?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Гроші прийшли за пацієнтами до лікарів

Давайте подивимось на медреформу з іншої сторони, особливо на сільську медицину за яку всі найбільше хвилюються.

Принцип "гроші йдуть за пацієнтом" значить буквально наступне — Національна служба здоров'я України щомісяця виплачує закладам охорони здоров'я стільки грошей скільки пацієнтів вони обслуговували (уклали декларацій). Це може бути як лікарня так і звичайний ФОП що надає медичні послуги. Всі дані відкриті на сайті НСЗУ.

Візьмемо для прикладу Львівську область, дані про виплати за січень та лютий 2019 року, подивимось на тих лікарів, що оформили свою діяльність як ФОП, і надають послуги самостійно. Відсортуємо їх по сумі отриманих грошей…

І побачимо, що три з чотирьох лікарів, які отримують біля 100 тисяч в місяць прописані в селах, а четвертий в райцентрі (дані з реєстру ЄДРПОУ).



Перший лікар: ФЕДЕНКО НАТАЛІЯ, 1971 р.н., Львівська обл., Сколівський район, місто Сколе, отримано 225993 грн.

Другий лікар: НІКОНОРОВ ВАЛЕРІЙ, 1971 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Черляни, отримано 147149 грн.

Третій лікар: РОНДЯК ОЛЕКСАНДРА, 1966 р.н., Львівська обл., Стрийський район, село Слобідка, отримано 140723 грн.

Четвертий лікар: ЗУБРИЦЬКА НАДІЯ, 1966 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Переможне, отримано 92414 грн.

Подивіться уважно, лікар-фоп в селі, без хабарів, вже сьогодні здатен отримувати 100-200 тисяч гривень на місяць. Це не казка, не політичні обіцянки. Це вже реальність.

Я не знаю всіх подробиць, можливо у кожного фоп-а ще наймана медсестра або навіть лікар, але подумайте, скільки сімейних лікарів може мати фоп в селі?

Що це значить для нас з вами? Що ми, як пацієнти, для лікаря стали прямим прибутком. Якщо лікар втрачає пацієнта - він втратить і гроші.

При цьому ви більше не "кріпосний", приписаний до полікліники, а самі, через декларацію, обираєте собі лікаря. І в будь-який момент можете його змінити.

Як такий лікар буде триматись за своїх пацієнтів? Чи буде він ризикувати цими грошима заради хабарів?

За часи незалежної України змінилось 22 (двадцять два!) міністра охорони здоров’я. Двадцять один не зміг запропонувати сільській медицині нічого. Доктор Уляна Супрун змогла. Покажіть цей пост знайомим лікарям.

P.S. Для порівняння, заробітна плата Уляни Супрун (за даними її декларації за 2017 рік) — 29023 грн/міс.

Владимир Фльонц

Метки:

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
Vitaly Trots 19 февраля, 15:25
Ну при старой то системе к нему весь Харьков мог прийти. Все полтора-два миллиона человек.

vaimrom 19 февраля, 15:28
Ну к счастью в Харькове гораздо больше толковых врачей :) Чем один на город :)

Vitaly Trots 19 февраля, 15:30
Я про то, что новая система убирает старые узкие места. И процесс упирается в другие узкие места, которые раньше были не видны. Это не повод зрадофильствовать, это повод планомерно расшивать узкие места и дальше, уже в других местах.

for_l_j 19 февраля, 15:32
А я не говорю, что тут зрада. Просто обратная сторона медали.
Я как раз считаю, что реформа - правильная.

vaimrom 19 февраля, 15:33
Так а нет зрадофилии. Просто есть факт. Что ТЕОРЕТИЧЕСКИ к хорошему врачу теперь сложнее попасть - если не успел подписать декларацию. Фактически - как и раньше, за чуть баблишка - все можно.
Ну и главная перемога всей этой ситуации - я надеюсь, что хреновые врачи от безденежья свалят на рынок, а нормальные врачи вернутся с рынка в поликлиники. Т.е. качество медобслуживания вырастет. Не сразу, но за пару-тройку лет продолжения реформы - вполне.

Vitaly Trots 19 февраля, 15:39
> Что ТЕОРЕТИЧЕСКИ к хорошему врачу теперь сложнее попасть

Вот с этим не согласен. Как раз теоретически легче стало. Если раньше я по прописке (или что там у нас сейчас) не мог попасть к хорошему врачу ну никак, то теперь такая возможность есть. Пока у него лимиты желающими не заполнены.

vatnofob 19 февраля, 16:12
>>Пока у него лимиты желающими не заполнены.

а це чистий ринок

andreevmaryin 20 февраля, 12:05
или условно плохие врачи пойдут в подмастерья к хорошим врачам, те их взрючат-научат - и поликлиники через какое-то время получат новых доученных врачей. Э-эволюция

  • 1