Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Україна крокує у космос: майже усім недорогеньким пофіг

У США протестували двигун українсько-американської ракети Firefly Alpha


посилання на ютуб

Хоча аерокосмічне підприємство Firefly Aerospace це приватне підприємство, але працює по ліцензіям НАСА.

2017 року компанію Firefly Aerospace Тома Марк’юзіка, яка переживала фінансові труднощі, викупив український бізнесмен Макс Поляков, засновник асоціації Ноосфера та EOS Data Analytics. До проектування долучилось конструкторська група з міста Днепр.

Компанія планує з 2021 року запускати дві таких ракети на місяць. У планах також розробка важчої ракети “Бета”, яка, ймовірно, складатиметься з трьох скомпонованих разом ракет “Альфа”. "Бета" зможе доставляти грузи і астронавтів до Місяця.

Це дивно взагалі, що стаття про досягнення України в космічній галузі мало кого зацікавила. Може ніхто не подумав, яке це має відношення до виборів, чи до того, що, як люблять в нас казати, "мажуть на хліб"?

То я дозволю собі трохи пояснити важливість цієї події.

Її сенс в тому, що Україна знайшла собі нового партнера у виокотехнологічній галузі, якою є виробніцтво космічної техніки. 25 років ми плентались у хвості росії, для якої ми виробляли високотехнологічні комплектуючи, чи збирали всякий совковий мотлох з їхніх комплектуючих.

І ось ми почали напряму співпрацювати з НАСА - самим високотехнологічним виробником у світі, якого не наздогнати ні росії, ні Китаю, ні навіть Європі.

І зроблено це з подачи Пороха, який за 5 років досягнув не тільки енергонезалежності від рашки, але зумів досягнути і незалежності високотехнологічної галузі, і тим самим зберіг її для України.

Бо космічна галузь рашки гине на очах, і наша загнулася б разом з нею. З Дніпра вже багато специалістів виїхало, а ще років через 5 не осталося б взагалі. А зараз у людей є робота, є гроші і є на що надіятись у майбутньому.

Пруф 1. Пруф 2.

Нагел Херр

Tags: Интересное, Хорошие новости, Экономика
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments