?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ДемСокира

Міністерство прокрастинації України

На зв'язку Перший вершник Партії «Демократична Сокира» Юрій Гудименко, і я маю для вас новини.

Як ви пам’ятаєте, наприкінці грудня минулого року Партія урочисто передала до Міністерства юстиції України 12152 (прописом: дванадцять тисяч сто п’ятдесят два) підписи за реєстрацію партії, чек, який підтверджував сплату чверті мільйона гривень відповідного збору, і повний перелік документів, які вимагає держава для офіційної реєстрації політичних партій. Ті, хто були присутніми на урочистій передачі документів до міністерства, пам’ятають, що всі папери зайняли величезну коробку: близько трьох із половиною тисяч аркушів паперу плюс чотири сотні електронних підписів на CD-дисках бонусом. Ще раз: більше трьох тисяч аркушів паперу. Більше. Трьох. Тисяч.

Держава в особі Міністерства юстиції, згідно чинного законодавства, бере на себе зобов’язання за 30 робочих днів розглянути всі документи, які передає потенційна партія, і або підтвердити наявність і правильність усіх паперів наданням томосу, тобто тьху, документу про реєстрацію юридичної особи і внесення її до реєстру політичних партій, або відмовити з якихось причин. Є і третій варіант: за особливих обставин можливо подовження терміну ще на 15 робочих днів, а після них – або підтвердження, або аргументована відмова, що може бути оскаржена у суді.

Запам’ятали? Запам’ятали.

Сьогодні ми у черговий раз зателефонували до Міністерства юстиції і запитали, як там наші папери, бо календарний місяць з моменту подачі документів вже сплив і міністерству до закінчення передбаченого законом строку відповіді залишилось лише декілька робочих днів. І те, що ми почули, вимусило нас написати про це публічно.

Ми почули, що наші документи ще навіть не починали розглядати. Ми почули, що вони навіть не в курсі, що там як, яка партія, які строки, ви що. «Ну ви ж розумієте, що це багато роботи, не менше тижня працювати!» – так, ми розуміємо, що роботи багато, але у вас немає тижня. Закон вам не дає цього тижня. Закон вам дає п’ять робочих днів, що залишились. За ці п’ять робочих днів вам треба обробити 3377 аркушів із підписами, заяву про реєстрацію, протокол, реєстр осіб, проаналізувати програму та статут партії, перевірити квитанцію і ще 458 електронних підписів бонусом. Це близько 3,5 тис аркушів паперу плюс декілька оптичних дисків. Так, це до біса роботи. До біса. І у вас залишилося лише п’ять повних робочих днів на ці тисячі аркушів, і ви нам кажете, що навіть в очі цих паперів не бачили і працювати не починали?..Шановне Міністерство юстиції України. Шановний пане Міністр юстиції Павло Петренко.

Партія «Демократична Сокира» має за честь заявити наступне.

Перше. Партія «Демократична Сокира» сумлінно виконала всі вимоги чинного законодавства щодо реєстрації політичних партій. Ми проїхали десятки міст, ми виставляли палатки, ми збирали підписи, ми проводили зустрічі, ми працювали з волонтерами, які допомагали нам – безкоштовно! – збирати підписи, ми відкрито і прозоро зібрали більше ніж чверть мільйона гривень з тисяч прихильників, аби сплатити внесок за реєстрацію, як того вимагає закон. Ми мали б слугувати прикладом того, як треба реєструвати партії, бо всі ми розуміємо, і ви, пане Міністр, у першу чергу, що таких, як ми, небагато – найчастіше партії просто перекуповують, змінюючи назву і склад керівництва, і це аж ніяк не позитивно впливає на розвиток демократії і прозорої політичної гри в Україні. Ми зробили все чесно, прозоро і відкрито, тож маємо повне право вимагати до себе аналогічного ставлення.

Друге. Ми впевнені, що за п’ять робочих днів ваше Міністерство фізично не здатне обробити таку кількість документації. Це нереально. Тож ми можемо прогнозувати лише один із трьох можливих варіантів розвитку подій: або ви збираєтесь зареєструвати нас, навіть не перевіривши документи – а це, пане Міністр, неправильно з будь-якої точки зору, хоча ми ніяк не зможемо довести, чи перевіряли ви щось, і цей факт знаємо і ми, і ви; або ви збираєтесь не маючи на те жодних реальних причин продовжити строк розгляду документів на 15 робочих днів, тим самим цуплячи у нас три календарні тижні, які ми могли б використати із користю для партії і країни, розбудовуючи вже офіційну партійну структуру – і цей варіант, пане Міністр, також виглядає як мінімум непрофесійно; і третій варіант – ви вже прийняли рішення нам відмовити під будь-яким приводом і просто тягнете час, але – підкреслюємо – ваші співробітники ще навіть не починали обробляти тисячі аркушів паперу із підписами і документами, тож ми геть впевнені, що в цих умовах відмова у реєстрації Партії «Демократична Сокира» може мати лише політичні, а отже, аж ніяк не законні причини.

Третє. Виходячи із вищезазначеного, Партія «Демократична Сокира» офіційно інформує шановного Міністра юстиції України і всіх відповідальних працівників Міністерства юстиції України, що ми готові до будь-якого розвитку подій. Партія «Демократична Сокира», від імені сотень волонтерів, тисяч жертводавців, і більш ніж дванадцяти тисяч прихильників, які добровільно залишили підписи для реєстрації партії і зібрали необхідну суму для внеску, попереджує пана Міністра, що ми не сприймаємо нинішню ситуацію із реєстрацією партії як законну і адекватну. Партія «Демократична Сокира» вимагає розгляду документів щодо реєстрації партії у строк, що передбачено законом, у форматі, який передбачено законом, і надати аргументоване рішення у формі, передбаченій законом. Всі спроби затягнути прийняття рішення, відмовити без належної аргументації, а також пропозиції «пад’єхать дагаварітся» отримають відповідну реакцію Партії у межах, передбачених чинним законодавством.

Міністрів багато. Сокира – одна.

Від імені Партії «Демократична Сокира»
Перший вершник
Юрій Гудименко.


promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
ircmaan 1 февраля, 16:43
Последнее время показывает, что таких исчезающе мало - подходящих именно на это место. Время универсалов прошло. Мало быть просто хорошим человеком.
Я вас понимаю.
Но я реалист. Работать надо с тем, что есть.

trots1991 1 февраля, 16:56
О_о Что значит "с тем, кто есть"?! Назначить на высокую должность с хорошей зарплатой непрофессионального дебила, и потом "работать с тем, что есть"? О_о

Ну и насчет "таких исчезающе мало" - тоже неправда. Профессионалов полно, и найти толкового человека "именно на это место" - не проблема, зарплаты сейчас в министерствах достаточно конкурентоспособные.

Проблема, как я уже сказал, в другом - назначения идут не по принципу профессионализма, а по принципу лояльности. + опять "кумовство" расцвело вовсю.
Не то чтобы это придумала "злочинна влада" - это было всегда, просто сейчас стало особенно заметно (т.ч. в силу бОльшей "прозрачности власти (что есть хорошо), а также "оппозиционности" большинства СМИ).
Ну и недолюстрация сыграла свою роль - коррумпированных профессионалов разогнали, а на их место набрали лояльных долбоебов (отчасти тоже коррумпированных). Есть конечно позитивные исключения (и их не так мало), но общая тенденция печальная.

З.Ы. Если Петя проиграет (что плохо для страны, ящитаю) - виновата в этом на 90% именно его кадровая политика.

kat_koshechkina 1 февраля, 19:38
Как правило, хорошие руководители уже хорошо руководят своим делом и им это интересно.
Миф о большом количестве опытных управленцев - ложь.
Абсолютное количество опытных и знающих нишу людей - ситуативные приспособленцы, и источник такого положения вещей - среда.

trots1991 1 февраля, 19:48
А что такого-уж плохого в "ситуативных приспособленцах"? Во всяком случае это лучше, чем некомпетентные долбоебы (пускай и лояльные).
Кроме того, такого-уж большого количества и не надо - я в данном случае говорю о ключевых должностях в министерствах, ведомствах и на госпредприятиях (хотя там ситуация все-таки чуть лучше, имхо, и есть позитивная тенденция) - это максимум пара сотен человек на всю страну.

kat_koshechkina 4 февраля, 6:53
Совершенно согласна. Ситуативные приспособленцы - неплохой вариант.
Ты знаешь, что им просто надо давать плюшки - а они подержат «организм» в рабочем хотя бы состоянии, а там и смена выкристаллизуется. Собственно, большинство топов любой конторы - и есть ситуативные приспособленцы.

besus 5 февраля, 8:39
С хорошей зарплатой, говорите? Это с какой? Гугление дает порядка 60 тысяч гривень. До налогов, да.
У меня, вообще не управленца, больше. Нормальный управленец будет с этого дохода ржать дальше, чем видеть. И это при том, что официально нельзя совмещать владение бизнесом и работу министром.

trots1991 5 февраля, 9:22
Не надо путать сюда зарплаты айтишнков, или каких-то редких спецов (уж не знаю какая у вас специальность, но 60+К для не-управленца - это дохрена).
Хотя согласен, для министра это маловато... Но что мешает приподнять, как минимум для первых лиц?
Единственная проблема - сколько не положи, все равно воровать будут :(
Но ладно, воруют везде - пускай хоть тогда работают нормально!

besus 5 февраля, 17:03
Понимаете, в чем лажа.
Если поднять текущим, то воровать они меньше, разумеется, не станут.
Но если не поднимать, то более-менее одновременно и честные, и квалифицированные, управленцы, будут как от огня шарахаться от госслужбы. Тем более, на столь ответственных, и, откровенно говоря, весьма геморройных, постах(если подходить к работе министра именно как к управленческой, а не как к должности большого начальника). А в министры будут рваться те, кто туда идет отнюдь не за зарплатой, и им официальный заработок - так, приятная мелочь.
Ну серьезно. Зарплата министра - 60к. Таксист в том же Киеве имеет около 30к в среднем. Он, конечно, тоже политик хоть куда, но сравнивать работу, для которой достаточно уметь управлять машиной, с работой по управлению отраслью в крупной стране с кучей проблем всякого разного плана, и оценить это всего в два раза выше?
Предприниматель, управляющий небольшим магазином, если он хороший, хотя-бы для уровня магазина, управленец, будет иметь эти 60 тысяч без особых проблем. Владелец нескольких шаурмячных уже будет иметь больше. Я специально про ИТ не говорю(хотя смешно, да, что в айтишных компаниях, бывает, ВСЕ сотрудники, кроме, может, уборщицы, получают больше, чем премьер министр и президент страны, внезапно).
Так вот как вы предлагаете искать управленцев на зарплату, которую действительно хороший управленец может получить и без тонны геморроя на свою голову? Он потому и хороший управленец, что не согласится на такую халепу.

trots1991 5 февраля, 17:59
Дык, я ж с вами и не спорю - да, это низкая зарплата для такой должности. Я думал что повыше, но судя по декларациям - таки да, порядок именно такой.
Конечно, все знают, что министры у нас на зряплату не живут, но да, надо поднимать.
Но имхо проблема (что с некомпетентностью, что с коррупцией) все-таки не в зарплатах... К примеру, на госпредприятиях (как правило) зарплаты у руководства очень немаленькие, но некомпетентности и коррупции и там хватает.
А главное - такого уровня кумовства и клановости, как сейчас, наверно не было даже при овоще. Да, тогда воровали нещадно, коррупция на всех уровнях была дикая, но на высокие должности старались ставить профессионалов. Коррумпированных насквозь, но профессионалов. Сейчас все решает либо личная (реже "политическая") преданность "старшему", либо родственные связи (т.ч. кумовство в прямом смысле).
Хотя крайний год-полтора в этом плане есть некоторые позитивные сдвиги - видимо, некомпетентность друзей и кумовей (и вред от нее) стали слишком очевидны...

besus 5 февраля, 20:52
Профессионалы? При овоще? Хоть нескольких назовите. А то у меня совсем иные сведения.

trots1991 5 февраля, 21:14
Вам эти фамилии врядли много скажут, а мне палиться не хочется.
Я в данном случае говорю не про правительство (тут я достоверной инфой не располагаю), а про госсектор экономики.

  • 1