?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Франка Віола проти мафії

50 років тому Франка Віола відмовилася виходити заміж за свого ґвалтівника. Це змінило традиції й кримінальний кодекс Італії.

Їй було 15, коли батьки, прості сицилійські селяни, домовилися про весілля з сином місцевого багатія. Незабаром Філіппо Мелодіа звинуватили у співпраці з мафією. Він втік за кордон, повернувся, посидів трохи у в’язниці й 1968 року вирішив одружитися.

Віола сказала «ні». Тоді Мелодіа разом з товаришами викрадає дівчину, закриває на тиждень у будинку і ґвалтує. Мафіозі розраховує, що вона змінить свою думку. В Італії існувало поняття «шлюбу, що реабілітує». Якщо жертва виходила заміж за ґвалтівника, то з нього знімалися звинувачення, а з неї ганьба.

Однак Франка Віола йде не під вінець, а до поліції. Суд присуджує Мелодіа 11 років в’язниці. Місцеві кажуть, що тепер з Віолою жоден чолов’яга не захоче зв’язуватися, але вона виходить заміж за коханого.

Дуже сміливий, як для Сицилії, вчинок підтримують президент Італії й папа римський. Про Франку пишуть книги, знімають фільм з Орнеллою Муті в головній ролі. Не відразу, але кримінальний кодекс в Італії змінюється. Під тиском громадськості 1981 року з нього зникає «шлюб, що реабілітує».

Франці зараз 71 рік. Вона нагороджена орденом «За заслуги перед Італійською Республікою».Джерело


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
il_gattopardo 29 декабря, 2018
правильный заголовок был бы не "против мафии". а "против патриархальных мудаков"
этих мудаков, к слову, и сейчас - спостя десятилетия! - полно: в рф так вообще подавляющее большинство, но и в Украине находятся уроды, считающие нормальным пройтись по поводу "победившего феминизма"

friendlystrnger 29 декабря, 2018
Начиная с афтара данного блога ;)

1n5ecto1d 30 декабря, 2018
Современный феминизм не имеет ничего общего с борьбой за права женщин.

ho_visto 30 декабря, 2018
К сожалению, да. Сестра моей прабабки, например, участвовавшая в свое время в движении суфражисток и всю жизнь твердо придерживавшаяся феминистских взглядов, точно смотрела бы на современных феминисток как на говно.
Вернее, не на феминисток, а на особ, которые с какого-то хуя присвоили себе это звание. Отчего настоящим феминисткам в старинном значении этого слова горит со страшной силой.

ghrar 29 декабря, 2018
мужня жінка.
і водночас які імена - Віола і Мелодіа.

але я так розумію, що Віола - то прізвище, бо повне ім'я героїні - Франческа

il_gattopardo 29 декабря, 2018
Melodia по-итальянски - это не только "мелодия", но и me lo dia - "дайте мне это!"
практически, говорящая фамилия в данном случае

ghrar 30 декабря, 2018
так ще символічніше!
дякую)

friendlystrnger 29 декабря, 2018
А смотрели первый сезон My brilliant friend?

left_bolzano 30 декабря, 2018
Шлюб що реабілітує это какой-то ебаный маразм. И отменили его так поздно, 1981 год, Европа, а не какая-то африканская страна.

vladislove 30 декабря, 2018
А могла бы начать договариваться с насильником и договорилась бы "где-то посредине".

  • 1