Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ліцензія на "гріх"

Коли до меню мережі "Макдональдз" додали здорові страви, обсяги продажу біг-маків зросли вдвічі.

Як таке може трапитися? Людський мозок часто інтерпретує можливість бути "хорошою" людиною, тобто бажання зробити правильний вибір, як власне зроблений вибір.

Уявімо людину, яка хоче схуднути і нещодавно почала активно контролювати свій раціон. Вона заходить у "Макдональдз" з чіткою впевненістю, що замовить салат. Мозок людини вже сприймає це, як тріумф сили волі. І вже хоче нагородити себе за відмінний вибір. А як можна нагородити у "Макдональдз"? Звичайно, біг-мак-меню) І завершує цикл думкою: "А салат обов'язково замовлю наступного разу".

Теж саме трапляється, коли люди після тренувань навертають у 1,5-рази більші порції, бо ж "заслужили")))

Згідно досліджень на цю тему, переважна більшість людей обере найгірший перекус в автоматі, якщо до переліку перекусів заздалегідь додати хоча б один здоровий. Наприклад, йогурт 0% жирності чи батончик без цукру. Якщо ж в автоматі не буде умовно здорових перекусів, то люди обиратимуть не найгірший варіант, а щось середнє.

"Ці дослідження ставлять під сумнів рішення органів охорони здоров'я США додати хоча б одну здорову траву до меню в шкільних їдальнях. Якщо решта позицій меню залишатиметься шкідливою, існує ризик того, що відвідувачі обиратимуть варіант, ще гірший від того, якби в меню зовсім не було корисних страв."

Інформація на основі книги Келлі Макгонігал "Сила волі"
Ілюстрація: zordesign

Александра Сидорченко

Tags: Интересное
Subscribe
promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments