Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Остання війна Швейцарії

Мабуть, у дуже багатьох Швейцарія стійко асоціюється із достатком та благополуччям. "Та звісно, вони ж століттями ні з ким не воювали!" - обов'язково додасть хтось із заздрістю в голосі.

Днями із великим подивом дізнався, що теперішній державний устрій Швейцарії став результатом громадянської війни, яка розділила країну на два табори у середині 19 століття. Поліз у Вікіпедію читати статтю про це, ось трохи цитат звідти:

"Після Віденського конгресу Швейцарія переживала період бурхливих політичних подій. У прогресивних протестантських кантонах було створено політичний рух, який прагнув до політичної трансформації Швейцарської конфедерації. Основними цілями лібералів були запровадження центральних органів влади, посилення рівності громадян, більш тісне співробітництво між кантонами, перетворення конфедеративної системи на федеративну.

З іншої сторони, консервативні католицькі кантони, за підтримки духовенства, особливо єзуїтів, хотіли залишити конфедеративну систему такою як є. В 1830-1847 роках у Швейцарії відбувалися численні політичні заходи, в тому числі демонстрації, військові марші (наприклад, марш озброєних селян в Цюриху в 1839 році, який закінчився стріляниною і загибеллю 30 осіб), перевороти (наприклад, спроба збройного захоплення влади лібералами в Люцерні в 1844 і в 1845 роках під час яких загинули 35 чоловік, а близько 2 тисяч були заарештовані). В 1845 році консервативні кантони створили військовий союз «Зондербунд», який інші кантони визнані несумісними з конфедеративним договором."

"Деякі країни, як наприклад Австрійська імперія та Франція, підтримували консерваторів. Зокрема, Австрія відправила військових інструкторів в «Зондербунд», а Франція передала йому зброю. Однак, Велика Британія дипломатично підтримувала лібералів. Австрія та Франція розраховували що завдяки своїм зусиллям війна стане довгою і руйнівною, що дасть привід для збройного втручання."

"3 листопада 1847 року, 99 000 солдатів конфедерації, якими керував генерал-полковник Гійом-Анрі Дюфур, почали масові атаки на позиції «Зондербунду». Першою ціллю конфедератів стало місто Фрібур, яке капітулювало 14 листопада"

"Завдяки невеликій території військових дій та дипломатичним зусиллям Великої Британії, війна швидко припинилася, і міжнародного втручання не було. Наказ генерала Дюфура не знищувати майно і рятувати ворогів значно зменшив втрати від війни. Матеріальний збиток був незначним. З невеликими втратами Швейцарія вийшла із політичної кризи та ініціювала системні реформи, необхідні для поліпшення функціонування держави. Це була остання війна за участю швейцарської армії."

Після завершення цієї війни було розроблено нову конституцію, дату прийняття якої вважають початком сучасної Швейцарії.

Alexander Shutyuck

Tags: Интересное
Subscribe
promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments