Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Міністерство прокрастинації України

На зв'язку Перший вершник Партії «Демократична Сокира» Юрій Гудименко, і я маю для вас новини.

Як ви пам’ятаєте, наприкінці грудня минулого року Партія урочисто передала до Міністерства юстиції України 12152 (прописом: дванадцять тисяч сто п’ятдесят два) підписи за реєстрацію партії, чек, який підтверджував сплату чверті мільйона гривень відповідного збору, і повний перелік документів, які вимагає держава для офіційної реєстрації політичних партій. Ті, хто були присутніми на урочистій передачі документів до міністерства, пам’ятають, що всі папери зайняли величезну коробку: близько трьох із половиною тисяч аркушів паперу плюс чотири сотні електронних підписів на CD-дисках бонусом. Ще раз: більше трьох тисяч аркушів паперу. Більше. Трьох. Тисяч.

Держава в особі Міністерства юстиції, згідно чинного законодавства, бере на себе зобов’язання за 30 робочих днів розглянути всі документи, які передає потенційна партія, і або підтвердити наявність і правильність усіх паперів наданням томосу, тобто тьху, документу про реєстрацію юридичної особи і внесення її до реєстру політичних партій, або відмовити з якихось причин. Є і третій варіант: за особливих обставин можливо подовження терміну ще на 15 робочих днів, а після них – або підтвердження, або аргументована відмова, що може бути оскаржена у суді.

Запам’ятали? Запам’ятали.

Сьогодні ми у черговий раз зателефонували до Міністерства юстиції і запитали, як там наші папери, бо календарний місяць з моменту подачі документів вже сплив і міністерству до закінчення передбаченого законом строку відповіді залишилось лише декілька робочих днів. І те, що ми почули, вимусило нас написати про це публічно.

Ми почули, що наші документи ще навіть не починали розглядати. Ми почули, що вони навіть не в курсі, що там як, яка партія, які строки, ви що. «Ну ви ж розумієте, що це багато роботи, не менше тижня працювати!» – так, ми розуміємо, що роботи багато, але у вас немає тижня. Закон вам не дає цього тижня. Закон вам дає п’ять робочих днів, що залишились. За ці п’ять робочих днів вам треба обробити 3377 аркушів із підписами, заяву про реєстрацію, протокол, реєстр осіб, проаналізувати програму та статут партії, перевірити квитанцію і ще 458 електронних підписів бонусом. Це близько 3,5 тис аркушів паперу плюс декілька оптичних дисків. Так, це до біса роботи. До біса. І у вас залишилося лише п’ять повних робочих днів на ці тисячі аркушів, і ви нам кажете, що навіть в очі цих паперів не бачили і працювати не починали?..Шановне Міністерство юстиції України. Шановний пане Міністр юстиції Павло Петренко.

Партія «Демократична Сокира» має за честь заявити наступне.

Перше. Партія «Демократична Сокира» сумлінно виконала всі вимоги чинного законодавства щодо реєстрації політичних партій. Ми проїхали десятки міст, ми виставляли палатки, ми збирали підписи, ми проводили зустрічі, ми працювали з волонтерами, які допомагали нам – безкоштовно! – збирати підписи, ми відкрито і прозоро зібрали більше ніж чверть мільйона гривень з тисяч прихильників, аби сплатити внесок за реєстрацію, як того вимагає закон. Ми мали б слугувати прикладом того, як треба реєструвати партії, бо всі ми розуміємо, і ви, пане Міністр, у першу чергу, що таких, як ми, небагато – найчастіше партії просто перекуповують, змінюючи назву і склад керівництва, і це аж ніяк не позитивно впливає на розвиток демократії і прозорої політичної гри в Україні. Ми зробили все чесно, прозоро і відкрито, тож маємо повне право вимагати до себе аналогічного ставлення.

Друге. Ми впевнені, що за п’ять робочих днів ваше Міністерство фізично не здатне обробити таку кількість документації. Це нереально. Тож ми можемо прогнозувати лише один із трьох можливих варіантів розвитку подій: або ви збираєтесь зареєструвати нас, навіть не перевіривши документи – а це, пане Міністр, неправильно з будь-якої точки зору, хоча ми ніяк не зможемо довести, чи перевіряли ви щось, і цей факт знаємо і ми, і ви; або ви збираєтесь не маючи на те жодних реальних причин продовжити строк розгляду документів на 15 робочих днів, тим самим цуплячи у нас три календарні тижні, які ми могли б використати із користю для партії і країни, розбудовуючи вже офіційну партійну структуру – і цей варіант, пане Міністр, також виглядає як мінімум непрофесійно; і третій варіант – ви вже прийняли рішення нам відмовити під будь-яким приводом і просто тягнете час, але – підкреслюємо – ваші співробітники ще навіть не починали обробляти тисячі аркушів паперу із підписами і документами, тож ми геть впевнені, що в цих умовах відмова у реєстрації Партії «Демократична Сокира» може мати лише політичні, а отже, аж ніяк не законні причини.

Третє. Виходячи із вищезазначеного, Партія «Демократична Сокира» офіційно інформує шановного Міністра юстиції України і всіх відповідальних працівників Міністерства юстиції України, що ми готові до будь-якого розвитку подій. Партія «Демократична Сокира», від імені сотень волонтерів, тисяч жертводавців, і більш ніж дванадцяти тисяч прихильників, які добровільно залишили підписи для реєстрації партії і зібрали необхідну суму для внеску, попереджує пана Міністра, що ми не сприймаємо нинішню ситуацію із реєстрацією партії як законну і адекватну. Партія «Демократична Сокира» вимагає розгляду документів щодо реєстрації партії у строк, що передбачено законом, у форматі, який передбачено законом, і надати аргументоване рішення у формі, передбаченій законом. Всі спроби затягнути прийняття рішення, відмовити без належної аргументації, а також пропозиції «пад’єхать дагаварітся» отримають відповідну реакцію Партії у межах, передбачених чинним законодавством.

Міністрів багато. Сокира – одна.

Від імені Партії «Демократична Сокира»
Перший вершник
Юрій Гудименко.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 34 comments