?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Зрадофілія по-італійськи

Подивився класний італійський фільм – кінокомедію «Закону тут не місце». Вражений був так, що довго не міг заснути. Судіть самі.

У невеличкому місті на Сицилії насуваються вибори мера. Змагаються старий мер і кандидат – професор. У місті – все круто, вулиці у смітті (в пакетах) і лайнищі (від собачок), автівки паркуються де хочуть, рух через хаотичні парковки жахливий, процвітають незаконні паркувальники, поліцейських не знайти, торгівці торгують де схочуть, узбережжя забудоване будинками-самозахопленнями, а поруч працює нафтоперегінний завод, який чадить у небо і зливає отруту в море. Краса? Ще й на додачу мера ловлять на фінансових зловживаннях. Обурені мешканці обирають в мери професора, той урочисто заїжджає до мерії, обіцяє що все тепер буде по-новому…

Зразу родичам мера починають дарувати продукти на лотках, рибу в магазині… Зразу родичі мера починають балакати з «зацікавленими особами», аби порішати… Але…

Новий мер таки справді починає наводити порядок. На вулицях з’являються патрульні поліцейські. Сміття наказано викидати після 19-00, порушення – штраф. Сміття наказано викидати роздільно, порушення – штраф. Штрафи за неправильне паркування – на вулиці виїздять евакуатори. Починають перевіряти чим займаються посадовці в установах – з’ясовується що більшість з них днями просиджували в кав’ярнях. Посадовці – на роботах, копи – на роботах, кав’ярні – пусті, виборці нового мера незадоволено чухають тиковку. Епічна картина – як лісники, які забули вже про свою роботу, ідуть колоною в сторону лісу – як поповнення в Червону армію у вересні 1941-го.

З’ясовується що священик при церкві відкрив готель – його примушують платити податки, панотець збурений. У магазинах перевіряють ліцензії на будівництво і дозволи, в кого нема – штраф і женуть геть. Мер наїхав на власників заводу – аби привели виробництво у відповідність до норм екології. У відповідь власники закривають завод, натовпи людей лишаються безробітними. Нарешті, мер заходиться зносити будинки збудовані самозахопленням на морському узбережжі, без дозволів і податків… На біс – страждають близькі родичі мера. Їх не пускають до мера поза черги. Їм закривають кав’ярню – не сплатили оренду землі і ліцензію. Клуб де виступала з групою донька мера – закрили.

Все по закону. А ви як думали? Гадаєте буває якось інакше?

Місто міняється на очах. Місто стає гарним, ухоженим, чистеньким. Але – люди збурені. Люди втрачають добробут. Люди збираються у церкві, аби вирішити – що робити? Є проблема – новий мер ну от повністю криштально чесний. Ніякої компри на нього нема, а окремі помилки – несерйозно. Зрештою мешканці міста вирішують, що якщо компри не можна знайти – її треба створити, і вночі на дачі мера будують веранду всупереч всім правилам і нормам. Епічна картина, поки чуваки вночі будують веранду – все місто молить у церкві аби Господь дарував їм успіх…

На ранок – анонімний дзвінок. Поліція (яка ніколи в житті так не працювали як за нового мера) і преса (у головреда місцевого телеканалу мер щойно зніс приморську садибу) вдираються до мера на дачу. Репортаж про те як мер кричуще порушив закон, збудувавши собі веранду, стає топовим. Біля мерії збирається мітинг який вимагає відставки мера. Мер виходить до людей. Звертається до них з промовою. Він говорить, що бути чесним – непросто. Чимось треба жертвувати, як з’ясувалося. Всі щось втратили, особисто він – любов виборців. Тиша. І в тиші, жінка яка обіцяла зберегти програму нового мера, аби прослідкувати чи все він виконав (виконав усе), горлає: «Та пішов би ти до дому! У відставку!» Гук підхоплює весь натовп…

Фінал. Старий мер-корупціонер, під оплески і вітання повертається на посаду. Минає небагато часу. Знову місто в смітті і лайнищі. Знову паркуються де хто як хоче. Знову торгівці торгують де хочуть. А на обрії чадить завод. І все чудово.

Закону тут не місце.

Чим фільм мене вразив? Тим, що все викладене у фільмі – правда. Автор цих рядків має власний гіркий досвід з юності, коли він намагався примусити керований ним колектив діяти суворо за правилами. На все життя я зберіг висновки: «Якщо хочеш посваритися не з частиною колективу а з усім зразу – примушуй їх діяти за правилами» і «найменше діяти за правилами готові ті, хто найбільше ремствує через недотримання правил». Все моє життя переконує – інакше не буває. Крайнє місце, яке мене в тому переконало – фронт.

По-друге, типова конструкція фільму полягає в тому, що зазвичай більшість героїв представлені позитивними або нейтральними, а герой негативний – відхиленням. Тут же все навпаки. Кілька реально позитивних героїв у фільмі представленні відхиленням, на тлі норми – більшості містян, які воліють жити «по-поняттях», а не «по-закону». І проти волі виникає питання, а чи справді новий мер, його донька і кілька їхніх прибічників – позитивні герої? Може права більшість населення, і надто чесні керівники їм не потрібні? Може суспільство керується не чесністю і правилами – а зовсім іншими якостями? Сказане щойно – банальність для кожного керівника.

Звісно фільм – гротеск. В реальності все було б не так. Але. Мене вразило те, наскільки проблеми викладені у фільмі близькі до наших. Бракує лише заяв: «А на Майдані хіба все було по закону?», «Виконуєш закони, значить – ідіот» (спитайте єробляхерів), «А чому в Німеччині машини – дешевші, а у США з/п – вищі?». Ну й звісно бракує антикорупціонерів які б зняли про нового мера кілька фільмів-розслідувань, аби потім заявити: «Ми говоримо не про перелічення грошей, а про намір» (як Бабінець). А так…

І знаєте що цікаво? В Італії фільм пройшов на «ура». В Італії месседж фільму гарно зрозуміли. Там зрозуміли, що корупція керівників не причина – а наслідок. Що в суспільстві де дурити державу – форма героїзму, а закони не догма, а привід для роздумів, при чому для всіх (від пенсіонера до топ-бізнесмена), влада може бути тільки корумпована. Іншої бути просто не може – чесних людей таке суспільство відторгатиме і до влади не дасть їм навіть наблизитися. На Заході зрозуміли, що величезна проблема людського суспільства – лицемірство, коли на словах – культ чесності, а на справах – «з трудів праведних не наживеш палат кам’яних». Там розуміють, що побороти корупцію можна лише змінивши суспільство. Шляхом жорстких репресій (не надовго) або шляхом еволюції суспільства (значно надовше) – але тільки так. Там розуміють.

А у нас?

А у нас цей фільм помітили мало. У нас люблять фільми про чарівників – які прийдуть, порядок наведуть. У нас вірують у свою власну ідеальність, і винними у всіх своїх проблемах роблять керівників (ну не себе ж, справді?!). У нас категорично не хочуть жертвувати заради спільного. У нас хочуть: «Аби не було корупції і аби кум міг все порішати».

Чий вітчизняний фільм у нас зараз неймовірно популярний, а?

Подивіться фільм «Закону тут не місце». Не пошкодуєте.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко


promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
luckexample 8 января, 13:55
Ігор, ви серйозно? Ахметов більше зло хоча б тому, що те саме ордло з'явилося за його безпосередньої ініціативи як елемент торгу з новою українською владою. Те що він з цим загрався, в процес вмішалася русня і він втратив контроль, мене абсолютно не турбує. Коломойський же при всіх йому закидонах (а закинути є багато що) принаймні не займався сепаратизмом, навіть багато в чому допоміг призупинити його поширення.
Але в принципі я з цього коментаря багато, що зрозумів, зрозумів те, що намагання усунути Порошенка для вас більше зло, ніж явне спонсорування сепаратистських настроїв. Те що він зараз мімікрує під патріота абсолютно ні прощо не говорить. Паралельно з тим він фінансує не один політичний проект, які у мене не піднімається язик назвати проукраїнськими.
Пріоритети ваші я зрозумів - бий, кради. вбивай, головне проявляй лояльність. або хоча б публічно не проявляй нелояльності. Здобули за 5 років після революції, браво.
Якби був Коломойський, моя реакція б була незмінною. На такій важливій події не місце таким людям.
Щодо Філарета, то так, після цього вчинку я куди більш критично до нього ставитимуся.

Edited at 2019-01-08 13:56 (UTC)

ibigdan 8 января, 14:27
> Ахметов більше зло хоча б тому, що те саме ордло з'явилося за його безпосередньої ініціативи як елемент торгу з новою українською владою.

а також він підтримував Янека на шляху до влади.
все так.
Ахметов був більшим злом раніше (і може бути знов у майбутньому).
але саме зараз він знешкоджений і пасивний.
слідчі можуть докопатись і довести його участь у сепаратизмі? добре, хай доводять і саджають.
але Ахметов зазвичай не залишає слідів.

> Але в принципі я з цього коментаря багато, що зрозумів, зрозумів те, що намагання усунути Порошенка для вас більше зло, ніж явне спонсорування сепаратистських настроїв.

ніхуя ви не зрозуміли.
Ахметов саме зараз спонсорує сепаратистів?

> Паралельно з тим він фінансує не один політичний проект, які у мене не піднімається язик назвати проукраїнськими.

наприклад?

> Пріоритети ваші я зрозумів - бий, кради. вбивай, головне проявляй лояльність. або хоча б публічно не проявляй нелояльності.

зрадофіл усюди бачить своє відображення, це я теж розумію.

> Якби був Коломойський, моя реакція б була незмінною. На такій важливій події не місце таким людям.

а я б просто знизав плечима, й забув.
бо це придирки на кшталт "тризуб криво висить".

> Щодо Філарета, то так, після цього вчинку я куди більш критично до нього ставитимуся.

ви навіть не можете припустити, що Філарету про Петровського відомо більше ніж вам.
ви усіх моментально судите, йобана гординя.

yizhack 8 января, 14:38
Давно не видел активного спора с троллем - однодневкой. Нахера ? :) Их сюда в след .раз десяток пришлют раз тема работает.

ibigdan 8 января, 15:06
нет, это правдорубль под двухсотым по счёту аккаунтом.
он когда агрессивный, то я его молча тру и баню.
сегодня вроде норм, решил попробовать объяснить.
но мировоззрение не перебьёшь...

unkinderz 10 января, 9:33
У этого не перебъёшь. У других, кто будет читать, - возможно.

Тому висвітлювати цюю пиздоту треба.
Дякую, що знайшов час та натхнення.

Edited at 2019-01-10 09:34 (UTC)

luckexample 8 января, 15:43
Він не знешкоджений. Він просто зрозумів, що на даному етапі може отримувати більшу вигоду, залишаючись більш менш нейтральним. Якщо завтра ситуація зміниться, то й він почне діяти діяти по-іншому. Він вже давав "пробнічок" страйком шахтарів. Веду до того, що в даному випадку не держава веде себе з позиції сили, а Рінат. Не він сидить тихо, тому що держава покарає, а навпаки, сидить Рінат поки що тихо, ну й Слава Богу.
Про слідчих смішно. Ми обидва прекрасно розуміємо, що тут питання не в наявності правового інструментарію, точніше не так, далеко не тільки в ньому, а в наявності політичної волі. Посадити звичайно ж не змогли б, але створити йому серйозні проблеми треба б було. Більше того, скажу вам по секреті, що усунення Ахметова по зоазку бені мало б на рейтинг ПП більший вплив, ніж десяток томосів. В позитивну сторону звичайно ж.
Із прохідних платформу за життя і Ляшка.
Ну я якось так і сприймав його присутність як щось не таке, але мене вразила неадекватність в його виправдовуванні. Прямим текстом писали, так він злочинець, але наш злочинець, тому закрийте писок і не тявкайте. Це в принципі нічим не відрізняється, коли донецькі голосували за Яника тільки через те, що свій.


Edited at 2019-01-08 16:01 (UTC)

ibigdan 8 января, 16:11
> Він не знешкоджений. Він просто зрозумів, що на даному етапі може отримувати більшу вигоду, залишаючись більш менш нейтральним.

якщо ми змусимо усіх олігархів так себе вести, то вони фактично перестануть бути олігархами.
і можна буде обійтись без розстрілів :)

> Посадити звичайно ж не змогли б, але створити йому серйозні проблеми треба б було. Більше того, скажу вам по секреті, що усунення Ахметова по зоазку бені мало б на рейтинг ПП більший вплив, ніж десяток томосів.

Ахметов втратив половину своєї імперії, але переважно завдяки війні. Укртелеком - так, відібрала влада.
Коломойський втратив Укрнафту і Приватбанк.
Фірташ чекає на єкстрадицію в Австрії і не має того впливу на політику, що був раніше. А ДемСокира дотисне його по облгазам.

Ще ніколи олігархів так не скубли, як при Порошенку.

Вам мало? Ну то звісно, тризуб криво :) Але майте на увазі, що на олігархів зав'язана більша частина експортної економіки, а їх володіння захищене юристами і такими офшорними ланцюжками, що фіг доберешся. Не можна просто взяти і одномоментно ліквідувати олігархів. Лише поступово, крок за кроком - що ми й бачимо.

> Із прохідних платформу за життя і Ляшка.

ну зовсім антиукраїнським його не назвеш, але так - сраний популіст.

> Прямим текстом писали, так він злочинець, але наш злочинець, тому закрийте писок і не тявкайте.

та ні, вище вам писали зворотнє: якщо у вас є докази - ідіть в прокуратуру, в НАБУ і т.і.
не вистачить для цього власних сил - об'єднуйтесь, як це зробила клята ДемСокира (дууууже неідеальна партія, але ми дійсно намагаємось гризти олігархів на користь народу).

повертаючись до теми розмови: якщо наприклад Нарік запропонує нам допомогу у поваленні Фірташа чи Ахметова - ми мабуть замислимось над цим.
так, ми будемо вагатись, що важливіше - принести користь країні, чи зберегти незаплямованим імідж партії.
і я не можу сказати, яким будет результат голосування.
мені важливіше користь.
а те, що такі як ви, мене потім з брудом змішають - ну то не в перше.

luckexample 8 января, 16:29
Ще раз. Ахметова на сьогоднішній день не скубуть. Скубуть серйозно Коломойського, щось там пробують робити з Фірташем, але поки що так несерйозно. Ахметова не чіпають. Укртелеком по-перше збиткове, уже нікому не потрібне підприємство, по-друге суд вже рішення Укртелекому скасував. А дивитися треба не по тому, що він втратив в 2014-15-му (по об'єктивних, зрозумілих всім причинах), а по тому як відновився за останні три роки. Його вугільна і енергетична імперії живуть, поживають, добра наживають, монопозувує ці галузі і всім пох. АМКУ, наглядовій раді пох, а вони прямо підпорядковані президенту. тому перепрошую не вішайте людям лапші на вуха про "щипають Ахметова". У нього при Януковичі такого впливу не було, свої люди майже в кожній фракції і групі ВР. На днях приватизує собі ще два обленерго, наглядова рада АМКУ дала добро. Вплив РЛА зараз чи не більший, ніж в президента і його (Ахметова) бояться. Бояться і не чіпають. Купив практично всіх. пам'ятаю вой, коли була блокада і абсурдну нісенітницю про українські підприємства на території ордло. Але нічо, викрутилися через Ротердам.


luckexample 8 января, 16:38
--Ахметов був більшим злом раніше (і може бути знов у майбутньому).
але саме зараз він знешкоджений і пасивний.--
--Ахметов саме зараз спонсорує сепаратистів?--
Оо, це я пропустив якось. Поза межею мого розуміння чесно кажучи. так і русню "понаєхавшу" на Донбас можна виправдати. Це раніше вони вбивали українців, можливо приїдуть і будуть вбивати в майбутньому, але на даний час вони тихі. сумирні і з ними можна домовлятися.
Мда, приїхали називається.

  • 1