?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

А тепер про боротьбу з корупцією

5 років тому ми вигнали Януковича. В цей день розпочалася боротьба з корупцією. Отже, що вдалося Україні за ці 5 років?

"Рейтинги сприйняття" і крики про "найбільшу корупцію", - то для дурнів, що читають по заголовкам. Давайте розберемося в справжніх результатах боротьби з корупцією. На фактах.

— $3 МЛРД конфісковано в бюджет.
— 100 тисяч гектарів незаконно привласненої землі (1 тис кв км. Половина Люксембургу. Територія України - 603 тис кв км.).
— Націоналізовано Приватбанк, повернуто контроль над Укрнафтою.
— 3 тисячі хабарників отримали вироки.

Не треба мені казки про "посади трьох друзів". Просто покажіть приклад подібного в іншій країні за 5 років. Під час війни.

На цьому можна було б закінчити дискусію. Та це далеко не все.

ProZorro.

До Майдану держзакупівлі були найлегшим способом розкрадання бюджету. Тепер все в електронному вигляді.
Результат: 65 МІЛЬЯРДІВ грн зекономлено на одних тільки тендерах. 65 МІЛЬЯРДІВ!
Для тих, кому цікаво як рахується економія - тут.

Е-декларування для всіх чиновників.

Такого нема ніде в Європі. Зараз ми можемо побачити декларацію будь-якого політика, чи чиновника. Відкрити і побачити, наприклад, що кандидат Тимошенко, виявляється, за все життя не заробила на власне житло. І зробити висновок - і про її чесність, і про здатність врятувати інших. А що робити з цією інформацією це вже справа виборця.

Електронне автоматичне відшкодування ПДВ.

При Януковичу крали як на незаконному відшкодуванні ПДВ (фіктивні заявки), так і на законному (відкати).

"Роками процес відшкодування ПДВ був зосередженням корупції у ДФС. За інформацією, яка надходила від платників, за законне право отримати бюджетне відшкодування з деяких платників вимагали хабар від 20 до 40%." Звідси.

Щоб оцінити хоча б приблизно розміри дійної корови - у 2018 році платникам відшкодовано 131,7 млрд грн ПДВ.

І це тільки по законному праву отримати ПДВ. А ще були фіктивні заявки.

Тепер всі заявки відшкодовуються автоматизованою системою без втручання людини.

Реформа держзакупівель ліків.

Раніше на цьому шматку бюджетного пирога сиділи паразити. Тепер закупівлі ліків ідуть тільки через міжнародні організації.

Результат: "за даними Рахункової палати, бюджет став щорічно економити 40% від сум, виділених на ці цілі. Наприклад, у 2018-му на держзакупівлі ліків пішло майже 6 млрд грн. Відповідно економія склала 2,36 млрд грн." Звідси.

Отож тепер зрозуміло чому з Супрун воюють і намагаються прибрати всі - від колишніх регіоналів, до ляшківців і тимошенко?

"На сьогодні за одним лише напрямком дорослої онкології 90% препаратів закуповуються дешевше, ніж у 2014 році, говорить Олена Щербан, керівник медичного напрямку ЦПК. Для прикладу вона наводить ціну популярного в онкології препарату Бікалутамід: вона знизилася в 19 разів."

Також майже 300 млн грн на схемах з інсуліну (там же).

Очищення банківського сектору.

З 2014 року для оздоровлення та зміцнення банківської системи було виведено з ринку 95 банків (зі 180 в 2014 році).

Результат: Прибуток українських банків досяг історичних максимумів (21,7 мільярда гривень). І це взагалі вперше за 5 років у банківської системи прибуток. Але в 2013 "прибуток" був аж 1,3 млрд грн. Звідси.

Подякуємо сміливій Валерії Гонтаревій, чиє ім'я незаслужено змішане з лайном. Зараз вона передає свої знання в Лондонській школі економіки. Її заступники Владислав Рашкован і Олександр Писарук працюють в МВФ. Не оцінили іноземці місцеві байки про "погану Гонтарєву". І тепер наші уми працюють на іноземців.

Децентралізація.

Це теж про антикорупцію. Раніше регіон перераховував гроші в Київ, а щоб отримати назад, треба було їхати на поклон і давати чиновнику в Києві відкат. Доходило до 50% в кращі роки хозяйствєнніков. Тож суми крались величезні, поки у вас в місті ліхтар на вулиці не горів.

Тепер всього цього нема і "Реформа децентралізації є без перебільшення однією з найбільш успішних та системних реформ в новітній історії нашої держави." - типовий заголовок в ЗМІ.

Реформа в Нафтогазі, тарифи.

Так-так, це теж про корупцію. Необгрунтовано низькі тарифи це хабар від правлячої банди люмпену і любителям халяви. За їхньої підтримки бандити завжди приходять до влади і потім крадуть все, що погано лежить.

До Майдану тарифи були штучно занижені. Хоча всі знали, що люля нам підписала ціну на газ 600 доларів. То з чого б це взялися низькі тарифи? В результаті дефіцит Нафтогазу досягнув 100 млрд грн. Покривали його із бюджету і всі раділи, типу якийсь бюджет..., головне не мій. Януковичі і Тимошенки брали кредити (по МІЛЬЯРДУ доларів на місяць) і за рахунок цих кредитів покривали шалений дефіцит. Класна економіка - набратися в борг і жити. Та потім гроші закінчились і курс гривні тютю. І всі ми, всією країною, в 2014му заплатили знеціненням гривні і зараз залишаємося ще винними МВФ за їхні кредити. Ось це результат дружби любителів халяви і тимошенок-азарових.

Це соціалізм. Так розвалився СССР. І добре, що такого більше немає.

Я знаю, що це все до любителів халяви, як горохом об стіну. Для них головне халява. От тільки я плачу всю сумму за коммуналку. Чому я повинен платити за інших? Іди візьми собі кредит у банку і живи красіво, а потім пролети і хай банк забере твою квартиру і викине тебе на вулицю. Не тягни мене і всю країну за собою.

Отже. Результат: Нафтогаз у 2018 році сплатив до державного бюджету 136,5 МІЛЬЯРДІВ грн податків, ренти, дивідендів. А роком раніше ще 106 МІЛЬЯРДІВ. Щоб вклався в голові порядок цифр - бюджет Збройних Сил під час війни - 101 мільярд.

Нафтогаз - замість найбільшої проблеми став найбільшим платником податків у бюджет. Саме з цього є можливість захищатись від агресії і робити нонсенс під час війни - піднімати пенсії і зарплати, і не вводити продуктові талони. І до речі: для бідних є субсидії. Платяться вони з ренти на родовища. Тож газ власного видобутку саме і працює на бідних.

Тут доречно буде згадати також запущену цього місяця історію з монетизацією субсидій. Це буде ще один потужний антикорупційний крок.

Йдемо далі.

Прибрали можливість для Коломойского контролювати Укрнафту і одразу ДЕСЯТКИ мільярдів пішли в бюджет країни.

В 2018 році "Укрнафта" сплатила податки на суму 15,3 мільярдів гривень. Роком раніше - 10,5 мільярдів гривень, а 2016 року - 8,1 мільярдів гривень. Звідси.

В 2015 у Укрнафти був податковий борг 15 млрд грн.

Націоналізовано Приватбанк.

І одразу 6,1 млрд грн податків сплачено до бюджету за 2018 рік. А схудлий минулий власник сидить у Ізраїлі з арештованим у Лондонському суді майном по позову України і сподівається привести до влади своїх маріонеток.

Ось такий результат.

І це все ще до того, як запрацювала так звана антикорупційна інфраструктура - НАБУ, САП та АКС. Україна для боротьби з корупцією створила такий аппарат, якого нема ніде у світі.

Та це запишемо і в успіхи, і в провали. Провали - тому, що влада допустила в процес формування нездар і злочинців, людей з оточення банди януковича, котрі корчили з себе "активістів" і фактично дозволили саботувати роботу НАБУ.

Але коли замінять їхнє керівництво і антикорупційні органи доб'ються перших вироків топ-чиновникам, це буде ще один потужний і безумовний успіх Майдану.

Нарешті реформа Генпрокуратури в цілому.

Це ще один антикорупційний крок. Раніше Президент міг подзвонити і наказати того посадити, а цього відпустити, а Генпрокурор передавав прокурору - інакше я тебе звільню. Це інструмент диктатури і також є корупцією в ширшому розумінні. Тепер це зробити не можна, бо всі звільнення робить Рада прокурорів, а не Генпрокурор.

Нарешті, в топ-корупції зникло поняття криш і недоторканих. Бачиш злочин - неси в ГПУ. Не віриш Луценку, іди в НАБУ. Там Ситник буде радий зробити собі ім'я.

Ось це, а не базікання по ефірам - справжня боротьба з корупцією. Україна закрила схеми не на мільярди, а на СОТНІ мільярдів гривень.

"Економічний ефект від боротьби з корупцією становить близько 6 мільярдів доларів на рік. - Інститут економічних досліджень та політичних консультацій". Звідси.

Легко розказувати про реформи Лі Куан Ю, який робив їх в країні меншій за Киів, 30 років, задавивши демократію. Україна зробила це за 5 років. Відволікаючи величезні сили на відбиття агресії. Так, ще багато чого не зроблено. Не поборені схеми на митниці, не проведено приватизацію, не введений реєстр споживачів газу, не змінено портновський КПК. Але ми зробили більше, ніж будь-хто за такий короткий проміжок.

Економіка росте на 3% ВВП/рік, а по всій країні будуються дороги, замінюється освітлення, будуються гуртожитки для військових і фельдшерські пункти на селі. Звідкись знайшлись гроші на підвищення пенсій, а мінімальна зарплата обігнала російську. Ще й 100 мільярдів гривень щорічно йде на армію. Звідки це все? Та просто красти перестали. Ось і все диво.

5 років тому Україна вийшла на Революцію Гідності. Мільйони українців ціною великих жертв і зусиль змусили владу поважати нашу гідність. 5 років нам розповідали, що результату нема. Ось результат. Ця боротьба з корупцією це і є повагою до гідності українців.

Наша боротьба ще не закінчена.

Не здатися і здобути остаточну перемогу - ось наше завдання.

Джон Смит


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
Vitaly Trots 20 февраля, 12:03
> мінімальна зарплата обігнала російську

Кстати да. Кацапчеги. Вы же такие крутые и свердержавные. Почему у вас минималка на уровне (и даже, оказывается, ниже) разваленной Украины? Вы какие-то терпилы, получается!
И это я еще не принимал во внимание уровень цен.

ivanko_bogun 20 февраля, 12:30
Минималка в московской области где то 8 тысяч гривен если перевести в гривны.

Edited at 2019-02-20 12:31 (UTC)

for_l_j 20 февраля, 12:37
А если взять в целом по России?

lezginohohol 20 февраля, 12:54
Минималка по Киевской области где то 15000 гривен.
Это если говорить о реальной минималке которую платят.
Что насчет минималки установленной законом?

(Удалённый комментарий)
ivanko_bogun 20 февраля, 12:26
Я за конструктивну критику а не "все пропало".

for_l_j 20 февраля, 12:37
Сделано много. Много ещё предстоит сделать. Например электронные декларации - хорошо, ну узнали мы, что у чиновника Васи есть золотые часы за 100 килобаксов, а дальше что?
Прозорро даже сами авторы говорят о том, что экономия часто бывает виртуальной.
По поводу тех же онкопрепаратов, приведу простой пример, с которым знаком лично. Есть такой препарат для лечения хронического миелолейкоза - Гливек. Он же иматиниб мезилат. Препарат пациенты принимают постоянно и могут контролировать своё заболевание таким образом. В 2010-м году был только Новартис - производитель этого препарата и индийские дженерики. Драли они крепко. 1000 долларов за упаковку, правда для Украины ещё +3 давали бесплатно. Т.е. 250 баксов за упаковку была цена. Сейчас есть аналоги, российский филахромин и ещё много разных. Литва делает, Румыния. Стоят они в районе 100 баксов за упаковку. Т.е. цена на этот конкретный препарат просто упала в принципе. И это в рознице. Не потому что Супрун хорошая или кто-то плохой, а потому что рынок. Естественно, Новаритсу тоже пришлось снижать цену на свой Гливек.
Следующая линия терапии этого же заболевания - Тасигна. Тоже Новартис. Опять в 10-м году это была вторая линия и последняя.
Но уже сейчас есть третья линия - Спрайсел и даже 4-я Босулиф. 4-ю линию пока себе не особо могут позволить даже очень богатые страны. Естественно цена на Тасигну сейчас и в 2010-м году совершенно отличаются.
Это я не к тому, что никакой перемоги нет. Есть. Я уверен, что при Супрун действительно многое покупается по лучшим ценам. Но нельзя забывать о том, что часть препаратов подешевели в принципе.
Поэтому к красивым цифрам нужно относиться так же осторожно как к рейтингу восприятия коррупции.

К списку перемог я бы добавил ещё, что начали реально ставить теплосчётчики. А когда есть счётчик уже пиздить сложнее.
Но главное не это. Главное, что эти вопросы нигде и никак не педалираются. Все вот эти достижения - они никак не освещаются, кроме как в таких условно "порохоботских" блогах. Можно сколько угодно кричать "Порошенко уволь Стеця", но по факту Стець сидит на своём месте и никто не знает, чем же он занят.

Vitaly Trots 20 февраля, 13:15
> К списку перемог я бы добавил ещё, что начали реально ставить теплосчётчики.

У нас на подъезд жильцы поставили. Был инициативный сосед, всех собрал, скинулись и поставили. И он же контролирует задвижки чтобы когда тепло - поменьше грело, а когда холодно - чтоб не мерзли. При этом все клянут нынешнюю власть.
Я считаю это мегаперемога - полуватное население заставить шевелиться самим.

ЗЫ Соседние подъезды не смогли к нам присоседиться и остались без счетчика. Тупо большинство не захотело единоразово сдать 500-600 гривен чтобы потом каждый месяц экономить сопоставимые суммы. Там просто инициатора, который всех просношал бы сзади, не нашлось.

andreevmaryin 20 февраля, 12:43
Кто-то может сказать, каких "друзей" посадил Ли Куан Ю? Не то, чтобы я топлю за ПП, но его "типа друг" Фирташ (писали ж в 2014, что "Порошенко ездил к Фирташу заручится поддержкой") де факто отодвинут от денежных потоков, сидит в Австрии под угрозой экстрадиции еще куда-то, пока от него отщипывают его активы.
И еще за Сингапур. Все любят говорить про то, как его построили на болоте, но забывают про то, что до 2005 года это был САМЫЙ БОЛЬШОЙ ПОРТ в мире по грузообороту. И порт Сингапуру достался от Великобритании, которая построила его для своего Королевского военно-морского флота. А основной капитал был заработан на переработке и перевалке нефти (через Сингапур шла почти вся нефть из Индонезии/Малайзии + оборот нефти между Индийским и Тихим океанами). И да, первые 20 лет уровень доходов жителей Сингапура был один из самых низких в регионе

evgesg 20 февраля, 14:38

Круто. Но про провал реформы полиции умолчали.


ivanko_bogun 20 февраля, 16:48
Я би не сказав що вона провалилася. Багатьом іноземцям до вподоби нова поліція України. Але немає реформи прокуратури та Служби безпеки. Також судової реформи.

bfzoomy 20 февраля, 20:08
Добавлю, что "рейтинг восприятия коррупции" - это далеко не для дураков.

Мы всю жизнь получали 24-25 баллов (из 100), болтаясь на 144-145 местах по уровню коррупции из 180 отслеживаемых стран.

В 2018 мы впервые получили 32 (!) балла и заняли 120 место. Россия, если что, на 138 месте с 28-29 баллами. Мы впервые обогнали Россию по уровню коррупции (у нас теперь меньше).

Ещё важно понимать, что 0-30 баллов - это страны с ярко выраженной коррупцией, 31-60 - это активно борющиеся, 61 и выше - это топчики.

То есть мы не только скакнули вверх - мы перешли из низшего эшелона в борющийся. По-моему, это важно понимать.

Про рейтинг восприятия коррупции и менталитет украин

klsvucadet 21 февраля, 8:32
В заметке речь идёт о борьбе с коррупцией в верхних эшелонах. А вот на нижнем уровне 90% граждан получают всю или хотя бы часть зарплаты в конвертах, не платя налогов и тем самым в сговоре с работодателями воруя у государства. Особенно этим отличаются всякие активисты-патриоты, которые демонстрируют свой патриотизм за наличные деньги, с которых не был уплачен налог. Выходит, что почти все украинцы воруют. Это создаёт нездоровую атмосферу и терпимость к коррупции на низовом уровне (полицейский, судья, паспортистка, учитель, преподаватель вуза, врач и т.д.).

В благополучных странах, находящихся в верхней части рейтинга, коррупция встречается в основном лишь в верхних эшелонах общества. Его рядовые члены не воруют, как украинцы, и там нет низовой корупции. Поэтому если мы хотим, чтобы Украина на пути в Евросоюз поднялась в верхнюю часть рейтинга, следует большинству населения быстренько вставить другие мозги. Например, такие, как у датчан.


Edited at 2019-02-21 08:36 (UTC)

ivanko_bogun 21 февраля, 12:09
По моему Украина впервые обогнала Россию с 2010 года. До этого тоже была выше в этом рейтинге.

  • 1