?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Гроші прийшли за пацієнтами до лікарів

Давайте подивимось на медреформу з іншої сторони, особливо на сільську медицину за яку всі найбільше хвилюються.

Принцип "гроші йдуть за пацієнтом" значить буквально наступне — Національна служба здоров'я України щомісяця виплачує закладам охорони здоров'я стільки грошей скільки пацієнтів вони обслуговували (уклали декларацій). Це може бути як лікарня так і звичайний ФОП що надає медичні послуги. Всі дані відкриті на сайті НСЗУ.

Візьмемо для прикладу Львівську область, дані про виплати за січень та лютий 2019 року, подивимось на тих лікарів, що оформили свою діяльність як ФОП, і надають послуги самостійно. Відсортуємо їх по сумі отриманих грошей…

І побачимо, що три з чотирьох лікарів, які отримують біля 100 тисяч в місяць прописані в селах, а четвертий в райцентрі (дані з реєстру ЄДРПОУ).Перший лікар: ФЕДЕНКО НАТАЛІЯ, 1971 р.н., Львівська обл., Сколівський район, місто Сколе, отримано 225993 грн.

Другий лікар: НІКОНОРОВ ВАЛЕРІЙ, 1971 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Черляни, отримано 147149 грн.

Третій лікар: РОНДЯК ОЛЕКСАНДРА, 1966 р.н., Львівська обл., Стрийський район, село Слобідка, отримано 140723 грн.

Четвертий лікар: ЗУБРИЦЬКА НАДІЯ, 1966 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Переможне, отримано 92414 грн.

Подивіться уважно, лікар-фоп в селі, без хабарів, вже сьогодні здатен отримувати 100-200 тисяч гривень на місяць. Це не казка, не політичні обіцянки. Це вже реальність.

Я не знаю всіх подробиць, можливо у кожного фоп-а ще наймана медсестра або навіть лікар, але подумайте, скільки сімейних лікарів може мати фоп в селі?

Що це значить для нас з вами? Що ми, як пацієнти, для лікаря стали прямим прибутком. Якщо лікар втрачає пацієнта - він втратить і гроші.

При цьому ви більше не "кріпосний", приписаний до полікліники, а самі, через декларацію, обираєте собі лікаря. І в будь-який момент можете його змінити.

Як такий лікар буде триматись за своїх пацієнтів? Чи буде він ризикувати цими грошима заради хабарів?

За часи незалежної України змінилось 22 (двадцять два!) міністра охорони здоров’я. Двадцять один не зміг запропонувати сільській медицині нічого. Доктор Уляна Супрун змогла. Покажіть цей пост знайомим лікарям.

P.S. Для порівняння, заробітна плата Уляни Супрун (за даними її декларації за 2017 рік) — 29023 грн/міс.

Владимир Фльонц

Метки:

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
tank_ua 20 февраля, 8:12
мой результат общения в 18 и уже в 19 году:

18 год:

скорая 2 раза - от вызова до прибытия бригады домой около 6 минут.
оба раза была необходимость в/в иньекций - оба раза ставили бабочку, а не долбили вену для каждого шприца
оба раза оформление всех документов сестрой во время оказания помощи врачем, а не пост-фактум с пересчетом ампул и чего ж мы ему исчо вгатили
оба раза полностью адекватное приветливое отношение и никаких "вы нам тут все должны"
оба раза вообще никаких намеков на необходимость "благодарности", сам уговаривал.

19 год - скорая и охмадет
скорую не видел, но - нашли телефон родителя, вызвонили, все сообщили, собрали все вещи, обкололи на месте, отвезли в стационар.

охмадет - все вещи на месте и сданы зав.отделению, ребеныш в реанимации, родители прилетели. Я тоже там был. Персонал - все до 40 лет, все УМЕЮТ пользоваться всем оборудованием и пользуются им, само оборудование - чуток не самое новое, но рабочее и используемое, работа отделения в острых случаях - ничем не отличается от бундеса - как муравьишки - каждый занимает свое место, тянет свой сектор и без вопросов - "а где пинцеты, бля" - почти молча коллективно решают проблему. Был откровенно приятно удивлен переходом на оптимальный вариант работы у молодых специалистов. от "спасибо" отказались в самой категоричной форме и нихрена не взяли.

trots1991 20 февраля, 10:12
Ну, охмадет-то всегда был "образцовым" заведением...
Насчет отношения у пациентам - я тоже обратил внимание, что стало вроде лучше...
Но это не отменяет проблем с возможностями и обеспечением теми-же лекарствами (хотя насчет liky . ua мне уже подсказали). Т.е. прогресс безусловно есть, но до успеха еще далеко.

tank_ua 20 февраля, 12:49
ну если бы существовала волшебная палочка - был бы камунизм и не было бы комаров.

а пока - по старинке - сами постепенно делаем страну лучше, даже тем же элементарным контролем на "ликах".

  • 1