?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Зрадофілія по-італійськи

Подивився класний італійський фільм – кінокомедію «Закону тут не місце». Вражений був так, що довго не міг заснути. Судіть самі.

У невеличкому місті на Сицилії насуваються вибори мера. Змагаються старий мер і кандидат – професор. У місті – все круто, вулиці у смітті (в пакетах) і лайнищі (від собачок), автівки паркуються де хочуть, рух через хаотичні парковки жахливий, процвітають незаконні паркувальники, поліцейських не знайти, торгівці торгують де схочуть, узбережжя забудоване будинками-самозахопленнями, а поруч працює нафтоперегінний завод, який чадить у небо і зливає отруту в море. Краса? Ще й на додачу мера ловлять на фінансових зловживаннях. Обурені мешканці обирають в мери професора, той урочисто заїжджає до мерії, обіцяє що все тепер буде по-новому…

Зразу родичам мера починають дарувати продукти на лотках, рибу в магазині… Зразу родичі мера починають балакати з «зацікавленими особами», аби порішати… Але…

Новий мер таки справді починає наводити порядок. На вулицях з’являються патрульні поліцейські. Сміття наказано викидати після 19-00, порушення – штраф. Сміття наказано викидати роздільно, порушення – штраф. Штрафи за неправильне паркування – на вулиці виїздять евакуатори. Починають перевіряти чим займаються посадовці в установах – з’ясовується що більшість з них днями просиджували в кав’ярнях. Посадовці – на роботах, копи – на роботах, кав’ярні – пусті, виборці нового мера незадоволено чухають тиковку. Епічна картина – як лісники, які забули вже про свою роботу, ідуть колоною в сторону лісу – як поповнення в Червону армію у вересні 1941-го.

З’ясовується що священик при церкві відкрив готель – його примушують платити податки, панотець збурений. У магазинах перевіряють ліцензії на будівництво і дозволи, в кого нема – штраф і женуть геть. Мер наїхав на власників заводу – аби привели виробництво у відповідність до норм екології. У відповідь власники закривають завод, натовпи людей лишаються безробітними. Нарешті, мер заходиться зносити будинки збудовані самозахопленням на морському узбережжі, без дозволів і податків… На біс – страждають близькі родичі мера. Їх не пускають до мера поза черги. Їм закривають кав’ярню – не сплатили оренду землі і ліцензію. Клуб де виступала з групою донька мера – закрили.

Все по закону. А ви як думали? Гадаєте буває якось інакше?

Місто міняється на очах. Місто стає гарним, ухоженим, чистеньким. Але – люди збурені. Люди втрачають добробут. Люди збираються у церкві, аби вирішити – що робити? Є проблема – новий мер ну от повністю криштально чесний. Ніякої компри на нього нема, а окремі помилки – несерйозно. Зрештою мешканці міста вирішують, що якщо компри не можна знайти – її треба створити, і вночі на дачі мера будують веранду всупереч всім правилам і нормам. Епічна картина, поки чуваки вночі будують веранду – все місто молить у церкві аби Господь дарував їм успіх…

На ранок – анонімний дзвінок. Поліція (яка ніколи в житті так не працювали як за нового мера) і преса (у головреда місцевого телеканалу мер щойно зніс приморську садибу) вдираються до мера на дачу. Репортаж про те як мер кричуще порушив закон, збудувавши собі веранду, стає топовим. Біля мерії збирається мітинг який вимагає відставки мера. Мер виходить до людей. Звертається до них з промовою. Він говорить, що бути чесним – непросто. Чимось треба жертвувати, як з’ясувалося. Всі щось втратили, особисто він – любов виборців. Тиша. І в тиші, жінка яка обіцяла зберегти програму нового мера, аби прослідкувати чи все він виконав (виконав усе), горлає: «Та пішов би ти до дому! У відставку!» Гук підхоплює весь натовп…

Фінал. Старий мер-корупціонер, під оплески і вітання повертається на посаду. Минає небагато часу. Знову місто в смітті і лайнищі. Знову паркуються де хто як хоче. Знову торгівці торгують де хочуть. А на обрії чадить завод. І все чудово.

Закону тут не місце.

Чим фільм мене вразив? Тим, що все викладене у фільмі – правда. Автор цих рядків має власний гіркий досвід з юності, коли він намагався примусити керований ним колектив діяти суворо за правилами. На все життя я зберіг висновки: «Якщо хочеш посваритися не з частиною колективу а з усім зразу – примушуй їх діяти за правилами» і «найменше діяти за правилами готові ті, хто найбільше ремствує через недотримання правил». Все моє життя переконує – інакше не буває. Крайнє місце, яке мене в тому переконало – фронт.

По-друге, типова конструкція фільму полягає в тому, що зазвичай більшість героїв представлені позитивними або нейтральними, а герой негативний – відхиленням. Тут же все навпаки. Кілька реально позитивних героїв у фільмі представленні відхиленням, на тлі норми – більшості містян, які воліють жити «по-поняттях», а не «по-закону». І проти волі виникає питання, а чи справді новий мер, його донька і кілька їхніх прибічників – позитивні герої? Може права більшість населення, і надто чесні керівники їм не потрібні? Може суспільство керується не чесністю і правилами – а зовсім іншими якостями? Сказане щойно – банальність для кожного керівника.

Звісно фільм – гротеск. В реальності все було б не так. Але. Мене вразило те, наскільки проблеми викладені у фільмі близькі до наших. Бракує лише заяв: «А на Майдані хіба все було по закону?», «Виконуєш закони, значить – ідіот» (спитайте єробляхерів), «А чому в Німеччині машини – дешевші, а у США з/п – вищі?». Ну й звісно бракує антикорупціонерів які б зняли про нового мера кілька фільмів-розслідувань, аби потім заявити: «Ми говоримо не про перелічення грошей, а про намір» (як Бабінець). А так…

І знаєте що цікаво? В Італії фільм пройшов на «ура». В Італії месседж фільму гарно зрозуміли. Там зрозуміли, що корупція керівників не причина – а наслідок. Що в суспільстві де дурити державу – форма героїзму, а закони не догма, а привід для роздумів, при чому для всіх (від пенсіонера до топ-бізнесмена), влада може бути тільки корумпована. Іншої бути просто не може – чесних людей таке суспільство відторгатиме і до влади не дасть їм навіть наблизитися. На Заході зрозуміли, що величезна проблема людського суспільства – лицемірство, коли на словах – культ чесності, а на справах – «з трудів праведних не наживеш палат кам’яних». Там розуміють, що побороти корупцію можна лише змінивши суспільство. Шляхом жорстких репресій (не надовго) або шляхом еволюції суспільства (значно надовше) – але тільки так. Там розуміють.

А у нас?

А у нас цей фільм помітили мало. У нас люблять фільми про чарівників – які прийдуть, порядок наведуть. У нас вірують у свою власну ідеальність, і винними у всіх своїх проблемах роблять керівників (ну не себе ж, справді?!). У нас категорично не хочуть жертвувати заради спільного. У нас хочуть: «Аби не було корупції і аби кум міг все порішати».

Чий вітчизняний фільм у нас зараз неймовірно популярний, а?

Подивіться фільм «Закону тут не місце». Не пошкодуєте.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко


promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
lezginohohol 8 января, 10:49
зрадофилы будут писать что у нас как было лайно так и осталось

d_nielli 8 января, 11:10
пффф. опять народ плохой.

Sergey Yurevich 8 января, 11:29
Он хороший. И всегда прав. А кто сомневается - вот пусть у него и спросит.

d_nielli 8 января, 11:40
подискутируем? разве хорошие и правильные "мэры" прилетают с марса, а не "выходят из народа"? или шо, мэр в фильме спрашивал у народа, шо именно нужно? Может народ хотел чтобы только улицы убрали - а все остальное полностью устраивало всех?

>>> Автор цих рядків має власний гіркий досвід з юності, коли він намагався примусити керований ним колектив діяти суворо за правилами.

а шо, коллектив именно мечтал жить по этим правилам и шо именно строгое соблюдение этих правил давало?

шо вообще показывает сериал и реальный пример? Может правила какие-то устарели? Может коллектив состоят из нонконформистов? Не, это показывает какой у нас плохой народ, и какие среди этого народа есть отдельные дАртаньяны. У меня слеза скупая катится.

Edited at 2019-01-08 11:42 (UTC)

alex4alex 8 января, 12:38
Мне кажется, или вы таки путаете теплое с мягким?
Причем тут нон-конформизм?

Есть элементарные правила, они называются законами, их их нужно исполнять. Например, порядок в городе, парковка, вывоз мусора и так далее.

А у вас по вашим высказываниям следует что кто насрал в подъезде - уже нон-конформист и молодец, потому что так делает большинство. Ну самому не смешно такое писать?

Sergey Yurevich 8 января, 13:03
Вернее не так. Народ хороший и всегда прав, но "по отдельности", каждый по своему. Вот Вы, к примеру. Или я. А власти - они "плохие и воруют". Причём все и вместе. Поэтому и "простому народу" немножко воровать позволительно. Или, как минимум, не платить налоги. Но у "властей" есть небольшой шанс стать в глазах народа "хорошими". Нужно почаще рассказывать народу про то, что "он прав", при это добавляя - что он "честный", "великий", "страдает безневинно". Подарки там раздавать, пряники, бусы, а лучше обещания. И ни в коем случае не напрягать его законами и переменами. Это будет работать какое-то время. Но,а потом, как в том анекдоте про начальника и его предшественника, придеться доставать и вскрывать конверты. Вплоть до третьего).

reptilo 8 января, 11:32
Просто італійцю не розказали, що треба прапор перевернути от і дурно маявся. Тоді народ одразу зажадає чесно працювати, платити податки та не гадити навколо себе.

jonnymenimozhno 8 января, 11:36
Чому у нас люблять казочки? Тому, що народ ще в дитинстві.

o_o_a 8 января, 12:06
Багато +

Експеримент, коли держава всіх годує цицькою, провалився. Успішні країни тільки ті, де всі вйобують як папи карли. А у нас Порошенко (янукович, ющенко, кучма) винен у тому, що руки із жопи ростуть.

Порівняти що я умію робити, і скільки за таке максимум можуть заплатити, клепки не вистачає.


Про лікарів і вчителів писати мені не треба. Сам колись працював у школі, там інша ситуація - налідок попереднього стану.

Edited at 2019-01-08 12:07 (UTC)

luckexample 8 января, 11:50
В принципі навіть з більшістю погоджуся. Але смішно чути про беззаперечне дотримання законів і правову державу від тих хто паралельно виправдовує криміналітет через те, що той зайняв правильну державницьку позицію і віддав на щось хороше частину своїх прибутків. Це я про Петровського з Дніпра і акцію від інфоволонтерів по його відбілюванні. Плюс сюди спокійно можна додавати Кернеса, Труханова, херсонських. От виправдовують таких персонажів, а потім пишуть про поганий нарід. що не хоче прибирати під'їзд.

yizhack 8 января, 12:15
Саме так. Бо виправдовує теж нарід, тупа ти хвойда.

luckexample 8 января, 12:19
Сьогодні бачив пост від "Миротворця", а це вже не зовсім нарід, а приклад злиття правоохоронних органів з криміналом.

Edited at 2019-01-08 12:20 (UTC)

ibigdan 8 января, 12:33
> від тих хто паралельно виправдовує криміналітет через те, що той зайняв правильну державницьку позицію і віддав на щось хороше частину своїх прибутків

а я думав ти про Коломойского або Корбана, з яких ледь не героїв ліпили недавно.
чи може про двічі зека Януковича, за якого пів країни проголосувало?

в Україні криміналітет всюди, тож трохи дивують люди, що вчора прокинулись.

luckexample 8 января, 12:42
--а я думав ти про Коломойского або Корбана, з яких ледь не героїв ліпили недавно.--
Я їх не виправдовую, мені цікаво чому Коломойський поганий, а Ахметов - норм.

--в Україні криміналітет всюди, тож трохи дивують люди, що вчора прокинулись.--
Я в курсі. Але мені цікаво чому люди, які захищають кримінал потім пишуть про поганий нарід, що не хоче жити по-закону, чому колишній, а може й теперішній бандюк - меценат і поважна людина, а євробляхер - ворог народу.

Норма

Valery Zorenko 8 января, 17:37
Так, повністю згоден з висновками автора.
Поки люди в масі вважають свинство нормою, воно нормою і буде. Шлях до суспільства "як в Америці" вельми довгий. Вільні трудоголіки побудували Америку. Не ідеальну, але ідеальном буває суспільство тільки в комуністичних агітках та в такому ж кіно. І йти по цьому шляху треба. Для власної самоповаги. І для дітей та онуків.

  • 1