Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

FAQ по Марш 11%⚫ Навіщо вам марш?
– Щоб привернути увагу до проблеми.

⚫ Якої проблеми?
– Проблеми з правом на самозахист.

⚫ У чому полягає проблема?
– У тому, що хоча юридично це право існує, фактично користуватися ним неможливо. Незалежно від того, яким чином ти захистив свій будинок, життя й близьких – при нанесенні бодай мінімальної шкоди нападнику, щодо тебе буде порушено кримінальне провадження, яке, найімовірніше, закінчиться для тебе обвинувальним вироком.

⚫ А як воно має бути насправді?
– А насправді, наприклад, вже близько півроку є прецедентне рішення Верховного Суду України, згідно з яким не існує верхньої межі допустимого самозахисту, якщо нападників декілька, або якщо йдеться про захист власного помешкання. Проте українські суди не звертають уваги на наявність цього рішення.⚫ І чим допоможе марш?
– Марш є засобом публічного тиску, однією з базових форм волевиявлення громадян, які не є суб'єктами законодавчої, виконавчої або судової влади. Маршем ми хочемо показати, що в Україні назріла проблема, яка потребує системного вирішення на всіх трьох рівнях влади. Від законотворців вимагається прийняття збройного законодавства. Від виконавчої влади - виконання його норм. Від судової - перехід від застосування каральної правозастосовної практики до практики визнання права громадянина на захист первісним та незаперечним.

⚫ А чому саме зараз?
– Тому що зараз починаються передвиборчі перегони. Всі партії та кандидати в президенти готують свої програми та передвиборчі обіцянки. Зараз ідеальний час для громадян вплинути на державний політичний вектор. Якщо всі політичні партії і кандидати раптово зрозуміють, що право на захист - глобальний запит всього суспільства, вони вже не зможуть дозволити собі заяви на кшталт “не на часі” або “нарід не той”. І тоді, хто б не переміг на виборах - він буде змушений реалізувати цей політичний вектор принаймні частково.

⚫ Так Ви за кого?
– Ми за себе та за Вас зокрема. Це не політична акція, це акція для демонстрації політичної воля громадян, вона не за і не проти будь кого з кандидатів. Вона за право громадян на захист. Якщо будь хто з кандидатів або політичних партій приєднається до акції та офіційно зробить частиною своєї політичної програми “другу поправку” і право на захист - це буде дуже добре. Ідеально щоб це зробили всі кандидати та партії в державі.

⚫ Але ж якщо дати вам зброю, ви одне одного перестріляєте!
– Ви так кажете, бо вважаєте громадян України дурнішими за громадян Молдови? В Молдові існують відповідні закони та дозволена цивільна вогнепальна зброя, в тому числі короткоствольна. Якщо вже там не сталося геноциду і Молдову не накрила хвиля терору, то ми скромно вважаємо, що українці теж зможуть тримати себе в руках. Але якщо ви особисто не впевнені в собі - дійсно, вам зброю краще не довіряти. Ви, до речі, де служили? Хвиля, бригада, сектор? Вам довіряли там зброю? Не перестріляли ви з товаришами по службі одне одного?

⚫Так у Раді ж вже є законопроект 1135-1..
– ...який там лежить з 10 грудня 2014 року, підписаний трьома фракціями й особисто спікером, і так і не прийнятий, тому що “не на часі” та “нарід не той”. Звідси два висновки. Перший - це скликання парламенту не в змозі за чотири роки прийняти хоча б в першому читанні хоча б щось, і навряд чи в найближчі півроку воно стане більш дієздатним ніж зараз, швидше за все буде навпаки. Другий - неважливо, скільки депутатів подало законопроект, без підтримки вулиці, без чіткого розуміння парламентарями того, що закон “на часі” і народ настільки “той”, що вже стомився чекати - нічого не буде прийнято ніколи. І обидві ці причини є відповідями на питання, навіщо ми йдемо на марш 11%.

⚫ То що Ви вимагаєте конкретно (детально)?
– Нормалізації правозастосовної практики судами. Розробки та прийняття цивілізованого збройного законодавства. Прийняття тези про священність права на захист в якості пункту політичної програми всіма політичними партіями та кандидатами та прийняття цього пункту як частини коаліційної угоди.

⚫ І всього цього ви розраховуєте досягти одним маршем?
– Було б непогано. Тому що взагалі ходити маршами нам не дуже подобається, нам і так є чим зайнятися. Проте, якщо не вдасться одним - то доведеться двома, трьома, десятьма. І усіма іншими методами законного тиску громадян на владу.

⚫ Так куди приходити?
– В Києві до пам’ятника Шевченкові в парку Шевченка о 12 годині 6 жовтня. В Харкові на той самий час на площу Конституції до пам’ятника Незалежності.

⚫ Зброю з собою брати?
– Ні в якому разі. Йдеться про законні конституційні методи волевиявлення, а згідно з Конституцією, громадяни мають право на мирні зібрання без зброї. Масові зібрання громадян, навіть з легальною мисливською зброєю, на акцію вже поза законом.

⚫Плакати свої робити?
– Звичайно. Якщо вони будуть про право громадян на захист, то ми будемо раді їх бачити. Якщо вони будуть про “продам гараж”, “нотаріус, переклади, апостиль”, то теж згодиться, але не дивуйтесь, якщо дивитимуться на вас косувато.

⚫ Так що взагалі робити?
– Приходити в суботу, 6 жовтня, в Києві в парк Шевченка, в Харкові на площу Конституції з дружинами, чоловіками, дітьми та іншими знайомими. Орієнтир -- прапор партії “Демократична Сокира”

Ми чекаємо саме на вас.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 50 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →