?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Надішліть цей пост дітям, в яких немає такого вчителя

- Всі чули, що в Керчі було? Що будете робити, якщо в школі почнеться стрілянина? – спитав на останньому уроці. У відповідь - різноголосся: «Втечу! Поліцію викличу! Сховаюсь!»

- Тут нема єдиної правильної відповіді. Для початку розберемо, чому взагалі таке явище виникло, і наскільки воно поширене. Погугліть дома list of school shooting, і ви дізнаєтесь:

1) в США це вже велика проблема – в школах стріляють майже щодня;

2) вирахувати стрілка заздалегідь – не виходить. Вони бувають з усіх верств населення, цілком нормальні і успішні.

3) заборони на володіння зброєю – теж не спрацьовують. Школярі крадуть зброю у батьків (Москва, 2014 р.), або ж нападають з ножами-топорами (теж РФ, січень 2018-го).

Найголовніше: якщо людина вже прийшла в школу зі зброєю – це вже ходяча машина для вбивства. Він знає, що йому не жити, тому часто сам себе вбиває, під кінець. З ним не домовишся: «Чувак, відпусти мене, ми з тобою в футбол грали». Це психопат, який спеціально обрав місце для вбивства беззахисних жертв (така людина ніколи не піде туди, де може отримати кулю у відповідь).

Якщо такий нелюдь опиняється в закритому приміщенні з купою людей, він спробує методично повбивати усіх (як було в бібліотеці школи Колумбайн в США – це одна з найвідоміших трагедій). І тут вже питання до вас: чи будете ви терпляче чекати під столом, поки вас підстрелять – чи спробуєте чинити опір.

У стрілка в Керчі був чотиризарядний дробовик, а патрони в сумці були навіть не розпечатані. Це означає, що йому треба було робити паузи в стрільбі – не менше хвилини!

- Я б його вирубив!... – каже один із хлопців, боксер.

- Віршик з мого дитинства, для надто хоробрих:

Девочка Оля дзюдо занималась,
В драку однажды бесстрашно вмешалась.
Все с этих пор к ней внимательны были
Вставили зубы, костыль подарили.

- Хлопці, тихіше! Як на мене, то краще не кулаком в щелепу, а стільцем по потилиці. І не одиночна атака, а спланована – трьох-чотирьох людей. В Ізраїлі, до речі, повно терористів-арабів, і вони користуються не дробовиками, а автоматами. Однак дуже часто є люди, які нападають на стрілка – і знешкоджують його! Бо психопати розраховують на стан паніки своїх жертв, і часто розгублюються від зустрічної агресії.

- Та всі повсикаються! – доноситься із задніх парт.

- Щодо паніки. Скажу відверто: коли поряд стріляють з вогнепальної зброї – так, часто буває тремор. Це коли руки трусяться і дихалка, як після стометрівки. Я знаю, що в АТО у хлопців був «тунельний синдром» - коли бачиш тільки те місце, звідки загроза. З нами тут на Троєщині живе один із кіборгів, Жора Турчак – справжній командос, дуже крутий десантник. Так він розповідав, що в один із перших обстрілів просто закляк – не міг поворухнутися, вилізти з підвалу.

Ви повинні знати: це все нормально! Так природа зробила – це механізм fight-flight-freeze, «бій-втікай». Мозок ссавців викидає в кров гормони, щоб ми могли адекватно реагувати на загрозу. І головне слово тут – АДЕКВАТНО! Пам’ятайте, що втекти-сховатись – не завжди варіант.

- Далі поговоримо не тільки про стрільбу у школі, а ширше – як себе вести, коли поруч чуєте постріли, вибухи і крики. Погугліть mass shooting – в США це стається щодня, і у нас теж існує шанс потрапити під кулю, на вулиці чи десь в ресторані (в школі – це все ж таки ще рідкість, на щастя).

Тут є загальні правила:

1) будьте морально\психологічно напоготові («жопа десь поруч»).

В країні йде війна, як мінімум 400 тис. одиниць зброї «втекло» з фронту (цитата за військ. прокурором Матіосом). Єрефія в будь-який час теж може щось утнути.

Підозрілі вибухи поруч - можуть бути петарди, чи відірваний глушак. А можуть бути – гранати, чи постріли з калаша. Краще «пєрєбдєть», чим залізти в халепу через неуважність і байдужість.

Більшість вчителів і учнів в тому ж Колумбайні не сприймали серйозно і стрілянину, і двох відморозків зі зброєю, вважали це розіграшем, шукали приховану камеру – аж поки не отримували кулю…

2) якщо на вулиці почалася стрілянина чи вибухи, перша необхідність - впасти, (НЕ БІГТИ!), і відповзти в укриття - у під'їзд, наприклад, зателефонувати 102. Не ваша задача – розбиратися, хто і в кого стріляє, що там вибухає.

3) якщо ви вже в безпеці і можете оцінити обстановку – допоможіть тим, хто поводиться неадекватно. Жінки, діти чи пенсіонери будуть в паніці бігати і наражатися на кулю. Хочете бути героями – врятуйте інших.

4) Якщо ситуація безвихідна (нема куди втекти і де сховатися, і ви станете наступною жертвою вбивці-психопата) - дайте відсіч. Домовтесь з іншими людьми на координовану атаку (наприклад, якщо в барі – закидайте покидька пляшками).

- А тепер конкретні ситуації. №1: сидите в шкільній їдальні, заходить терорист з автоматом. Сховатися нема де, шкільні меблі легко прострілюються…

- Під стєночку – і не відсвічувать!

- Не раджу. Якщо автомат, може бути багато пострілів, а рикошети йдуть якраз по стінах. Я б радив впасти і повзти на кухню: там є вихід, і декілька кімнат, де можна зачинитися.

- А через вікно?

- Лише якщо ви точно знаєте, які вікна там відкриваються. Запам’ятайте, це вам і при пожежах стане у нагоді: ви не зможете швидко вибити склопакети! Це тільки у фільмах герої стрибають рибкою у вікна, в реалі – руки зламаєте чи поріжете, а скло не вивалиться.

- А стільцем?

- Ніжка стільця проб’є діру посередині, а скло по краях все одно не дасть вам вилізти. В ідеалі, склопакет треба з хвилину бити молотком (якого у вас нема). О, це вам домашнє завдання…

- ЩО??? Вибити в школі вікна? – ніколи не бачив у своїх учнів стільки ентузіазму.

- Ні! Завдання - перевірити і запам’ятати, які вікна відкриваються в їдальні і в кабінетах першого поверху!

- (спантеличені і розчаровані зойки).

- До речі, у нас ще нормальна школа! Де-не-де я бачив, що всі вікна першого поверху забрані решітками. Це, м’яко кажучи, неправильно, а проф.злодіїв не зупинить. Повертаємось до mass shooting.

- Ситуація №2. Ви сидите в класі на уроці, 3-й поверх. Чуєте стрільбу і страшні крики десь знизу, біля входу.

- Піду у ваш кабінет, візьму гвинтівку…

- А-а-а. Гвинтівки замкнені, і пневматика вас не врятує проти вогнепальної зброї. Ми вже розбирали, чому навіть пневматичний пістолет не можна вважати справжнім засобом самозахисту.

- Тоді що – урок продовжувати?

- Бігати всліпу коридорами – варіант не найкращий. Ключів від інших виходів у вас нема – а біля центрального ви чули постріли. Якщо нема диму і пожежі, я б радив зачинитися в кабінеті і викликати 102. У вас двері відчиняються назовні. Вибити замок пострілом – не так вже і легко, як у фільмах показують. За дверима можна поставити шафу, ще парти посунути - ту барикаду не так легко розібрати. Стрільці в школі шукають легку здобич, а не завали з меблів.

І домашнє завдання №2: взнати, у кого з вчителів є ключі від запасних виходів. У вас в школі їх повинно бути 4-5. От я точно знаю, де ключі від найближчих. А ви? (чую: «Я знаю! В 12*-му! І в 12*-му є!»)

- Ситуація №3. У вас фізкультура на стадіоні, раптом на майданчику щось вибухає, і ви чуєте постріл, орієнтовно - з даху школи. Є такі психопати-снайпери, що засядуть десь на даху чи на вежі, і влаштовують «полювання на живі мішені».
Голоси: «Я – через паркан і до побачення!», «Якщо стати під стіною, він не побачить!».

- Варіант «через паркан» мені подобається більше. З даху добре видно все, що під стінами. А як ви думаєте – для чого ще й вибух? У стрільця в Керчі було повно саморобних бомб.

Голоси: «Поранити!», «Щоб паніка була!».

- Саме так, для паніки. Попередні результати експертизи свідчать, що від тих вибухів ніхто не помер. Якщо буде паніка, люди біжать, куди попало, не думають свідомо. А у вас завжди повинен бути план з декількох пунктів: що роблю зараз, що потім.

- Може, цей план буде не найкращий – але ви не повинні перетворюватися на тварин, охоплених жахом! І домашнє завдання №3: обійти школу, і знайти місця, де б ви могли сховатися, чи де будете бігти, щоб ваш маршрут перекривався деревами та іншими перешкодами.

На наступних уроках поговоримо про захоплення транспорту, про теракти на ринках і в ресторанах, тощо.

А останнє домашнє завдання – на вашу уважність. Стрілянина в школі – це фінал довгої кропіткої роботи, багатомісячної підготовки. У кожному з випадків school shooting хоча б одна людина знала, що планується щось погане! Психопат не живе в вакуумі – він каже про своє незадоволення однокласникам, іноді навіть озвучує конкретні плани! А його друзі просто не звертають на це уваги…

Тож, завдання:

1) Проаналізуйте, чи є однокласники, які часто кажуть про школу, вчителів і учнів агресивні речі. Без жартів! У психів, як правило, гумору нема.

Якщо з гумором – то нормально, у нас в дитинстві був віршик «Маленький мальчик нашёл пачку тола, долго горела любимая школа...». Я вам чесно скажу: школа – це чудове місце, цінуйте її! Інститут – вже гірше, робота – болото, а як одружитесь – то вже триндець!

2) Складіть лист учнів, у кого є доступ до зброї (через батьків, родичів). Хто любить стріляти і часто це робить.

3) Якщо хтось з пп.1 і пп.2 співпадає – подумайте, чи все зараз в цієї людини гаразд дома, в школі… Що у нього в Інстаграмі чи фб? Може, теж прославляє героїв Новоросії, як Росляков з Керчі?

Щодо ваших дорослих знайомих цей алгоритм теж працює, до речі. Будьте напоготові!

Дмитрий Якорнов

Метки:

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
dbmann 25 октября, 2018
//3) заборони на володіння зброєю – теж не спрацьовують. Школярі крадуть зброю у батьків (Москва, 2014 р.), або ж нападають з ножами-топорами (теж РФ, січень 2018-го)//

отличные примеры для среднестатистического безмозглого хоплофила.
в 2014-м году этот школьник украл ствол у папы-полицейского (который, к слову, с детства учил его стрелять и быть агрессивным дебилом).

а в январе 2018 от ножей-топоров пострадало 15 человек. а умерло - 0. ну не срабатывают запреты, ага.

greywildcat 25 октября, 2018
Походили бы предварительно в "Клинок" и выживших было бы гораздо менее половины.

maxwunsche 25 октября, 2018
Кацапы, зачем кремлевская педофилия устраивает теракты в оккупированном Крыму ?
1. Смещают гоблина
2. Ответочка фсб от гру за шпили-вили
3. Запугивание слишком охуевших и размайданившихся местных
4. Ваш вариант

bfzoomy 25 октября, 2018
Ок, но в США реально каждый день происходят массовые расстрелы?

ro_igor 25 октября, 2018
раз в несколько месяцев. Даже и не припомню когда был последний расстрел.

abbat81 25 октября, 2018
Все це теорія, і навіть безглуздна...

kenkoman 25 октября, 2018
Интересно, происходили ли такие шутинги в американских школах в неблагополучных районах, где у половины школьников ствол в кармане?

igorsova 25 октября, 2018
Ви цікавитись чи підлітки стріляють одне в одного в бідних чорних і латинос районах?
А як ви думаєте?

igorsova 25 октября, 2018
//3) заборони на володіння зброєю – теж не спрацьовують.//
Ну і навіщо брехати що не спрацьовує? Японія - чудовий приклад країни де массових розстрілів в школах немає як явища.

alex_marochko 25 октября, 2018
у японцев совсем другой менталитет. Причина может быть в этом, а не в запрете на оружие. В Молдове оружие разрешено, и что, там были массовые расстрелы в школе?

(Удалённый комментарий)
bo_tales 25 октября, 2018
Отлично! Первая моя мысль была - что бы я делал и как бы защищался. Сели с сыном, обсудили. Кстати, разговор очень похожий получился.
Тоже пришли к выводу что нужно запереться, стать по бокам двери с чем-то тяжелым и лупить, если прорвется.
А вот насчет окон - спорно. Я думаю бежать не стоит. Мало ли, может он возле окна стоит как раз.

А вообще мне уже неоднократно приходила мысль, что в случае паники - писец школе. Пожар, взрывы, стрельба - толпа, давка, покалеченные и погибшие.
Нас в школе выводили раз в год с ватно-марлевыми повязками постоять на стадионе, но это фигня. Даже не "лучше, чем ничего". Просто плохо.
Считаю, нужно хотя бы раз в год проводить мероприятия по учебной эвакуации - чтобы знали куда бежать, что толпа гибельна, чтобы знали что делать если две колонны (например из разных классов) сталкиваются на лестнице или в дверях.

mifmaster 25 октября, 2018
Покинуть опасное место,если есть такая возможность - наилучший выход. Просто от окна следует бежать не прямо а вдоль стены, пригибаясь возле остальных окон.
Пожарные учения вроде и сейчас проводятся примерно с такой же периодичностью.

coder_in_ua 25 октября, 2018
хоплофобский пиздуняра и его муж негроид тут как тут


это все хорошо, но нужна тренировка чтоб в случае пиздеца не обосратья
пиздежом не научишься, эти школяры завтра все забудут

Edited at 2018-10-25 09:22 (UTC)

zz_z_z 25 октября, 2018
Вот кстати да! И тренировка с огнестрельным оружием в том числе. Имхо знакомство с огнестрельным оружием с детства привьет не столько знание и умение, но и понимаение что это такое. Нет нужды иметь дома огнестрел, достаточно иногда ходить в тир. И это даже более правильно, т.к. там есть инструктор, который расскажет, покажет и обеспечит безопасность.

igorsova 25 октября, 2018
Встановити сталеві 5мм двері в кожен клас що зачиняються із середини і відчиняються іззовні тільки майстер ключем який в сейфі що відкривається тільки поворотом двох різних ключів (директора і завуча) і жоден стріляст де добереться до дітей на уроці.

Роман Долгополов 25 октября, 2018
Украинцы,эти проблемы белых вам ни к чему .

igorsova 25 октября, 2018
русскій, іді нахуй

roquefort_tln 25 октября, 2018
взнати, у кого з вчителів є ключі від запасних виходів. У вас в школі їх повинно бути 4-5.
------------
в здании, полном детей ключи от аварийных выходов только у учителей? Вы там часом не ебанулись? Над Зимней Вишней поржать не забыли?

a_garvey 26 октября, 2018
В Канаде в школах (и в большинстве других общественных зданий) запасные выходы сделаны так, что выйти можно всегда без ключа, ключ нужен только для того, чтобы зайти снаружи.

amok_yu 25 октября, 2018
В школах бывало раньше что дежурил специально нанятый охранник, не помню чтоб он был вооружен, но было такое время. В основном сейчас вахтерша, которая включает кнопку звонка на/с урока. И вроде как родителям нельзя лазить по школе, пройти можно в любой момент если захотеть, а на перемене, когда беготня так хоть пулемет вкатывай не заметят.

  • 1