Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Говоріть зі своїми батьками

Моя теща була за Тимошенко, моя мама була за Гриценка. Були донедавна, до нашої відвертої розмови з реальними цифрами.

В нас 9 млн. виборців віком старше 60 років . Ще раз, 30% виборців! Саме тому Тимошенко, Гриценко та інші «рятівники нації» паразитують на проблемах пенсіонерів і , як кліщі, насичуються бідою людей, пускаючи слину пустих обіцянок. «Наших пенсіонерів вбивають – свідомо і цинічно! Ми підвищимо пенсії і знизимо тарифи!» - бризкає слиною Йуля Володимирівна. «Ми підвищимо пенсії до економічно обгрунтованого рівня! Не буде космічних тарифів!» - вторить їй Аталотій Степанович. І їм байдуже, що це поза повноваженнями Президента, вони просто кусають електорат в найтонше місце, щоб висмоктати голоси. Що ж, мені є що відповісти.Так, літнім людям найважче пройти через важкі зміни, які почалися в нашій економіці. Але через це пройшли поляки, чехи і всі інші успішні країни, яких нам зараз ставлять у приклад. Поляки теж проклинали своїх Бальцеровича і Валенсу, бо перелом історії це завжди болюче і виснажливо. Ще слід пам’ятати, що в них під лівим боком була Германія, а в нас під правим боком – зовсім інше Г, яке настирливо смердить і перешкоджає нашому поступу.

В жодній успішній країні немає низьких тарифів на енергоресурси. Бо це:

1. спричиняє високе споживання (хто ж буде економити дешеві ресурси?)
2. руйнує власне виробництво (ніхто не буде вкладати гроші у видобуток дешевих ресурсів)
3. спричиняє енергетичну залежність країни від імпорту (агресор тільки цього й чекає)
4. руйнує державні фінанси (бо тягар підтримки низьких цін лягає на бюджет)
5. є джерелом несправедливості і корупції (власник хрущівки виграє 1000 грн, власник палацу – 10 000 грн, злодії в краватках на маніпуляціях з цінами вкрадуть мільярди)

За п’ять років зроблено багато для побудови успішної і незалежної України і нам не потрібен поворот у темне минуле. Держава витрачає на субсидії сім’ям з низьким доходом більше 70 млрд. грн, але вона вже економить ще більше порівняно з часами низьких тарифів. І зекономлені гроші вона направляє на фінансування дефіциту Пенсійного Фонду.

Не може бути в країні висока пенсія сьогодні, якщо доходи Пенсійного фонду складають 214 млрд. грн, а виплати пенсій - 346 млрд. грн (дефіцит - 38%). Дефіцитні 132 млрд. грн видатків закриваються з державного бюджету, який складає всього 992 млрд. грн (на все!). Щороку ми намагаємося засунути в той бюджет і обороноздатність і соціальну допомогу і освіту і медицину і дороги і ще сотні важливих речей. Аж тут раптом з’являється месія, що знає чарівний рецепт, як збільшити пенсії, сск, у 2 рази – витягнути з рукава 350 млрд. грн.

Чудес не буває. Збільшити пенсії можна лише трьома шляхами:

1. Позичити гроші в інших країн (якщо ще позичать), проїсти їх за рік і хай діти й онуки думають, як повертати (ми вже платимо 128 млрд. грн за борги, набрані переважно Тимошенко та Азаровим)
2. Забрати гроші з інших видатків – відмовитись від армії, правоохоронних органів, доріг (так набереться 253 млрд. грн)
3. Працювати над ростом економіки, над збільшенням і виходом з тіні заробітних плат, що приведе до росту доходів Пенсійного Фонду і державного бюджету.

Тільки третій шлях має майбутнє і він не швидкий. Процес вже йде, пенсії вже зростають відповідно до нашого поступу. А популісти просто забруднюють довкілля пустою брехнею (куди дивляться екологи?)

Друже, говори зі своїми батьками. Вони мудрі і відповідальні люди. Вони щиро шукають відповіді на свої питання. Біда що, коли нас нема поряд, відповіді їм підсовують істеричні брехуни з недолугих ток-шоу. Наші батьки переживають за правильний вибір і завжди йдуть на вибори.

Vasyl Skorobohach (А шо там у ПП?)

Tags: Политика, Экономика
Subscribe
promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 30 comments