.
Хоть кто-нибудь, напишите хорошее про претендента. Почему он подходит к этой должности?

Re: Просьба

ajento 10 апреля, 9:59
Легко. Если Зеленский станет президентом количество идиотов в Украине резко сократится. Физически. Из плохого - многие нормальные люди тоже погибнут.

У нас сейчас ситуация примерно как с триколоромахателями в Донецке, надоело им...

Edited at 2019-04-10 10:01 (UTC)

Re: Просьба

d_nielli 10 апреля, 10:03
к сожалению этот пост связан с избирательным правом граждан, а не конкурсом на замещение вакансии. Поэтому ваш вопрос не очень корректный. Невозможно сказать о кандидате, подойдет ли он к данной работе или нет, так как в государстве эта вакансия единственная в своем роде, никакой опыт выполнения других обязанностей здесь мало что значит, а специализированного учреждения или курсов при АП с публичной сдачей экзаменов - не существует.

Существуют опасения что Зеленский сольет Украину. Зеленский говорит что не сольет. Соответственно выбор идет на верю/не верю.

Плохая для нас всех конфигурация выбора.

chelovek_truda 10 апреля, 10:02
Ця придурошна "молодь" - майбутнє пузате совкодрочерське бидло.

Хватить вже молитись на "молодь".

Є старі ватники і молоді, молоді проголосували за ЗЕ (бо образ Бойка вже занадто млявий)

chelovek_truda 10 апреля, 10:11
В 90-х на початку 00-х активно розганявся міф про "молоде покоління".

Яке буцім-то, не застало совка, а отже коли прийде в політику все змінить на краще і все стане чудово і суперово.

Жорстка реальність показала всю наївність цих поглядів.

Від мавпи не родиться теля, старі ватники не виховають молодих патріотів.

Сталось те що мало статись.

Чому ж тоді, молодь 20-х-30-х не співала "боже царя храні", та не розповідала "как при царє харашо била"

Тому що існувала потужна, надпотужна система примусу.

Те що існував страх. Не іллюзорний.

І те що в молодої та старої вати страх 2014р. пройшов, і вона знов розправила крила - це наша вина.

ibigdan 10 апреля, 11:17
ви пропонуєте террор як єдиний метод управління?

for_l_j 10 апреля, 10:14
Тут есть два момента. Во-первых эти лозунги прямо не агитируют за Зеленского. Они всего лишь призывают прийти и проголосовать. Я не юрист, поэтому не могу сказать, запрещено ли призывать людей на избирательные участки.
Второй момент. Если всё это противозаконно, то брать их за жопу нужно уже сейчас. Потому что если они победят, то уже никакого расследования не будет.

agent_gosdepa 10 апреля, 10:16
Не знаю, на сколько повлияла реклама в фб на результат Зели, это и не возможно посчитать, пожалуй.
Я вижу причину в другом - для студентов, почти всех, это были первые выборы, в которых они участвуют. Ни у кого из них нет такого опыта - принять решение, проголосовать, потом сделать выводы о работе той партии или кандидата, за которого отдал голос. И в следующий раз думать.
Но вообще опыт голосования у них есть - за участников Евровидения и каких-нибудь других шоу. То есть, голосование безотвественное, которое можно выразить как "кому выдать приз". От этих голосований их жизнь никак не могла измениться. И на выборах президента они ведут себя также, как на голосовании за победителя Евровидения - кто более прикольный, тому и награда. Конечно, в их глазах клоун выглядит прикольнее, чем унылый серьезный дядька.

chelovek_truda 10 апреля, 10:21
Ну раньше все же, такого не было.

Были потуги с "партией зеленых" в 90-х, но тогда они набрали какой-то мизер.

хотя допускаю, сейчас они набрали бы гораздо больше.

Что это - деградация населения?

И еще такой момент, который не все взрослые дядьки осознают.

Сегодняшние 20-24 летние (т.е основной костяк молодежи) НЕ ПОМНЯТ ДАЖЕ 90-х.

Т.е они всю жизнь росли В ТЕПЛИЧНЫХ УСЛОВИЯХ.

d_nielli 10 апреля, 10:17
у нас нет системной партии, которая бы опиралась на свод неких принципов, идей и курса внешней и внутренней политики (может демсокира осилит - я не знаю). Все партии так или иначе опираются на политика-лидера, и из-за этого в Украине кстати бессмысленны праймериз, которые могли бы менять "проштрафившиеся" лица.

Все такие партии, политики очень уязвимы к критике, особенно если она имеет формат скандала/сенсации. Не нужно искать "внешнего врага" там, где очень важен рейтинг, наличие пламенных сторонников (например, юлеботы) и тонны компромата.

Нет рейтинга - нет голосов. Про вопросы внешнеполитического курса и внутриполитического курса в таких случаях уже никто вспоминать не будет, так как изначально это не является основным вопросом.

chelovek_truda 10 апреля, 10:25
Самый прикол что "Оппозиционный блок" на данный момент ближе всех к такой идеологической партии. Из рейтинговых.

kuznetsov_e 11 апреля, 6:48
Прошу прощения за возможно глупый вопрос. Существуют ли прецеденты применения в Украине каких либо санкций к нарушителям закона(ов), связанного с выборами? То есть по данной статье какая фраза лучше отражает ситуацию:
1. Сейчас он получит!
2. А что, так можно было?
Я так понимаю, даже если Сцыкло не станет президентом, то при подобном подходе в следующие парламентские выборы Студия 95 квартал переедет в Раду в полном составе. И все их проекты получат новый, невиданный размах.

  • 1