Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Франка Віола проти мафії

50 років тому Франка Віола відмовилася виходити заміж за свого ґвалтівника. Це змінило традиції й кримінальний кодекс Італії.

Їй було 15, коли батьки, прості сицилійські селяни, домовилися про весілля з сином місцевого багатія. Незабаром Філіппо Мелодіа звинуватили у співпраці з мафією. Він втік за кордон, повернувся, посидів трохи у в’язниці й 1968 року вирішив одружитися.

Віола сказала «ні». Тоді Мелодіа разом з товаришами викрадає дівчину, закриває на тиждень у будинку і ґвалтує. Мафіозі розраховує, що вона змінить свою думку. В Італії існувало поняття «шлюбу, що реабілітує». Якщо жертва виходила заміж за ґвалтівника, то з нього знімалися звинувачення, а з неї ганьба.

Однак Франка Віола йде не під вінець, а до поліції. Суд присуджує Мелодіа 11 років в’язниці. Місцеві кажуть, що тепер з Віолою жоден чолов’яга не захоче зв’язуватися, але вона виходить заміж за коханого.

Дуже сміливий, як для Сицилії, вчинок підтримують президент Італії й папа римський. Про Франку пишуть книги, знімають фільм з Орнеллою Муті в головній ролі. Не відразу, але кримінальний кодекс в Італії змінюється. Під тиском громадськості 1981 року з нього зникає «шлюб, що реабілітує».

Франці зараз 71 рік. Вона нагороджена орденом «За заслуги перед Італійською Республікою».Джерело

Tags: Интересное
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments