Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Вчора у Нью-Йорку відбулася епічна «зрада»

Але дехто, звичайно, вважає це великою перемогою.

Онлайн рітейлер та технологічний гігант Amazon відмовився від планів побудувати свою другу штаб-квартиру на околиці Нью-Йорку — у Лонг Айленд Сіті.Після того, як Amazon оголосив конкурс та пояснив умови (певна відстань до міжнародного аеропорту, доступ до мінімум двох крупних автострад, тощо), заявки та пропозиції надійшли від 200 міст у США, Канаді та Мексиці. Бажаючих стати домом для другої штаб-квартири Amazon виявилося багато. У фінал вийшли 20 міст, й серед них переможцями стали Нью-Йорк та Арлінґтон, штат Вірджинія.

У нью-йоркській штаб-квартирі Amazon планував розмістити 25 тисяч робітників із середнім годовим доходом у $150 тисяч. Очікувалося, що це призведе до додаткових 67 тисяч робочих місць у супутніх бізнесах. На будівництво штаб-квартири Amazon планував витратити $2,5 мільярди. У наступні 25 років Нью-Йорк очікував отримати від Amazon від $27 до $30 мільярдів податків, й ще $10 мільярдів прийшло б від супутніх бізнесів.

Щоб досягти приходу Amazon до Великого Яблука, губернатор штату Нью-Йорк Куомо та мер міста Нью-Йорк де Блазіо тимчасово припинили видряпувати один одному очі та поєднали зусилля. Пропозиція Нью-Йорку для Amazon включала пакет пільг на $3 мільярди (з них $2,5 мільярдів у вигляді скасування податків) та бюрократичне сприяння.

Й Нью-Йорк виграв конкурс.

Але тут на сцену вийшли некорисні ідіоти та ліваки — люди, які погано вміють рахувати. Лідерами виступили сенатор штату Майкл Джіаніаріс та радикальна лівачка Александрія Оказіо-Кортез.

Три мільярди, сказали вони. Це наші три мільярди! Караул!! Грабують!! Навіщо ви їм запропонували три мільярди? Нью-Йорк і так крутий, самий крутий, нащо платити якимось жадібним корпораціям. Навіщо нам той Amazon, сказала Оказіо-Кортез, ми оці $3 мільярди чудово можемо самі інвестувати у регіон. Й взвагалі я маю набагато кращий план, ніж в того Amazon.

Й у нас тут ціни зростуть на оренду житла, сказали некорисні ідіоти. Тож нам Amazon тут не треба. Й затори будуть (як людина, яка більше 10 років прожила у місті Нью-Йорк, хочу сказати, що Amazon навряд чи сильно вплине на вже існуючі легендарні нью-йоркські затори).

Некорисні ідіоти протестували з плакатами, а дурні політики та бюрократи цькували менеджерів Amazon на ділових зустрічах.

Мабуть, вони думали, що куди Amazon подінеться. Вже ж оголосили плани.

Хоча близько 70% населення Нью-Йорку підтримувало рішення Amazon прийти у їхнє місто, Amazon вирішив, що їм цей цирк на дроті не потрібен. Бо коли тебе із відкритими обіймами чекають ще як мінімум 199 міст на континенті, то навіщо ускладнювати собі життя.

Й Amazon згорнув плани на побудову другої штаб-квартири у Нью-Йорку, пояснивши, що в них не вийшло й не вийде побудувати теплі відносини із деякими місцевими політиками та спільнотами, як вони сподівалися. Так що щасти вам, нью-йоркці, здоров‘я й гарного настрою.

Ідіоти та ліваки радіють — в них перемога. Вони зекономили $3 мільярди! Те, що сплативши $3 мільярди, вони з часом отримали б $27-30 мільярдів, ну то таке. Ці люди не чули про ROI (Return On Investment), навіть якщо мають дипломи з економіки.

Те, що вони втратили шанс, який випадає раз у покоління — ну, то таке. Зате оренда житла не підвищиться. Взагалі добре було б весь бізнес з Нью-Йорку вигнати — от тоді аренда житла подешевшає, от буде добре.

Ще важливо, що своїми діями Нью-Йорк посилає іншим бізнесам сигнал, що місто недружелюбне до бізнесу. «Ви до нас прийдете — ми чинитимемо вам перепони. Бо ми круті й нам можна.». Такі речі зазвичай мають значне відлуння.

Александрія Оказіо-Кортез проквакала щось про корпоративну жадібність, експлуататорів трудящих (офісна робота за $150 тисяч на рік — це жахлива експлуатація) та як вони перемогли «найбагатшу людину світу». Прогнати 25 тисяч робочих місць та $30 мільярдів податків — як на мене, дуже сумнівна перемога.

Так що, як бачите, і в США існує контингент, еквівалентний совковим уявленням про жахливих експлуататорів-капіталістів, про правильний захист трудового народу від експлуатації й навіть захист якості життя -- від заторів на вулицях й до ціни нерухомості. В результаті, щоправда, не буде робочих місць, величезних інвестицій, підняття вартості активів -- від вартості робочої сили до вартості об‘єктів нерухомості — розвитку інфраструктури, величезних надходжень в бюджет міста тощо. Така собі перемога над здоровим глуздом.

Ідіоти — це міжнародне явище.

Зелена Жаба

Tags: Без рубрики
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 192 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →