?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Трохи про оплату комунальних послуг в Польщі

Значить так. Краків. 2-х кімнатна квартира загальною площею 54 кв.м. Будинок побудований в 80-х роках минулого століття, але вже на початку 21 сторіччя будинок утеплили, зробили капітальний ремонт, поставили пластикові вікна та відеокамери зовнішнього нагляду.

В Кракові є таке поняття "czynsz" це послуги по догляду за прибудинковою територєю, прибирання будинку, вивіз сміття і т.п. В залежності від стану будинку та району він різниться, в нашому випадку він составляє десь приблизно 3000 грн.

Плюс до цього платиться газ, опалення, світло. Платиться це цілий рік, щоб не було великих перепадів між літом та зимою. Вам виписують рахуноки на три-шість місяців наперід з фіксованими суммами, літом трохи меньше, зимою трохи більше.

Опалення в квартирі можно робить або меньше або більше самому. Наприкінці року вам приходить перерахунок, якщо ви переплатили, то вам поніжають норму на наступний рік, якщо ви не доплатили, то ви доплачуєте і вам повишають норму.

Платите ви не за спожиту енергію, або газ, а наперед. Газ, світло, вода виходять приблизно від 700 до 1000 грн в місяць. Тобто комунальні послуги за двухкімнатну квартиру виходять порядка 3500-4000 грн.

Якість надання послуг висока. Хоча бувають як і всюду різні нюанси, але це звичайно набагато краще, чим в Україні, але і як бачите дорожче. Нема нияких субсідії, або якихось інакших льгот.

P.S. До речі поляки люблять поскаржитися на те, що ціни та компослуги постійно зростають, пенсії замалі, а щоб добре заробити треба їхати в Норвегію, або в Канаду

Juli Karpova


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
pavelm123 14 марта, 13:09
Інша справа, завжди приємно, коли все в цифрах і конкретика, дуже вдячний вам.
Але маю ще пару питань.

Зараз ви говорите про електроенергію. Чи залежить ціна кіловата від міста? Чи можно вибрати іншого "провайдера", чи є єдиний - державний?
В Україні електрика дешевше (тобто ліміт споживання по нижчий ціні вище), якщо в квартирі немає газу і центрального опалення - тоді опалюють електрикою і зрозуміло, що споживають значно більше (на loe lviv ua/ua/taryfy ) Можливо, щось подібне є в Польші?
Наскільки я вас зрозумів, у всіх встановлені двохтарифні лічильники і тариф залежить тільки від часу доби чи дня тижня (і ціна на змінюється в залежності від споживання)?

Можливо, ви могли б ще додати ціни на газ та водопостачання/водовідведення?

Edited at 2019-03-14 13:17 (UTC)

Ivan Oleksiak 15 марта, 13:52
є декілька провайдерів, але ціни + - такі самі. В оператора є різні тарифи по кількості квт. деталів не знаю. Наявність газу не впливає на ціну світла.

  • 1