Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Бариг лише б скинути і заживемо!

Сьогодні робили толоку. Здавалося б - гарна справа. Прийшли місцеві мешканці, прибрали досі велику частину занедбаної території. Але ж ні - прибіг депутат до сільради - почав знімати відео, чому я не на робочому місті і не виконую своїх безпосередніх обовʼязків. Відео вже в ютубі. Зробив маленький шкандаль))

Далі. Проводимо вуличне освітлення. Здавалося б - гарна справа. Але ж ввечері роздається дзвінок стосовно того, що деяких мешканців не влаштовує вуличне освітлення. Вони хочуть, аби ліхтарі повернулись на приватні лічильники і хочуть за це сплачувати з власного гаманця.

(Пояснення: вуличного освітлення в наших селах ніколи не було, колись давно сільрада і обласний депутат купили ліхтарі, роздали їх мешканцям, мешканці їх повісили від власних лічильників - потім почались проблеми: половина ліхтарів висять ракурсом у двір (вулицю не освітлюють); лампочки перегоріли - їх не міняють; оскільки мешканці самі сплачують свято освітлення - хто включає ліхтар, хто не включає "тому що дорого") - суцільний хаос і назвати це освітленням вулиць не виходить взагалі. Завтра невдоволені пообіцяли прибігти в сільраду - влаштувати шкандаль. Ми чесно-чесно пообіцяли повернути все взад - не хочуть благ цивілізації безкоштовно - ліхтар вам в руки.

Вивозимо сміття. Шкандалі кожного дня. "Я виставляла сміття два роки підряд, ви його не забирали, я не буду платити." "Я вивожу сміття на платний полігон" - ага, тому всі узбіччя в мотлоху, який викидають на халяву. "В мене помер чоловік, у двір мусили прийти гості, треба було терміново вивезти сміття в посадку." Нам стало так соромно, що ми викликали людину на Адмінкомісію. А потім зʼясувалось, що чоловік помер, так. Але ж то було так давно, що не співпадає із задокументованою датою вивозу сміття в посадку.

ʼшкін кіт - ми ридали всім складом сільради від такого театру.

Ремонтуємо дороги - багатьом людям, що живуть напроти великих калюж - калюжі треба. Адже коли ти піднімаєш рівень дороги - головним стає проблема того, що тепер вода стікатиме у двір. А раніше вона спокійно стояла в калюжі!!! Робітники доріг кажуть: "Ой, та тут ще спокійно, в нас доходило в деяких селах, що на нас з сокирами кидались".
В нас доходило просто до блокування роботи грейдеру: людьми, машинами. І таке було.

Після ремонту доріг шкандалі часті - не даємо нікому насипати ровчику вздовж дороги, щоб вода знов стояла на дорозі, утворюючи знов...калюжу.

Шо казати. Крізіс-менеджмент він такий.

Але головне не втрачати здорового почуття гумору. Коло розумних людей, які не влаштовують шкандалі, спокійно артикулюють проблеми, приходять на толоки, допомагають нам виловлювати порушників правопорядку (фотографують сусідів, що спалюють сміття чи викидають його в ліс) постійно розширюється, свідомість потроху змінюється. Люди перестають боятись у ввічливій формі висловлювати ВЛАСНУ думку. Це - головне досягнення цього "авторитарного" режиму, як комусь хочеться думати.

Не було адмінресурсу. Не було засівання. Була робота. І...

Був шкандаль на одній з виборчих дільниць, куди я прийшла голосувати через те, що я не закупила шоколад.

Тут існує традиція: всім, хто прийшов голосувати вперше, 18-річним, після голосування дарують шоколадку. Раніше - квіточку. Оскільки я, в силу обмеженого сімейного бюджету не змогла забезпечити дільниці 150 кусками шоколаду (та й традиція визвала в мене трохи оторопь, та ще й всі ж знають за кого голосую) - голова однієї комісії вирішила прилюдно вчинити мені шкандаль. "Як це так? Де наші шоколадки?"

Геращенко Анна

Tags: Фейспалм
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments