Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Перед російськими спецслужбами стоїть конкретне завдання «закрыть украинский вопрос» у 2019 році

У лісі за 10 кілометрів від Києва по житомирській трасі розташована заміська штаб-квартира Служби зовнішньої розвідки. Серед завдань спецслужби – добування за кордоном інформації, її аналітична обробка і надання першим особам держави для ухвалення правильних рішень.

У вересні 2017 року головою СЗР став кадровий дипломат Єгор Божок. До цього впродовж двох років він очолював місію України при НАТО в Брюсселі. У розмові не приховує: взяв курс на максимальну інтеграцію у західні спецслужби, щоб разом протистояти спільній загрозі – Росії. Для цього уже розроблено новий законопроект “Про зовнішню розвідку”.

В інтерв’ю Укрінформу Єгор Божок розповів про співпрацю з МІ6 і ЦРУ, про плани Росії залагодити “українське питання” і про роль свого попередника на посаді – Григорія Ілляшова – у розвалі спецслужби.

- Єгоре Валерійовичу, в Україні стартувала президентська кампанія. Чого слід очікувати від Росії, яка впродовж останніх років втручалася у вибори щонайменше п’ятьох країн-членів НАТО?

- Перед усіма російськими спецслужбами стоїть конкретне завдання «закрыть украинский вопрос» у 2019 році. «Закрыть» – означає повернути Україну в орбіту впливу Російської Федерації. І зробити це настільки надійно, щоб «никаких цветных революций» в Україні більше ніколи не відбулося. Для цього у Кремлі базуються на трьох сценаріях розвитку подій в Україні.

Перший — це реванш проросійських сил за підсумками президентських або парламентських виборів.

У разі провалу проросійських або тих, що влаштовують Росію, сил на президентських виборах, буде застосовуватися другий сценарій, а саме – внутрішня дестабілізація чи т.зв. «контрольований хаос», щоб силою змусити Україну прийняти умови, які висуває Кремль.

Третій сценарій – це військова операція. У разі неможливості застосування перших двох сценаріїв, у Кремлі не виключають відкритої військової агресії проти України.

Вірогідність реалізації 2 чи 3 сценаріїв є дуже високою. Які плани у Путіна, не знає ніхто, крім самого Путіна. Головне завдання Служби зовнішньої розвідки на цей рік – не допустити будь-якого втручання Російської Федерації у внутрішньополітичні процеси України.

- Які методи «задіють» в Україні?

- Це весь інструментарій специфічних впливів на супротивника, який є в арсеналі спецслужб: від кібератак до диверсій, підкупів, провокацій, впливу на громадську думку, дезінформації, пропаганди, застосування агентури, п’ятої колони, «корисних ідіотів»...

На спецслужби Російської Федерації спрямовані колосальні бюджети, які використовуються великою мірою для реалізації підривної діяльності в Україні. Ми отримали інформацію, що Кремль наказав на цей рік додатково виділити 350 мільйонів доларів своїм спецслужбам для роботи по втручанню у вибори в Україні.

- За вашими даними, на що підуть ці гроші?

- На все – проплату фейкових новин і підкуп, організацію провокацій, протестів, внутрішньополітичного тиску на керівництво держави, для підготовки кібератак... Завдання, що стоїть перед усіма спецслужбами Російської Федерації, – “кто угодно, только не Порошенко”. На думку російського політикуму, Порошенко єдиний, з ким не можливо домовитися про повернення України в орбіту впливу Росії. Він дійсно намагається увести Україну в когорту НАТО та ЄС і має кремлівський ярлик «русофоба». Забезпечений за останні 4 роки прогрес очевидний. Це визнається не тільки в Україні й на Заході, а й навіть в Росії.

І зауважте, що це зроблено в умовах військового протистояння з російським агресором. Тому в Кремлі розраховують, що будь-яке перезавантаження влади в Україні потягне за собою певний параліч державного механізму, доки вибудується нова владна вертикаль. Ця пауза торкнеться всіх сфер життя, у тому числі й військової організації, що дасть Росії вікно можливостей у кілька місяців для того, щоб безболісно окупувати Україну так, як вона намагалась це зробити в 2014 році. Для цього біля наших кордонів уже перебувають майже 50 тисяч російських військових з усім озброєнням і технікою. Ступінь їх готовності варіюється від 24 до 72 годин.

- Навіщо росіяни вирішили захопити українських моряків в Азовському морі?

- У Керченській протоці мав бути повторений сценарій Грузії 2008 року, коли російська армія змусила грузинські збройні сили застосувати зброю для самозахисту і це стало приводом до повномасштабної інтервенції на територію країни. Ви пам’ятаєте, чого тоді коштувало Грузії й міжнародній спільноті не дозволити російській армії увійти в Тбілісі.

Не треба бути мегарозвідником чи супераналітиком, щоб зрозуміти: провокація в Азовському морі готувалася. В Інтернеті з’явилося відео, зняте з російського корабля, який навалювався на український катер. Воно мало зафіксувати оборонний постріл українського корабля. Це мало стати легітимізацією: ми вистрілили, значить напали на російський військовий корабель – і у них є всі підстави для повномасштабної військової відповіді.

Наші моряки діяли витримано і не дозволили вчинити проти себе провокацію, яка могла призвести до серйозних наслідків. Через це президент увів військовий стан, щоб підготуватися до можливого нового витка агресії з боку Російській Федерації.

- Свого часу на високому політичному рівні звучали заклики до НАТО супроводжувати прохід українських військових кораблів Керченською протокою. На ваш погляд, чи готове зараз НАТО до подібної прямої конфронтації з Росією через інтереси України?

- Питання у тому, що НАТО, Україна і весь цивілізований світ не хочуть піддаватися на провокації Росії, покликані розв’язати війну. Ніхто не збирається симетрично відповідати. Головне, щоб світова спільнота знала, що реально відбувається.

Вся тактика Росії побудована на обмані. Якщо ми забезпечимо належну обізнаність світової спільноти з тим, що відбувається у Чорному і Азовському морях, Керченській протоці, цього буде достатньо для стримування агресії.

Росія максимально протидіє тому, щоб іноземні сили знаходилися поблизу Криму. Будь-який військовий корабель має можливість проводити розвідку. Але, окрім кораблів, є супутникова розвідка, авіація, безпілотники, на озброєнні НАТО є літак-розвідник “Global Hawk”, є взаємодія по лінії спецслужб. Це дозволяє нам і нашим партнерам по НАТО вести в акваторіях Чорного і Азовського морів цілодобовий моніторинг усіх процесів, що там відбуваються.

На сьогодні військові операції за кордоном – єдиний спосіб у російської влади підтримати авторитет всередині країни. Після анексії Криму до російської громадськості приходить протверезіння. Пересічні громадяни розуміють, що Крим - дороге задоволення, яке раніше утримували українські платники податків. Крим не прибутковий.

Також за останні чотири роки міжнародні санкції, які Путін називає “смехотворными”, позбавили російський бюджет 173 мільярдів доларів. Не знаю, наскільки “смехотворна” ця сума для Путіна, але, переконаний, для пересічного росіянина це шалені гроші.

там ще багато цікавого...

Tags: Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • ТА ТЫ ШО

  А Путин-то и не знает. Щас ему Зеленский зенки откроет, Путин как посмотрит, схватится за голову и такой "ебаааать, чо реально я изгой? внатуре…

 • Доброе утро!

 • Все одно молодці

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 19 comments

Recent Posts from This Journal

 • ТА ТЫ ШО

  А Путин-то и не знает. Щас ему Зеленский зенки откроет, Путин как посмотрит, схватится за голову и такой "ебаааать, чо реально я изгой? внатуре…

 • Доброе утро!

 • Все одно молодці