Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Поволі опановуємо сучасні демократичні інструменти

Штош. Щойно на комітеті з прав людини Верховної Ради розглянули питання медичного канабісу. Поділюся власним спостереженням, а ввечері на Блогпості о 22:00 на 5 каналі фахово й детально про все розкаже Taras Ratushnyy.Чомусь народних депутатів дивує, що перед голосуванням за цю мегаважливу ініціативу їм пишуть на фейсбуці і просять її підтримати. Депутати вважають, що це боти й маніпуляції. Але коли онлайн петиція менше ніж за два місяці набирає понад 25 тис. голосів, депутатів чомусь не дивує. Коли навколо ініціативи об'єднуються дуже різні люди та організації, проведено купу ефірів та акцій - депутатів це чомусь не дивує. Припускаю, що не всі ці повідомлення були компліментарними чи навіть коректними, але так працює демократія.

В Штатах існує практика - перед важливими голосуваннями люди пишуть, дзвонять своєму конгресмену і висловлюють позицію свою та своєї родини. Якщо українські виборці звертаються до вас, як до нардепа, через соцмережі, а не шлють листи укрпоштою, це не означає, що вони боти, або що їм заплатили. Просто ми поступово, поволі опановуємо сучасні демократичні інструменти, ось і все. Настільки швидко, наскільки уміємо.

Особисто я була приємно здивована позицією Георгия Логвинского та націленістю на якомога швидший вже-нарешті-результат. Процедури - це дуже важливо, але ще 5 років робочих груп з робочих груп для створення робочих груп деякі люди можуть не дочекатися. Хоча звісно, всі ми розуміємо, що питання серйозне й делікатне, важливо ніде не накосячити, щоб парламент підтримав законопроект в сесійній залі.

Ну, а Юлія Володимирівна (так, вона чомусь не в паливно-енергетичному комітеті, а в комітеті з прав людини) та Вадим Рабінович (без коментарів) - одні з тих, хто на засідання не дійшли, і тому не було кворуму. Допомагали Ляшку штурмувати Кабмін? Діти з гемофілією, епілепсією, онкохворі та люди з посттравматичним синдромом, ну кому воно треба?

Але хороша новина в тому, що в питанні медичного канабісу саме комітет з прав людини є головним. І сьогодні законодавче врегулювання використання конопель в наукових та медичних цілях депутати комітету підтримали. Але не втрачаймо пильність, далі буде найцікавіше.Христина Морозова, Демократична Сокира.

Tags: ДемСокира, Хорошие новости
Subscribe
promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 36 comments