?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Трохи про оплату комунальних послуг в Польщі

Значить так. Краків. 2-х кімнатна квартира загальною площею 54 кв.м. Будинок побудований в 80-х роках минулого століття, але вже на початку 21 сторіччя будинок утеплили, зробили капітальний ремонт, поставили пластикові вікна та відеокамери зовнішнього нагляду.

В Кракові є таке поняття "czynsz" це послуги по догляду за прибудинковою територєю, прибирання будинку, вивіз сміття і т.п. В залежності від стану будинку та району він різниться, в нашому випадку він составляє десь приблизно 3000 грн.

Плюс до цього платиться газ, опалення, світло. Платиться це цілий рік, щоб не було великих перепадів між літом та зимою. Вам виписують рахуноки на три-шість місяців наперід з фіксованими суммами, літом трохи меньше, зимою трохи більше.

Опалення в квартирі можно робить або меньше або більше самому. Наприкінці року вам приходить перерахунок, якщо ви переплатили, то вам поніжають норму на наступний рік, якщо ви не доплатили, то ви доплачуєте і вам повишають норму.

Платите ви не за спожиту енергію, або газ, а наперед. Газ, світло, вода виходять приблизно від 700 до 1000 грн в місяць. Тобто комунальні послуги за двухкімнатну квартиру виходять порядка 3500-4000 грн.

Якість надання послуг висока. Хоча бувають як і всюду різні нюанси, але це звичайно набагато краще, чим в Україні, але і як бачите дорожче. Нема нияких субсідії, або якихось інакших льгот.

P.S. До речі поляки люблять поскаржитися на те, що ціни та компослуги постійно зростають, пенсії замалі, а щоб добре заробити треба їхати в Норвегію, або в Канаду

Juli Karpova


promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
akupec 14 марта, 13:41
1-4 - это и есть упомянутая мной разница в условиях обогрева:) Для того чтоб сравнивать как раз и нужно учесть их и привести к примерному эквиваленту, чтоб не вышло сравнивать теплое и мокрое:)
ПС за счетчик я имел в виду что заложили в тарифы давно, а нихрена не поставили.

Edited at 2019-03-14 13:42 (UTC)

tank_ua 14 марта, 14:26
да трубы могут быть любыми и теплолюбивость народа тоже. главное - постоянная горячая вода в трубе, возможность индивидуальной регулировки и индивидуального учета. Только это является энергоэфективностью. а вся остальная ебола - тупо стрижка бабла.

у нас счетчик стоит - похую. бабки те же, ибо см. п.4

akupec 14 марта, 14:33
для начала неплохо бы справится с учетом:) А там у же и орегулировке начинать думать, когда картина будет видна:)

tank_ua 14 марта, 14:56
если с индивидуальным - да. Если на колхоз (дом, и не ОСББ) - ничего не будет.

  • 1