?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Гроші прийшли за пацієнтами до лікарів

Давайте подивимось на медреформу з іншої сторони, особливо на сільську медицину за яку всі найбільше хвилюються.

Принцип "гроші йдуть за пацієнтом" значить буквально наступне — Національна служба здоров'я України щомісяця виплачує закладам охорони здоров'я стільки грошей скільки пацієнтів вони обслуговували (уклали декларацій). Це може бути як лікарня так і звичайний ФОП що надає медичні послуги. Всі дані відкриті на сайті НСЗУ.

Візьмемо для прикладу Львівську область, дані про виплати за січень та лютий 2019 року, подивимось на тих лікарів, що оформили свою діяльність як ФОП, і надають послуги самостійно. Відсортуємо їх по сумі отриманих грошей…

І побачимо, що три з чотирьох лікарів, які отримують біля 100 тисяч в місяць прописані в селах, а четвертий в райцентрі (дані з реєстру ЄДРПОУ).Перший лікар: ФЕДЕНКО НАТАЛІЯ, 1971 р.н., Львівська обл., Сколівський район, місто Сколе, отримано 225993 грн.

Другий лікар: НІКОНОРОВ ВАЛЕРІЙ, 1971 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Черляни, отримано 147149 грн.

Третій лікар: РОНДЯК ОЛЕКСАНДРА, 1966 р.н., Львівська обл., Стрийський район, село Слобідка, отримано 140723 грн.

Четвертий лікар: ЗУБРИЦЬКА НАДІЯ, 1966 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Переможне, отримано 92414 грн.

Подивіться уважно, лікар-фоп в селі, без хабарів, вже сьогодні здатен отримувати 100-200 тисяч гривень на місяць. Це не казка, не політичні обіцянки. Це вже реальність.

Я не знаю всіх подробиць, можливо у кожного фоп-а ще наймана медсестра або навіть лікар, але подумайте, скільки сімейних лікарів може мати фоп в селі?

Що це значить для нас з вами? Що ми, як пацієнти, для лікаря стали прямим прибутком. Якщо лікар втрачає пацієнта - він втратить і гроші.

При цьому ви більше не "кріпосний", приписаний до полікліники, а самі, через декларацію, обираєте собі лікаря. І в будь-який момент можете його змінити.

Як такий лікар буде триматись за своїх пацієнтів? Чи буде він ризикувати цими грошима заради хабарів?

За часи незалежної України змінилось 22 (двадцять два!) міністра охорони здоров’я. Двадцять один не зміг запропонувати сільській медицині нічого. Доктор Уляна Супрун змогла. Покажіть цей пост знайомим лікарям.

P.S. Для порівняння, заробітна плата Уляни Супрун (за даними її декларації за 2017 рік) — 29023 грн/міс.

Владимир Фльонц

Метки:

promo ibigdan 十二月 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
Vitaly Trots 19 февраля, 14:36
Тег "приколы"?

ibigdan 19 февраля, 16:04
редактор промазал :)

хочеться більше деталей

izhnets 19 февраля, 14:41
все ж таки потрібен відеосюжет з інтревю тих самих лікарів, які отримують зп хочаб на рівні 30 тисяч в державном медичному закладі.
ато щось мені підсказує що 100-200 тисяч районому лікарю, хай навіть ФОП це якась махінація.

Re: хочеться більше деталей

Alexander Chykysh 19 февраля, 14:55
Ну "ФЕДЕНКО НАТАЛІЯ РОМАНІВНА" у списку ФОПів вже давно, можете самі перевірити...

... (Анонимно) Развернуть
for_l_j 19 февраля, 14:56
Ну круто. С другой стороны было бы действительно интересно проверить, насколько это реально.
В Харьковской области, рассказывали, теперь другая печаль. В некоем селе под Харьковом есть 2 врача. Один хороший, второй, ну похуже. Естественно к первом записалось сразу 2500 человек и всё больше нельзя. И если раньше народ к нему мог попасть, то теперь уже - нет.
Впрочем друг и в Германии говорили, что найти хорошего врача - это проблема. Собственно как и в любой сфере деятельности.

Vitaly Trots 19 февраля, 15:00
Печаль в том что не все смогли к хорошему врачу записаться?

trots1991 19 февраля, 15:10
Мене більше цікавить не скільки саме отримає лікар, а наскільки якісно він буде працювати. Покищо суттєвих змін у цьому плані я не побачив.
Доречі, ця система оплати стосується "дільничних" терапевтів, а що з вузькими фахівцями? Адже від них залежить набагато більше...

Не хочу бути зрадофілом та дуже сподіваюсь, що зміни на краще таки є, та будуть з часом все більш помітними.

Але, - у 18му році я двічи плотно "стикався" з нашою державною медициною у вигляді "швидкої". В обох випадках без допомоги родичів пацієнт елементарно помер-би на місці, бо навіть допомогти дістатися до машини не було кому (паціенти не могли самостійно ходити). В одному випадку навіть носилок не дали - довелось на руках нести бабусю. У іншому - носилки дали, але нести довелося самостійно та за свій рахунок (наймати водія тієї-ж швидкої у допомогу).
і власне до лікарів претензій не має - чим ті жіночки можуть допомогти, коли потрібна фізична сила?
Про безкоштовні ліки (навіть для пенсионера-учасника війни) - годі й мріяти.
Догляд за паціентами в самій лікарні - також цілком на плечах родичів.
Так, Супрун у цій ситуаії не винна - до неї було не краще. може навіть гірше - за субєктивними враженнями, ставлення до паціентів та увага у моральному плані таки покращилося.
Так, я розумію, що за пару років суттєво покращити цю систему неможливо. Але про "перемогу" покищо навіть мови не має.kotperil 19 февраля, 17:19
По поводу лекарств.
Если в вашей больнице вам не дают лекарств, и говорят сгонять в аптеку, и прикупить, то работаем по инструкции:
1. Заходим на сайт: liky . ua
2. Проверяем по конкретной больнице, есть ли на складе больницы нужные вам препараты.
3. Если есть, то подходим к главврачу, и спрашиваем у него: "Какого хуя"?
4. Лекарства вам тут же выдают. В том числе, шприц, ватку и спирт.

vaimrom 19 февраля, 15:14
С учетом того, что максимум у врача может быть не более 2500 пациентов, получаем максимальную сумму поступлений в месяц:
2500*375/12 = 78.125 грн
Никаких 200к грн
Видимо, врачи объединились под одним ФОП.

vaimrom 19 февраля, 15:15
ПС: если все 2500 человек - пенсионеры и маленькие дети - будет все равно меньше 150к

Sergey Yurevich 19 февраля, 15:15
Так тут такоє. Вроде и перемога, не знаю. Но попробуй про неё расскажи какой-нибудь среднестатистической тетьке не отягощенной доходами - она на все это ответит про "шоколадный барыга" и "про доктор смерть" и абсолютно НИЧТО её (до выборов) уже не переубедит.

trots1991 19 февраля, 15:16
Кстати, а кто-нибудь в курсе, что входит в эти суммы? Только зарплата? Или все расходы медучреждения - коммуналка, отопление, аренда помещений (если арендуются)? Лекарства какие-нибудь входят?

Alex Lodje 19 февраля, 15:26
Все расходы ЛПЗ и зарплата самого семейного врача, младшего и среднего медицинского персонала и консультантов, если к ним направляется больной.

rvun 19 февраля, 15:21
Нормально. Кругом лікарі в світі - престижна професія з добрими грошима. Слава богу, шо занесло до нас Супрун з Америки. Єдиний пристойний варяг, але воно того варто, шо разом з нею всякий непотріб типу сайгакашвілі тут був, непотріб нагнали, а золото лишилось.

vaimrom 19 февраля, 15:25
Абромавичус и Згуладзе тоже были ничо. Да и Мишико, пока не ебанулся головой - тоже был ничо

trots1991 19 февраля, 15:21
"При цьому ви більше не "кріпосний", приписаний до полікліники, а самі, через декларацію, обираєте собі лікаря. І в будь-який момент можете його змінити."
І який вибір має мешканець якогось села, якщо там один лікар (або один на кілька селищ)?
Укладати декларацію з лікарем з райцентру за -надцять кілометрів, а якщо їхати туди буде не в змозі - залишатися без допомоги?

Vitaly Trots 19 февраля, 15:28
> І який вибір має мешканець якогось села, якщо там один лікар (або один на кілька селищ)?

Так при старой системе даже теоретической возможности не было. То есть сейчас узкое место в медицинской системе расшили и все теперь упирается в узкое место самого типа населенного пункта "село".

kiev_man 19 февраля, 15:25
Что-то мутное получается...

"Держава платитиме лікарю за одну людину 370 грн на рік. За дітей і літніх – більше."
370 грн в год = это 30,83 грн в месяц.

Чтоб получить 226 тысяч - это надо иметь 7330 пациентов. Как-то дофига, ИМХО.

ЗЫ: нашел вот - "В Украине установлены нормативы численности населения на одну должность врача общей практики, близкие к среднеевропейским показателям :: 1500 человек взрослого и детского населения в городских поселениях и 1100 человек в сельской местности."

Комментарии излишни, однако.

vaimrom 19 февраля, 15:27
Видимо, врачи объединились под одним ФОП.

Alex Lodje 19 февраля, 16:02
Короче, т.к. всем некогда разбираться, то напишу крайне кратко: раньше ЛПУ финансировались медицинской субвенцией, сейчас, если они заключили договор с НСЗУ, финансируются выплатами НСЗУ.

Лікар отримує на руки 3700грн за січень 2019

lanakost 19 февраля, 17:56
Львів, міська комунальна поліклініка, лікар вищої категорії, працює на 75% ставки( весь медперсонал ще 2 роки тому перевели на неповну ставку, підстава: реорганізація медзакладу). На руки за січень - 3700 грн

Edited at 2019-02-19 17:57 (UTC)

Annet Petch 19 февраля, 19:37
Пока мьі видим обкатку пмсд . С августа пойдет вторинна ланка , посмотрим .

"Зарплата" Супрун

makspr 19 февраля, 19:45
Фу! Оклад - это одно. Плюс премиальные, за интенсивность и напруженость. Плюс на оздоровление. И конечно - премии. Это раз. И суммы, которые превышают все вышепречисленное - гранты. ГРАНТЫ. И в том числе от структур, связанных с независимыми международными закупщиками. Достаточно глянуть на дынные Ковтаннюка и линчевского.

Re: "Зарплата" Супрун

Alabugin Mike 20 февраля, 7:46
Что такое "премиальные"? Что такое "на оздоровление"? Это "отпускные"? А "гранты"? Вы о чем говорите-то? Можно взять полтора участка и тогда получишь больше офиц. ставки, это да. Но тогда домой будешь только ночевать приходить

  • 1