Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Все задля перемоги

Кілька днів тому в каментах зайшла розмова про те, що припустимо робити задля перемоги, а що не дуже. Я в тій розмові участі не взяв, але згадалося мені кілька історичних прецедентів, які можуть, скажімо так, здивувати.

Я не буду наводити приклади з СРСР - скажуть, заградотряди, пропаганда, задурені голови, фанатизм і всяке таке. Може бути.

Не буду також брати за приклад Японію з їхніми камікадзе, кайтен і партизаном, що сорок років по війні потяги під укіс пускав. Скажуть - дикуни, варвари, пропаганда, задурені голови, фанатизм і всяке таке. Може бути.
Я наведу приклади з історії безумовно цивілізованої, не задуреної, не фанатичної, недовірливої, волелюбної держави, власне, чи не з найпрогресивнішої у світі. Пробачте мені маленьке англоманство, каюсь, грішний. Хоча ні, не каюсь.

Так, мова про Великобританію.

Так от.

Під час Першої Світової у англійців були труднощі з перехопленням німецьких цепелінів. Ну як труднощі... Цепеліни безкарно шастали над Лондоном і бомбили. На висоту польоту цепеліна тодішні винищувачі видиралися за годину, а за цей час екіпаж цепеліна встигав і вшитися, і повечеряти, і повитріщатися на дурника в літаку, який намагався їх наздогнати.

Перехоплювати цепеліни треба було на підльоті, але Великобританія, як відомо, острів. У найкоротший термін англійці побудували півсотні авіаносців. Ну як авіаносців... Це були човники завдовжки з вагон метро. Без моторів. Фактично, понтони. На них було встановлено естакаду й максимально полегшений літачок Сопвіч Кемел, цебто верблюд. Максимальне полегшення досягалось зняттям зайвого і зменшенням критично важлового - у тому числі шасі й запасу палива.

Цебто, ані сісти, ані хоча б дотягти до берега пілот не міг.Не знаю, скільки на цьому попиляв англійський оборонпром - вони своїх бігусів вчасно вішали. З усіх відомих мені англобігусів утік один-єдиний, більш відомий як "лорд Хау-хау", але це було пізніше й не стосується теми. Та й того потім спіймали й повісили.

Що виробники наживалися на цій операції - це безумовно, англійці гав не ловлять. За контрабанду авіадеталей не скажу, але взагалі з ворогом торгували, ще й як, бо інакше погано воювалося. Але я відхилився.

Жахлива історія, чи не так? Пілотів відправляли фактично на смерть.

Radiy Radutny

Tags: Интересное, Политика
Subscribe
promo ibigdan grudzień 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 48 comments