?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Санкції. Перспективи. Розклади.

Ви вже, мабуть, помітили, що я не є прихильником аналітики про США, яка зводиться до щоденного поливання брудом Трампа і протиставлення йому пухнастих Конгресу з Сенатом. А сприймаю американську владу у єдиному, хоч і складному, комплексі. У комплексі, який Україні треба використовувати в своїх інтересах, прораховуючи всі варіанти розвитку подій. Бо, з одного боку, Сполучені Штати є нашим найнадійнішим стратегічним партнером (незалежно від прізвища їх президента), з іншого - вони нам за великим рахунком нічого не винні (про Будапештський меморандум у коментах - велика "дяка" авторам цього бездарного документу).

А тому я за те, щоб цінувати весь спектр відносин з Вашингтоном, залишивши персональні симпатії та антипатії самим американцям. А тепер невеличкий лікнеп про санкції.

Раніше передбачалось, що черговий пакет санкцій вступить в силу у листопаді 2018 року, проте розглянути його в минулому році Конгрес не встиг. Через внутрішні розбіжності та шатдаун довгий час це питання не піднімалось.
Однак, цього тижня сенатор-республіканець від штату Алабама Річард Шелбі розповів, що представникам Демократичної і Республіканської партій вдалося домовитися у Конгресі з приводу забезпечення безпеки на кордоні країни. І тепер США з новими силами взялись за відкладене раніше питання про санкції проти Росії.

Як результат, п'ятеро американських сенаторів - демократи Боб Менендес, Бен Кардін, Джинн Шейхін та республіканці Ліндсі Грем і Корі Гарднер 13 лютого внесли у Конгрес законопроект про посилення санкцій проти Росії.

Законопроект «Про захист американської безпеки від агресії Кремля» (DASKA) зразка 2019 року представляє собою ще більш жорстку версію законопроекту Менендес - Грема, вперше оприлюдненого в серпні 2018 року. Ту законодавчу ініціативу назвали проектом «санкцій з пекла» (bill from hell). Публікація DASKA у кінці літа викликала паніку на російському ринку: рубль в серпні впав більш ніж на 10%.

У версії DASKA 1.0 було дві основні загрози: санкції проти нового суверенного боргу Росії і блокування операцій російських держбанків. Тепер сенатори пішли далі.

Вони пропонують:
- санкції проти російських банків, які підтримують спроби Росії підірвати демократичні інститути в інших країнах;
- санкції проти інвестицій в російські проекти зрідженого природного газу (ЗПГ) за межами Росії (наприклад, у ЛУКОЙЛа є проект з виробництва СПГ в Камеруні);
- санкції проти політичних діячів, олігархів і членів їх сімей, які «сприяють протизаконним або корупційним діям в інтересах Путіна»;
- як і в попередній версії, в DASKA 2.0 зберігаються санкції проти російського держборгу і кібернетичного сектора.

ЗА АГРЕСІЮ В УКРАЇНІ:

Окремим блоком в законопроекті йдуть санкції за агресію Росії в Україні:
- санкції проти агентів ФСБ, які були задіяні в нападі на українські судна в Керченській протоці;
- санкції проти російського суднобудівного сектора, в разі якщо Росія порушить свободу навігації в Керченській протоці або де-небудь ще;
- санкції за підтримку проектів з розробки нафтових ресурсів в Росії і проти російських нафтових проектів за кордоном.

ЩО ЩЕ Є У ЗАКОНОПРОЕКТІ:

- Положення про підтримку НАТО, яке забороняє президенту США вихід з НАТО без згоди сенату США;
- пункт, що вимагає від Держдепу визначити, чи заслуговує Росія статусу держави - спонсора тероризму;
- вимога до страховиків нерухомості надавати інформацію про бенефіціарів компаній, що купують дорогу житлову нерухомість в США;
- доповідь про особисті активи Путіна.

ЯКІ ПЕРСПЕКТИВИ:

Зрозуміло, що демократи - автори законопроекту йдуть на свідому конфронтацію з президентом США. «Параліч Трампа перед обличчям агресії Кремля довів Конгрес до точки кипіння», - сказав Менендес. За його словами, Конгрес «захистить наші інститути, союзників і цінності, навіть якщо президент не захоче цього робити».

Попередня версія законопроекту не пройшла через Конгрес. У новій версії шансів набагато більше, так як все більше сенаторів хочуть дати більш жорстку відповідь Москві, зазначає Reuters.

ЯКІ ЩЕ САНКЦІЇ НАСУВАЮТЬСЯ:

- США і Євросоюз працюють над новим спільним раундом санкцій проти Росії за Керченський інцидент. Міністри закордонних справ країн ЄС обговорять подальші дії на зустрічі в Брюсселі 18 лютого.
- США найближчим часом введуть другий раунд санкцій проти Росії за застосування хімічної зброї у Солсбері. Цей раунд може включати широкі обмеження на експорт в Росію/ імпорт з Росії та заборону «Аерофлоту» літати в США.

ЧОМУ НАРАЗІ ЗАПАНІКУВАЛИ В РОСІЇ:

Тому, що їх посольство у США доповідає: на цей раз все серйозно, і навіть Трамп, який (парадокс!) знаходиться під загрозою імпічменту і одночасно націлений на другий термін, не буде чинити значного спротиву новому законопроекту.

Наразі російські експерти стверджують, що стає реальністю найбільш лякаючий пункт «пекельних» санкцій - введення заборони на купівлю американськими інвесторами нових російських боргових паперів. Він призведе до розпродажу тих облігацій, що вже є на руках у нерезидентів і, як наслідок, до значного ослаблення рубля. Нагадаю: наразі іноземці володіють близько 24,4% російських держоблігацій.

У якості старту негативного тренду, російський фондовий ринок вже показав негативну динаміку всупереч зростанню нафтових котирувань і позитивних настроїв на світових ринках. Зокрема, індекс МосБіржі втратив 1,9% і розгубив всі придбання початку лютого.

На думку російського аналітичного холдінгу «Фрідом Фінанс», у разі заборони іноземним інвесторам на купівлю російського держборгу, можна очікувати падіння росвалюти до 75-77 рублів за $1, що розжене інфляцію і створить неабиякі проблеми для бізнесу.

* * *
Як казав Олександр II, Росією керувати нескладно, але абсолютно марно. Досить показати мультик про ракету і українських "фашистів" - та й роби зі своїм плебсом все, що захочеш. Україною керувати набагато складніше, бо у нас гетьманами хоч стіну з мордором викладай. На те в Москві й розрахунок. Але я, наївний, все ще свято вірую у три слони: розум українців, нашого Президента та США. Все інше - компроміси та умовності.

Наразі це все. Планую ще розповісти про перспективи "Північного потоку-2". Там також не все так жахливо, як нас лякають. Але нам своє робити... Шануймося!

Helgi Sharp


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
chuchua 14 февраля, 14:55
Ну все! Россия вот-вот развалится, и Украина запанует! И даже "Северный Поток 2" американцы запретят неизвестным немцам, но известным аналитику образом, ты не смотри, что там уже больше половины построено, запретят!

Daria Nesterova 14 февраля, 14:59
Русская свинья, иди домой! Водки нет!

kornievsky 14 февраля, 15:11
Больше половины? Рано! Запретят когда будет построено 99%.

Трамп - друг Путіна

(Анонимно) 14 февраля, 15:30
К сожалению, за время президентствования Трампа, новые санкции действовать не начали, и даже принятые законы по санкциям сейчас не выполняются. С нетерпением ждем конечных результатов по Рашагейт.

С нетерпением ждем...

klsvucadet 15 февраля, 10:04
Свежая новость (2 days ago): Сенат признал отсутствие доказательств против Трампа. Ищите Гуглом по заголовку:
Trump-Russia investigation: Senate probe finds no direct evidence of collusion during 2016 election

antimordor 14 февраля, 15:30
1. И близко ничего сравнимого по силе с запретом СВИФТ и эмбарго на торговлю нефтью.

2. Даже если бы ввели серьезные санкции а не это курамнасмех, практика показывает, что это не очень помогает. Вон Иран вроде был затих под санкциями, а теперь распетушился еще больше, к самому логову сионизьма подбирается.

3. Тем более, что Россиюшка не Иран, у нее Китай все шо надо купит, не оставит в обиде. И не только Китай, вон оказалось, что без российского алюминия плохо почему-то оказалось всем.

Короче, лучше бы еще джавелинов дали. А так введут очередные ссанкции и будут считать, что могуче защитили Украину и мир в целом. Не надо им подыгрывать.

Edited at 2019-02-14 15:32 (UTC)

tank_ua 14 февраля, 15:41
удав, не применяя когтей и клыков, жертву душит медленно. Если кацапам дать закуклиться - могут выжить, пожирая питательные и КАЛорийные скульптуры. А медленное выпиливание их из мирового сообщества - верная смерть.

короче шырше смотри на вещи, шырее)))

ЗЫ - вот это нихера не понял - санкції проти російського суднобудівного сектора. Эти ебланы даже для оборонки не смогли достроить пару корыт без наших движков, нахрена запрещать то, что и так мертво? ЯТД тут должно быть о мореходке в целом, а не о кораблестроении, но впадлу лезть к оригиналам.

antimordor 14 февраля, 18:05
> нахрена запрещать то, что и так мертво?

Так это ж безопасно, а то опростоволосятся как с алюминием, придется обратно откатывать, извиняться, зачем это им? А так будут в стиле Обамы рапортовать, как разорвали российскую судостроительную промышленность в клочья )

tank_ua 14 февраля, 18:25
да, согласен.

вот тут я шыршкость мЫшленья выключил))) шыт хепендс))

спасибо горби за сленг)))

crisis_killer 14 февраля, 18:55
например, тогда все судоходство по северному ледовитому пути в сопровождении новопонастроенных атомных ледоколов - будет под запретом ))))

tank_ua 15 февраля, 8:06
так они там в своих тер. водах ходят.

Бабло побеждает всё

klsvucadet 15 февраля, 10:11
Путь из Северного моря в Ю-В Азию (где сейчас можно заработать много денег) через СМП намного короче, чем, через южные моря. Поэтому никто движение СМП не перекроет. Особенно если суда китайские или с предметами китайского импорта или экспорта. То же самое про Японию и Ю. Корею.


Edited at 2019-02-15 10:12 (UTC)

akupec 14 февраля, 16:41
>>з іншого - вони нам за великим рахунком нічого не винні (про Будапештський меморандум у коментах - велика "дяка" авторам цього бездарного документу).
Международное право держится на добровольном выполнении взятых на себя обязательств, поэтому юридическая слабость меморандума ничто по сравнению с его принципом. Так что они должны не только нам, но и себе и всему остальному миру. Что не отменяет того, что нам в будущем лучше не расчитывать на чьи-то "гарантии"

klsvucadet 15 февраля, 10:18
Заодно подякуйте тех из властителей Украины, кто прощёлкал клювом вместо того, чтобы Будапештский меморандум был оформлен как международный договор и ратифицирован в ВР. И тем самым побудить сделать это других подписантов. Без ратификации меморандум остался всего лишь памятной запиской, необязательной к соблюдению. Предусмотренные меморандумом санкции сводятся лишь к консультациям и демонстрацией озабоченности.


Igor Shanyuk 14 февраля, 18:56
Трампа нетреба поливати брудом. Він по вуха в лайні й Кремлівьских грошах.
За два роки не було жодного посилення санкцій по російській агресії в Україні. Трампом соботуються прийняті раніше закони.
Буде просаботовано і цей. Так що зарано радієте.

Edited at 2019-02-14 19:37 (UTC)

vadim_plamko 14 февраля, 21:26
Имхо, нам на пользу всё, что делает врага слабее.
Ну, с учётом каких-то общепринятых моральных норм, конечно. Мы ж не ракоцапы какие-то.

  • 1