Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Джерела масової недовіри

Мабуть ви чули, що кілька тижнів назад у Львові було бієнале довіри. Я особливо нічого не чув, крім інформаційного фону. А фон був дуже негативний. У фб регулярно вискакували новини на тему "експеримент довіри провалився", ресторани почали виходити із експерименту довіри і тому подібне.

Вчора вдалось послухати одного із організаторів цього заходу Марка Зархіна. І виявилось, що це був дуже успішний багатоплановий захід, де "відкритий чек" був тільки одним з багатьох. В рамках бієнале було організовано конференцію з видатними науковцями, багато публічних презентацій, було організовано сніданки довіри, де люди приходили зі своєю їжею і ділились, конкурси плакатів, перегляди фільмів тощо.

Але єдине про що я дізнався з медіа - це провал акції з ресторанами. Виявилось, що акція не була провальною, але мала провали. Дійсно, декілька ресторанів дуже сильно постраждали, але інші загалом були в межах рентабельності. Проте по - факту виявилось, що окремі ресторани стали об'єктом організованої атаки.

Виявилось, що в інстаграмі було організовану лівацьку групу, яка закликала покарати "буржуїв", піти набрати на тисячі гривень і нічого не платити. Власне, це вони і зробили в ряді ресторанів. Однак, ця історія мала гірші наслідки тим, що сильно розійшлась в медіа, які сфокусувались саме на цьому негативі і активно його поширювали. І у мене абсолютно нейтральної людини до цієї події, сформувалась думка про провал, хоча це далеко не так.

Мораль. Бієнале довіри показало нам два джерела недовіри в нашому суспільстві: 1. "Ліваки", або більшовики, які ставлять собі за мету мочити все і вся без розбору, і саме "мочилово" бачать своєї ідеологією. 2. Медіа, які вбачають свою місію писати тільки про негатив і "вражати".

Запам'ятайте це. Оскільки без довіри ми ніколи не станемо єдиним народом, не зможемо створити колективну дію, не зможемо змінити долю країни.

Victor Andrusiv

Tags: Медиапиздота, Политика
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 52 comments