?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Гроші прийшли за пацієнтами до лікарів

Давайте подивимось на медреформу з іншої сторони, особливо на сільську медицину за яку всі найбільше хвилюються.

Принцип "гроші йдуть за пацієнтом" значить буквально наступне — Національна служба здоров'я України щомісяця виплачує закладам охорони здоров'я стільки грошей скільки пацієнтів вони обслуговували (уклали декларацій). Це може бути як лікарня так і звичайний ФОП що надає медичні послуги. Всі дані відкриті на сайті НСЗУ.

Візьмемо для прикладу Львівську область, дані про виплати за січень та лютий 2019 року, подивимось на тих лікарів, що оформили свою діяльність як ФОП, і надають послуги самостійно. Відсортуємо їх по сумі отриманих грошей…

І побачимо, що три з чотирьох лікарів, які отримують біля 100 тисяч в місяць прописані в селах, а четвертий в райцентрі (дані з реєстру ЄДРПОУ).Перший лікар: ФЕДЕНКО НАТАЛІЯ, 1971 р.н., Львівська обл., Сколівський район, місто Сколе, отримано 225993 грн.

Другий лікар: НІКОНОРОВ ВАЛЕРІЙ, 1971 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Черляни, отримано 147149 грн.

Третій лікар: РОНДЯК ОЛЕКСАНДРА, 1966 р.н., Львівська обл., Стрийський район, село Слобідка, отримано 140723 грн.

Четвертий лікар: ЗУБРИЦЬКА НАДІЯ, 1966 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Переможне, отримано 92414 грн.

Подивіться уважно, лікар-фоп в селі, без хабарів, вже сьогодні здатен отримувати 100-200 тисяч гривень на місяць. Це не казка, не політичні обіцянки. Це вже реальність.

Я не знаю всіх подробиць, можливо у кожного фоп-а ще наймана медсестра або навіть лікар, але подумайте, скільки сімейних лікарів може мати фоп в селі?

Що це значить для нас з вами? Що ми, як пацієнти, для лікаря стали прямим прибутком. Якщо лікар втрачає пацієнта - він втратить і гроші.

При цьому ви більше не "кріпосний", приписаний до полікліники, а самі, через декларацію, обираєте собі лікаря. І в будь-який момент можете його змінити.

Як такий лікар буде триматись за своїх пацієнтів? Чи буде він ризикувати цими грошима заради хабарів?

За часи незалежної України змінилось 22 (двадцять два!) міністра охорони здоров’я. Двадцять один не зміг запропонувати сільській медицині нічого. Доктор Уляна Супрун змогла. Покажіть цей пост знайомим лікарям.

P.S. Для порівняння, заробітна плата Уляни Супрун (за даними її декларації за 2017 рік) — 29023 грн/міс.

Владимир Фльонц

Метки:

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1

Re: хочеться більше деталей

Alabugin Mike 19 февраля, 15:10
14 поликлиника г. Одессы, терапевт, стаж 45 лет. Было 5 200 на руки, стало 7 500. Подписано 1200 деклараций

(Анонимно) 19 февраля, 15:21
Ото ж бо й воно, что Вы содержит на своих плечах ещё целую махину бюрократии (под названием поликлиника) , а фоп он сам себе и медсестра, и главврач, и уборщица, водитель... и т. д.

Re: хочеться більше деталей

rvun 19 февраля, 15:24
30 грн за паціента перераховують за декларацію на місяць. 30х1200 = 36000. Ваш заклад вас грабує. Відкривайте приватний кабінет і тягніть з собою всіх, хто підписав декларацію. Мабуть це не просто, але ви ж самі бачите цифри.

Alex Lodje 19 февраля, 15:47
Выплаты НСЗУ - не зарплата врача, а доход учреждения, в котором работает врач, заключивший договоры с пациентами. Выплаты производятся даже на людей, которые не подписали договоры с врачами, но проживают на обслуживаемой этим учреждением территории.

rvun 19 февраля, 15:56
Все це так, але як оформитися ФОПом - то вже платитимуть ці гроші ФОПу. 1200 декларацій. Я не кажу, шо все дуже просто, але ось розрахунки. Так отримує заклад, а у випадку розриву відношень з закладом - сам лікар. Власне - всі були б бізнесюками, аби мали засоби виробництва, здатність працювати без копняків від боса і кубишку грошей, шоб не здихнути з голодухи. Але не у всіх є ці три умови, так шо люди йдуть наймитами. І з лікарями те саме, в чім проблема, власне?

Edited at 2019-02-19 15:57 (UTC)

Alex Lodje 19 февраля, 16:12
Даже сферический врач в вакууме работать не сможет. Аренда помещения, покупка оборудования, наем медицинской сестры/сестер, санитарки и бухгалтера, оплата услуг консультантов/диагностических центров/стационаров и т.д.
Удачи ФОПу.

rvun 19 февраля, 16:15
я й не кажу, що все просто. Я з нуля займався своїм маленьким бізнесом, ну то трабли були на кожному кроці, єдине, шо не дало плюнуть і піти на ЗП - минулий досвід з мудаками- начальниками. Тут гадаю, те ж саме.

Alex Lodje 19 февраля, 16:23
Я что-то сомневаюсь, что ФОПы семейных врачей смогут потянуть функции ЦПМСД, про выживание в конкуренции с ними даже не говорю.

Edited at 2019-02-19 16:23 (UTC)

rvun 19 февраля, 16:27
Схочуть жити - розкарячаться, чо гадать на кофейній гущі?

Re: хочеться більше деталей

vaimrom 19 февраля, 15:31
25 поликлиника г. Харьков, терапевт, стаж лет 20 - знакомая. ХЗ сколько деклараций, но вроде примерно столько же. На руки перевалило за 10к еще в ноябре-декабре

Re: хочеться більше деталей

a_s_k_e_t 19 февраля, 19:40
В наше время надо уметь не только работать, но и продать себя.
Я бы сходил в соседнюю поликлинику и спросил, сколько они готовы платить врачу, который прейдет к ним с 1200 деклараций.

Re: хочеться більше деталей

Alabugin Mike 20 февраля, 7:43
Так не получится. Возможно часть подписавших и согласятся ездить к своему врачу в другую поликлинику (дай бог чтобы она находилась недалеко от них), но основная просто перезаключит договор с другим оставшимся врачем. У нас люди привыкли лечиться по месту жительства. Никому неохота больному тащиться на другой конец города.

  • 1