Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Питання до потенційних слуг народу

Кілька питань, без відповіді на які політтехнологічна локшина може обірвати вуха. До цих роздумів підштовхнули навіть не останні соціологічні повідомлення а те, як на них реагують відомі політики та деякі олігархічні телеканали.

Так от. Сьогодні подивився ТСН на Плюсах. У перерві між катастрофами, пожежами й нещасними випадками, ведуча з неприхованою радістю в голосі оголошувала, що за цими дослідженнями "в другий тур виходять Тимошенко й Зеленський", а Порошенко тільки третій з мінімальним розривом від більшої групи переслідувачів, серед яких у потилицю дихають Гриценко й Бойко.

А ще з сповненим урочистості тоном оголосили: "В умовних парах на другий тур Порошенко програє всім, а Тимошенко всіх перемагає". Крім того нам ще повідомили, що в парі Тимошенко-Зеленський перша виграє лише з мінімальною перевагою. От приблизно все те, що нам сповіщає канал біглого олігарха Коломойського, який услід за Путіним (якого вже більше образливими словами не обзиває) заявив, що буде насмерть протистояти лише одному кандидату - Порошенку.

А тепер про ті питання, які я анонсував на початку.

1. Якщо Порошенко, за версією соціологів та Плюсів такий уже повністю безнадійний, то чому всі інші кандидати, олігархи, рашистська пропаганда так запекло борються лише проти нього? Навіщо тратять гігантські ресурси на антипрезидентську пропаганду? Проти лузера так не борються, так воюють лише проти лідера. Усі згадані фігуранти від Тимошенко, Путіна й Коломойського починаючи і дрібними маргіналами та продажними журналістами закінчуючи, всіма своїми діями підтверджують нам, що не вірять у жодну цифру оприлюднених рейтингів.

2. Якщо у другий тур виходять Тимошенко й Зеленський, то чому ми не бачимо навіть натяку боротьби між ними. Зеленський - маріонетка Коломойського, то чому ж він не робить такого важливого кроку, щоб забезпечити йому перемогу над Тимошенко, чому на тих же Плюсах нема жодного випаду проти "головного конкурента" Зеленського - Тимошенко, а йде мочилово проти "лузера" Порошенка? Коломойський у альтруїзмі поки помічений не був. Мати змогу провести свого власного президента, але при тому підігрувати ненадійній і зрадливій Жульці? У бізнесі так не поступають. Та й Тимошенко якось дивно поводиться: їй ніби то в потилицю (чи десь трошки нижче) носом ткнувся комік, який має наче б то шанси в неї виграти, а вона хоч би що. Жодної тривоги з цього приводу, а боротьба й далі ведеться тільки проти Порошенка. Хіба що і Коломойський, і Тимошенко знають, що насправді рейтинги дуті й стиха погоджуються з іншим висновком, що у Зеленського мало шансів навіть у п'ятірку попасти на реальних, а не віртуальних виборах.

3. Щодо Гриценка. "Рейтинг твердить, що він майже зрівнявся з Порошенком у першому турі, має гіпотетичні шанси вийти в другий тур, у якому, принаймні, в Порошенка точно виграє (сам полковник твердить, що в другому турі перемагає всіх і кожного). То скажіть мені, чому всі реальні політтехнологи й інші помітні політики та партії тікають від перспективи об'єднання з ним, як від якоїсь чуми? Чому той же Садовий пішов на дії, які будуть для нього корисними лише, якщо він набере хоч на один голос більше за Гриценка? А рейтинги в Садового дуже дрібненькі. Може тому, що таким соцопитуванням, які завдяки Тимошенко вже остаточно перетворилися в політ-технологію, вірять значно менше, ніж тим зрізам громадської думки та прогнозам, які непублічно замовляють самі.

4. І нарешті. Чому всі, хто підігрують (свідомо, чи в іпостасі корисних ідіотів) Тимошенко, скромно замовчують той факт, що її показники за останній час регулярно знижуються й усе ближче наближаються до загальної групи, в якій на момент виборів буде головний критерій поділу: чинний президент і ті, хто проти нього. Адже те саме ТСН зовсім недавно, 1 листопада повідомляло про результат Тимошенко серед усіх виборців -13,4%, а зараз там же висвітлили цифру 12,7%.

На жаль, соціологія дійсно стала інструментом політики. Одного разу завдяки цьому та сама Тимошенко зуміла знищити рейтинги Ющенка, хоча це їй нічим не допомогло в другому турі тоді вона відкрила дорогу до влади Януковичу. Але Порошенко не Ющенко, а ще він поки реальної кампанії навіть не починав. Тому побачимо. Принаймні наші політики своїми діями явно підтверджують, що зовсім не вірять у ті бравурні заяви, які навішують на вуха наївних громадян.

Taras Chornovil

Tags: Политика, Тюлька
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 60 comments