Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Чому саме зараз?

У нас тут нова зрада намалювалася. У нас Великий Договір про дружбу з Росією розірвали неправильно. Його, як стверджує опозиція, розривати треба було ще в 2014 р. – зразу після анексії Криму. А його розривають лише зараз. Чому? Звісно чому – бо президенту попаритися треба.

Так?

У нас зараз куди не кинь – скрізь змови, аби президенту чи-то попіаритися, чи-то вибори відмінити. У нас оно рік всі ЗМІ ревіли, що Москва нарощує свою військову присутність в Азовському морі, що концентрує на своєму узбережжі десантні кораблі і морську піхоту, що блокує проходження цивільних суден і затримує їх на термін до тижня. Три наших кораблі Москва захопила… І що? Варто було заходитися впроваджувати воєнний стан – як з’ясувалося, що то все для піару президента і для відміни виборів. Кожні Тимошенко з Ляшком вам те скажуть.

Тепер те саме з Великим Договором про дружбу між Росією Україною, підписаним президентами Єльциним і Кучмою у 1999 р. Піар – самий піар, скажуть вам кожні…

А що насправді? А насправді те, що опозиція і дотичні до неї активісти, антикорупціонери та інші пожирателі грантів, від 2014 р. намагаються українську владу зловити у політичну пастку. Ідеться от про що.

Великий договір про дружбу Росії і України НЕ передбачає розірвання в односторонньому порядку. Розірвати Україна його може ТІЛЬКИ за спільної згоди з Росією. Аби його розірвати – треба умовляти зробити те саме Росію і Росія може на те ще й не погодитися. Ба-більше. В разі якщо Україна заявить про розрив Великого договору, і не виконуватиме його положення, Росія має всі підстави подавати в міжнародні суди на Україну як на порушницю цього Договору. Враховуючи титанічні зусилля нашої дипломатії, аби подати Росію на Заході країною-агресором, така підстава для судового позову була б їй неймовірним подарунком для Москви.

В українській опозиції не знати про ці деталі НЕ можуть. Але з упертістю алкоголіка, який шукає пляшку, опозиція продовжує повторювати «розірвати Договір, розірвати Договір, розірвати Договір…». Навіщо?

Відповідь очевидна. Владу в такий спосіб ловлять на таку собі виделку. Якщо українська влада НЕ розриває Великий Договір – опозиція волає: «Вони не розривають Великий Договір, вони підігрують Москві». Якщо влада розриває Великий Договір, але продовжує виконувати його положення (бо виконувати зобов’язана) опозиція волає: «Влада виконує положення відміненого Договору – влада підігрує Москві». А якщо Україна потрапляє під судовий позов як порушниця Великого Договору і програє його (а не програти вона не зможе за визначенням), опозиція волає: «Влада свідомо програла суд – влада підіграє Москві».

Простіше кажучи опозиція в цій ситуації поводить себе не як політики-державники, а як звичайна підлота. Як чорноротий вуличний сявка, чия задача не розібратися, а очорнити й виваляти в багні.

«Але ж Москва Великий Договір зухвало порушує, чому нам не можна?» - запитаєте ви. А не можна тому, що ми – не Москва. Москва порушенням цілої низки міжнародних угод показала що міжнародні угоди для неї не варті паперу на якому вони написані, і тим вона сама виставила себе як державу-свавільника. Саме через це на неї накладають новій й нові санкції. Ви хочете таким самим свавільником виставити ще й Україну? А ви готові залишитися з Москвою сам на сам?

«Але ж договір відмінили», - скажете ви. Тобто можна?

В тому то й справа, що договір НЕ відмінили. Його НЕ продовжили. Справа в тому, що Великий Договір між Україною і Росією був підписаний на 10 років і кожні 10 років в разі відсутності заперечення сторін, відбувається його пролонгація. Дія Великого Договору закінчується у березні 2019 р. Верховна Рада заявила, що продовжувати Договір вона більше наміру не має. Крапка.

От така історія. Про юридичні деталі. Про нюанси дотримання міжнародних угод. І про безмежну підлість української опозиції.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Tags: Без рубрики
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 29 comments