Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Другий тур

Черговий допис реалізму і алярмізму, «переможці-в-один-тур», при всій повазі, гортайте.

Пишу для себе, просто, щоб потім перевірити і приємно здивуватись [або ні].

Станом на сьогодні маємо трьох кандидатів з приблизно рівним рейтингом у 20%. Це не той, звісно, рейтинг підтримки, з яким можна взагалі розраховувати провести будь-які інституціональні зміни, але «маємо те, що маємо». І якщо не буде великих дивних подій - то цей розклад навряд чи зміниться до 31 березня..

Тому цілком вирогідні наступні варіанти тосування політичної колоди:

1. Воровка vs Зеля.

Перемогла дружба, другого туру може і не бути або буде формально, домовляться на березі. Взагалі не цікаво, хто з них буде «булавотримач», а хто з-за спини хєрачити країну, і навіть на вибори йти немає ніякого сенсу.

2. Воровка vs ПП.

Це єдина з можливих комбінацій, коли ПП дійсно має шанс на перемогу. Тому що виборець Зелі це не є автоматично виборець Воровки і взагалі виборець Зелі це не організована і не контрольована група громадян і як вона себе проявить у випадку не попадання куміра у другий тур, і тим більше на виборах до Ради - окреме питання. Також непередбачувана поведінка і прихільників Гриценка, Ляшка і чисельних ригівських кандидатів - далеко не для всіх президенство Воровки бажане і відповідає очікуванням. Це шанс.

3. Зеля vs ПП.

Як на мій погляд - це майже гарантований програш ПП. Проста аріфметика - Воровка з її 15% дуже організованого «ядерного» електорату 100% буде закликати голосувати за Зелю, плюс усі так звані «білі пальто», яким не достатньо реформ і корупція така, що доречно розвалити країну, але голосувати за про-російську Воровку нібито зашквар, а за Зелю ок, головне проти Порошенка. І тут мобілізація буде дай боже, можете не сумніватись. Пойти звісно пойду і проголосую, але без особливої надії.

І ще декілька ремарок.

Фейсбук не показник настроїв. Хто прийшов у соцмережу тим більше в політичну її частину, той вже, на 100%, визначився. І ніяка поведінка прихільників чи противників кандидатів нічого не змінить. Тим більше, що тут ми всі собі в певному сенсі створили і продовжуємо створювати інформаційні пухирі, в яких нам тепло і комфортно.

Якщо ПП програє - це не тому, що хтось неправильно себе поводив у соцмережах, багато агітував чи не агітував, цькувал чи не цькувал опонентів. Це не тому що погана команда, кадрова політика, неправильна з вашої точки зору кампанія і ще 100500 слів маячні, яку жваво підуть транслювати всілякі «експерти». І це точно не тому, що не було реформ - були, не було економічного росту - був, не достатньо соціалки - більш ніж достатньо.

Все це тільки з однієї, але насправді страшної причини.

Не трапилось дива.

Не трапилось якоїсь неважливої, але яскравої хєрні, яка всім подобається, але насправді не впливає на життя.

Не трапилось серіалу «слуга народу» в реалі, з катаннями на велосипедах і розстрілом «корупціонерів» з автоматів.

Порошенко дійсно робив і намагався робити важливі для складної країни дуже складні історичні зміни в дуже складний період нашого життя. Робив, як міг, з власного розуму і відповідно до своїх переконань. Але. Не зробив картинку. Забив на візуальну складову. Доручив піар людям з XX сторіччя. І це не зайшло, тому що часи змінились і народу потрібні не Цінності, а яскрава картинка.

Ні, ще яскравіша.

А картинку не показали, тому всі аргументи, цифри, завивання і молитви - безглузді. Вся апеляція до свідомості і всі страшилки війною - не мають сенсу. 95% населення не бачили війну, і саме Порошенко винен в тому, що не бачили і не відчули на собі.

Саме за це він і всі ми зараз можемо постраждати.

Хотіли як краще, щоб не боялись, щоб дивились серіал, а не ховались від куль.

Ну от вони і дивились.

Sergii Iesipov

Tags: Зеленский, Политика, Порошенко, Тюлька
Subscribe
promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 45 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →