?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Какую страну просрали (с)

У моєї свекрухи могло би бути троє синів.

Першого, старшого хлопчика, вона народжувала в пологовій палаті при сільському фельдшерсько-акушерському пункті. Свекрусі було 19 років, дитина виявилась величенькою, і коли почалися пологи, акушерка взялася за щипці. Дитині проломили голову. Дитину поховали, свекруху відправили додому, сказавши, що «ти молода, ще народиш». Що написали у звітах, невідомо, але в світобудові сільських медиків не змінилось нічого.

Подруга моєї мами поїхала робити аборт в районний центр. Додому до лікарки. У маминої подруги було двоє дітей – старший хлопчик і однорічна дівчинка. Більше додому вона не повернулась ніколи. Вмерла від кровотечі. Напівживу її доправили до лікарні. Лікарка злякалась і викликала швидку допомогу. Були якісь розборки, лікарку відсторонювали на деякий час від роботи. Але потім вона благополучно працювала в районній лікарні аж до самої пенсії. Маминій подрузі було 30 років.

Моя мама пішла із зубним болем до стоматолога у сільську лікарню. Він сказав, що треба терміново видаляти зуб. Ну, тоді всім зуби видаляли, не дуже заморочуючись із лікуванням. Якби моя мама зрозуміла зразу, що стоматолог був п’яний!.. Він почав їй виривати здоровий зуб, пошматувавши півщелепи. Мама кричала так, як ніколи ні до того, ні після. А він сказав, що треба вже все одно виривати, бо так залишати не можна. Приніс якесь долото, як згадує моя мама. Здоровий зуб вибивали із рота. Мама непритомніла кілька разів.

Одна знайома жінка, в тому ж моєму рідному селі, пожалілась, що у неї купа жіночих хвороб і проблем. «Ти б знала, скільки абортів я за своє життя зробила!» Я посоромилась запитати скільки. А вона сама сказала. 32. ТРИДЦЯТЬ ДВА АБОРТИ протягом свого жіночого життя. ЯК?! А так виходило, відповіла. А чоловік? Та він про половину і не знав. Як не знав?! «Я з подругою вранці йшла на зупинку, сідала на рейсовий автобус, їхала до районної лікарні, ставала в чергу на аборт. Прийшла твоя черга, вилазиш на гінекологічне крісло – і терпиш. Головне – не кричати. Бо санітарка матом розмовляє, обзиваться. Знеболювальні?! Які там знеболювальні?! Далі йшли з подружкою на автобус, вона слідкувала, щоб я по дорозі свідомість не втратила. Кров тече дзюрком, а ти хочеш поскоріше додому потрапити. Дома стопку горілки вип’єш, щоб на пару годин відрубитись, і далі йдеш поратися по господарству. У мене всередині кроваве місиво, матка випадала, розумієш?! Добре, що я не посоромилась доньці розповісти, так вона мене в лікарню відвезла, прооперували мене. І я наче на світ знову народилась».

Нещасні покоління наших мам і бабусь. Це вони солоною ропою тамували зубний біль, ангіну лікували компресами із самогонкою і картопляним паром, до попереку прив’язували лопухи, а до хворих суглобів – примочки із керосину.

Зате у Радянському Союзі була безкоштовна медицина. Ви пам’ятаєте суцільні металеві та «золоті» зуби старших чоловіків і жінок? Ви пам’ятаєте жахливі розповіді про пологи як тортури – часто з мінімальним знеболювальним, із приниженнями і знецінюванням жінки?

Моя мама народжувала мене три доби. Установка була така – жінка має народити сама. Я питала потім свою маму – а чому тобі не зробили розтин? Вона не знає. З нею про це не розмовляли. Вона корчилась на підлозі, на ліжку, а їй радили терпіти, бо «так всі народжують».

Я народжувала через місяць після розпаду монстра – Радянського Союзу. У мене все було набагато нормальніше. Багато в чому завдяки тому, що я працювала в обласній газеті, місце роботи було зафіксоване в медичній картці, а до преси в той час ставилися з обережністю. Та й самі часи змінювалися, починалися нові, небачені досі процеси.

Труси мені в пологовий будинок приніс чоловік. І на це закрили очі. Ви ж пам’ятаєте, що труси в пологових будинках жінкам-породіллям не дозволяли носити? Чому? Начебто через небезпеку разом з трусами інфікувати породіль. Тому видавали шматки тканини, виварені в якихось виварках (а тоді ще були й такі методи дезінфекції), з погано випраними кривавими розводами. Треба було скрутити щось на кшталт квача і так ходити, притримуючи ногами. Про цей післяпологовий «походняк» знають всі жінки, які народжували в Радянському Союзі.

І знають про зафарбовані вікна на другому, третьому чи четвертому поверсі пологових будинків. От для чого їх зафарбовували? Щоб люди не бачили з вулиці обдерті коридори, лінолеум в ямах і простирадла в дірках? Чому лікарні у нас довгі часи були схожими на якісь гетто зі смердючими туалетами, злим і роздратованим персоналом, із ненавистю до хворих?

Я, наприклад, у пологовому будинку спілкувалась зі своїм чоловіком так: йшла в туалет, ставала на унітаз, залазила на підвіконня, ставала навшпиньки, дотягувалась до кватирки, відчиняла її – і таким чином вдавалось перегукуватися.

Моя донька народжувала за кордоном. Разом з усіма – з чоловіком, своєю свекрухою, яка туди в той час майже випадково навідалась. Окрема палата, два телевізори, медичні сестри, які носились з нею, як із дорогоцінністю, епідуральна анестезія, крісло, схоже на космічний корабель. «Мамо, – заспокоювала мене донька в телефонну слухавку, – не переживай, тут же не Радянський Союз, яким ти травмована. Біля мене весь час медичні сестри. Вони класні, вони називають мене pumpkin!» ☺ Чи треба говорити, що після пологів їй принесли поїсти, а також каву і морозиво? І ніхто і нікого не виганяв, не змушував надягати бахили.

У нас теж так було б. Якби у цілої країни не вкрали право на пристойне життя кількох поколінь.

Зоя Казанжи

Метки:

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

flaming_beara 16 ноября, 2018
Старая гинекологиня, которая в больнице моей матери работала, с гордостью рассказывала, как у неё женщины во время абортов орут. Никакой анестезии, ясное дело. И никакой жалости. А чтоб знали!
А тронуть ее никто не мог, муж партийная шишка.

krainau_com 16 ноября, 2018
А мне мама рассказывала, что когда меня родила, меня унесли, ее оставили лежать на столе, а все ушли на обед...
А она лежала на столе и истекала кровью и потихоньку отъезжала. А потом случайно зашла медсестра, увидела - подняла шум - бежали все и каша изо рта вываливалась...
А если бы не зашла?

enzore 16 ноября, 2018
А сейчас как ? Особенно в сёлах ?

ibigdan 16 ноября, 2018
в сёлах нет роддомов.
в городе всё уже лучше, чем было.

grrb 16 ноября, 2018
Трусы знаете почему нельзя? "Вот позовет доктор на осмотр, что он - ждать будет, пока ты свои шаровары распутаешь? Прыг на кресло, хоба, следующая". Я серьезно.

akkaknnebekaize 16 ноября, 2018

Сейчас доктор приходит в палату, роженицы пользуются урологическими прокладками (они полностью натуральные ) и одноразовыми трусами. Только первых часов 4- 5 -- на одноразовых пеленках и без белья.


zzhou 16 ноября, 2018
У меня старший родился в 2006 году в платной палате в Киевском роддоме. Младший - в Калифорнии уже. Разница в отношении медперсонала, оборудованности и т.д. поражала. Особенно забавляло ограничение в том, сколько бутилированной воды можно передавать (1.5л, кажется). И общий туалет на несколько платных палат.

meeedlenniy 16 ноября, 2018
Здрасти.
Во сколько вам обошлись роды в штатах? Вы там на ПМЖ или только ради них туда слетали?

meeedlenniy 16 ноября, 2018
Как в данном контексте перевести pumpkin? Тыковка?

Rain Sender 16 ноября, 2018
Просрали, только смыть пока забыли

dagrael 16 ноября, 2018
Первый кацап, подводящий тонко к теме "И сейчас все так же в Украине" - уже появился.

tank_ua 16 ноября, 2018
вечер некрофилии))) люблю))))

в 2002 году все было уже не так.

А родить за бугром - для гражданства - а потом "восстановить семью" - это классика.

meeedlenniy 16 ноября, 2018
с другой стороны хорошо, когда есть выбор

enzore 16 ноября, 2018
А были времена когда рожали в поле или бане , а из врачей была только бабка - повитуха . Но тогда и трава была зеленее , и рыбы в речке , что без трусов не зайти .

rvun 16 ноября, 2018
і смертність до 90% при родах в дітей і 40-50 в породіль. Шо, не знав?

ladydi9449 16 ноября, 2018
Не знаю кто как, но лично я рожала в Праге. И вот, ситуация, когда 4 врача на 18 мест тут типична. Просто схватки они у каждого индивидуальны: у кого сильные и рожают часа за 2, у кого слабые и тогда можно и сутки в родильном отделении провести. Да, врач приходит регулярно и его можно в любой момент позвать. Если роды длительные можно и поесть, и поспать. Но вот так, чтобы всем отделением возле одной роженицы стояли - не верю и не поверю никогда. Разве что больше никто в тот момент не рожал.
Отношение персонала - ровное. Все вежливо и чинно, но персонал лучше не доставать: матерящихся и рыдающих рожениц они игнорят. Рожала одна такая в соседней палате. Задолбала не только врачей, но и соседок-рожениц своими воплями о том, как же ей страшно и больно (все необходимые обезбаливания ей были сделаны и больно быть просто не могло). Ну а материлась знакомая из совка в ответ на советы персонала в процессе родов. После родов ей посоветовали в следующий раз рожать в другом месте.
А так да... есть целые тематические сайты по этому поводу.

А что до моей бабушки, так она вообще дома рожала с мамой. Вы хуй с пальцем, дорогие мои, сравниваете в данном случае. 40 лет назад и в Европах-Америка все было не так радужно, как сейчас. Мне моя свекровь тоже рассказывала душещипательные истории по этому поводу, а она никогда в совке то и не жила. Ее родители уехали с западной Украины еще до ее рождения.

anonymus 16 ноября, 2018
Не знаю кто как, но лично я рожала в Праге.

В сочетании с юзерпиком эта фраза вызвала у меня серьёзный когнитивный диссонанс.

ducktell 16 ноября, 2018
Безотносительно моей "нежной любви" к сраному совку.

А почему речь идет исключительно о здоровьи женщин? У мужчин в СССР была какая-то своя собственная медицина? К мужчинам в СССР государство относилось как-то иначе? Мужчины не работали на опасных работах, не служили в советской армии, не подвергались репрессиям? Или разгадка в том, что женщинам, на самом деле, на мужчин глубоко насрать, а эмпатия у них возникает только когда зубы без наркоза рвут женщинам?

for_l_j 16 ноября, 2018
Ну какбе женщина пишет про женщин.
Плюс мужЫк он мужЫк должен терпеть. А женщина существо нежное и вообще "дети наше всё".

Edited at 2018-11-16 21:07 (UTC)

anonymus 16 ноября, 2018
Ясное дело, что в совке не было и быть не могло никакой медицины. Был человеческий раздел ветеринарии, а ветеринария вся была исключительно сельскохозяйственного типа, её задачей был приемлемый уровень здоровья стада, а не особи.

greywildcat 16 ноября, 2018
Была медицина. Как там говорил Херург? "Только лишь не для всех"©?

demirci 16 ноября, 2018
А все эти действия производил лично Путин или москали в целом?