?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Про український націоналізм сьогодні

Етнічний націоналізм ефективний для бездержавних націй. Кровна спорідненість, спільна мова, культура, історія - це те, що використовується для мобілізації національного колективу, за відсутності державних рамок. «Здобудеш українську державу, або загинеш у боротьбі за неї» - гасло, цільовою аудиторією якого були люди, близькі за походженням, мовою, традиціями.

Із здобуттям держави збереження націоналізмом етнічного характеру маргіналізує його і ставить під загрозу існування здобутої держави (за винятком, якщо вона не мононаціональна).

Для виходу на новий рівень у нових державних умовах націоналізм має переформатовуватися в політичний (громадянський), адже може (і повинен) тепер мобілізувати ширшу аудиторію - різні етнічні спільноти об‘єднанні державними рамками, тобто всіх громадян незалежно від їх походження. Його завданням стає вибудувати модель, яка дозволить включити цих інших в новостворювану політичну націю і зробити це на основі саме етнічної культури титульної нації, яка дозволить йому зберегти національну унікальність.

Українською нацією після 1991 року стають не лише українці за походженням, але й представники інших націй, які мешкають на теренах України. Але для того, щоб новостворювана політична нація була саме українською, основою для інтеграції стають ключові складові (мова, історія, традиції) саме української культури. Відтак новим головним завданням українського націоналізму стає не штучне втримування етнічних рамок, а наповнення етнічним змістом ширших державних.

«Україна для українців» залишається актуальним гаслом. Але розуміння того, хто саме є українцем, стає ширшим.

Volodymyr Viatrovych

Метки:

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
redik_s 18 марта, 8:56
Всегда так думал, и очень радовался, что на Майдане эта мысль была основной. Война заставила многих про это забыть :(

(Удалённый комментарий)
К нам в гости пришел кацап чтобы личным примером доказать что все кацапы - идиоты.
Привет, кацап. Иди нахуй, кацап.

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
dagrael 18 марта, 9:32
Оцінити тебе як підараса та реагувати відповідно - ще простіше))

(Удалённый комментарий)
badnarmelado 18 марта, 9:27
Коли у тебе під боком сильний сусід з яким вас пов'язує довге колоніальне минуле і який по відношенню до вас досі не відмовився від експансивних імперіалістичних цілей, то хочеш не хочеш, але здоровий націоналізм є єдиним виходом, інакше отримаємо Білорусь 2.0.

Edited at 2019-03-18 09:37 (UTC)

o_o_a 18 марта, 10:17
Ключове слово "здоровий націоналізм". Тепер ще б розібратися, що це

jon_jonovich 18 марта, 9:31
Украинский национализм имеет корни в селе,он не может переформироватся в политический,потому что другие нации селятся в городах а не в селах,они не воспримут сельскую местечковую культуру,поэтому "Украина мае бути або безлюдной або украинской".

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
ivanko_bogun 18 марта, 10:05
А в СССР была графа национальности. Значит в СССР национализм был больше чем сейчас?)))

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
ivanko_bogun 18 марта, 10:09
Я десь читав, що після розвалу СРСР в Україні книжок українською стало набагато менше ніж було в УРСР а кацапи нам втирають про якийсь селянський нацизм після 1991 року))) дебіли) те шо вони називають націоналізмом або навіть фашизмом в Україні це звичайна елементарна мінімальна дуже слабенька підтримка мови та культури в дев'яності та нульові роки щоб не перетворитися на Білорусь. Українську мову слід переводити на латиницю. Тоді всяка сволота із за поребрика перестане його розуміти, відсіється частина ботів. Ну і плюс у них стане менше приводів називати нашу мову сільським діалектом. Польську, словацьку, чеську вони так не обзивають))) ну а білоруську мову вони зовсім не згадують бо її вже практично не існує(((

Edited at 2019-03-18 10:36 (UTC)

euthanasepam 18 марта, 12:44
> Українську мову слід переводити на латиницю.


В жодному разі. Кирилицю створено саме для нашої фонетики. Ляхи й чехи мучаться з тою латинкою. Для ботів і кацапів латинка перешкодою бути не може.

(Удалённый комментарий)
Vitaly Trots 18 марта, 10:36
> Ну і плюс у них стане менше приводів називати нашу мову сільським діалектом. Польську, словацьку, чеську вони так не обзивають)))

Так потому и не наезжают они на поляков, словаков и чехов - что нами заняты. Проглотили бы нас - расшатывали бы поляков. По этой причине надо чтобы они грызлись внутри себя. 10-15 маленьких Рашек. Тогда наконец-то отъебутся от нас.

euthanasepam 18 марта, 12:39
В Україні нема націоналізму, скільки вже можна цю фантазію відтворювати. Український націоналізм давно погнив у могилах, закатований москалями.

https://euthanasepam.livejournal.com/101985.html

  • 1