?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Бараболя-челендж

Галичани — найбільш ритуальна субкультура з усіх, котрі коли-небудь існували. Індуси, ацтеки, полінезійці нервово курять в сторонці, коли мова заходить про мешканців Тернопільщини, Франківщини та Львівщини.

Безліч дрібних і не дуже забобонів, звичаїв, порядків, почерговостей, укладів, навіть законів переслідують галичанина усе життя і, зрештою, стають його частиною.

Старий рік для автохтонного галичанина завершується не 31 грудня, а жнивами і городніми роботами.

Копання бараболь - культурно та емоційно подія світового масштабу, повірте, не менша за бразильські карнавали, баварські октоберфести чи паломницькі хаджі.

До цієї події готуються заздалегідь , латаючи мішки, любовно перескладуючи ґралі та перераховуючи потенційних копальщиків і збиральщиків. Напруга зростає ближче до середини серпня і під вересень атмосфера у галицькому селі стає схожа на нервове заціпенніня у салуні Дикого Заходу, коли всі схопились за свої кольти і чекають першого пострілу.

І постріл лунає. Усереднена "цьотка Галька" виходить з відром і рискалем на город, шифруючись, ніби просто щоб накопати пів-відра собі до борщу, але примружені підозріло-оцінюючі погляди сусідів через паркан миттєво січуть ситуацію і все вибухає.

"Галька вже копає, а ми ше нє!!!!!"

В старих і малих починає нестерпно пекти в сраці і ціла армада висипає на городи, з відрами, рискалями і мішками.

Джек Лондон описував у своїх творах, як на Алясці картоплею лікували цингу, але на Галичині бараболя стає справжньою панацеєю. Вона лікує артрити, варикоз, гарячку, тиски і гіпертонічні кризи і нівелює геронтологію як явище. Старі і немічні встають з ліжок і шкандибають з відром на город, шоб підзбирувати, бо не пасує лежати і вмирати, коли всі на городі.

В першу годину копання чітко розподіляються всі ролі - хто, шо і як. Терміново набираються на мобільний всі сини та дочки в місті, котрі покидають свої ноутбуки і офісні роботи та линуть в село, реалізовуючи свої ще в дитинстві намертво привиті комплекси вини перед батьками. Ніби за покликом професійного гіпнотизера, котрий дає умовний знак.

Тільки коли все викопане, посортоване, зсипане і накрите - буремна галицька душа вспокоюється ніби після катарсису і вертається до буденних справ.

І вже коли пограбані бадилля горять на городах, пускаючи красивезні вертикальні стовпи диму у небо, як ритуальні вогнища племен сіу та команчів - стає невимовно легко. Галичанин стоїть, спершись на граблі, і дивиться на той дим.

Бо в тому димі повністю згорів він минулорічний і тепер обновився як немовлятко. А в його очах, як на інформаційних табло Термінатора пролітають цифри тільки йому зрозумілої статистики - ціна на бараболю цього року, кількість викопаних мішків, кількість зламаних держаків і днів, виграних в сусідів в змаганні за фінал.

Володимир Гевко


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

Alex Tsikavyi 4 сентября, 2018
друга частина добре вийшла.

alex_seevna 4 сентября, 2018
Котенка жалко.

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
papa_karlovich 4 сентября, 2018
Первая жена была из Тернопольской области, прочувствовал все вышеописанное на собственной шкуре.
Нынче имею достаточно большой дачный участок под Киевом, но о посадке картошки нынешней жене -киевлянке запрещаю даже думать. Да она и не рвется.

(Анонимно) 4 сентября, 2018
У меня была девачька из Тернополя, очень приятная в близком общении.

xenia_andr 4 сентября, 2018
А точно уже копают? Можно было бы погодить еще 3-4 недели, картошка сейчас продолжает набирать вес и крепость. Позже собранная имеет прочную шкурку и хорошо хранится, как мне когда-то объясняли.

nolur_ilot 4 сентября, 2018
"До вересня потрібно викопати!". У нас вже практично всі викопали. І сенс її тримати в землі, якщо в квітні посадили?

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
max_kukuruzkin 4 сентября, 2018
"Галька вже копає, а ми ше нє!!!!!" та да, есть было такое.

nolur_ilot 4 сентября, 2018
Як добре, що я вже забув, що таке садіння-копання картоплі.

old_jack 5 сентября, 2018
Ти втратив ідентифікацію українця)))

zelena_wilga 4 сентября, 2018
Це не тільки галичанам притаманно.
Сльози мого дитинства.

ho_visto 5 сентября, 2018
Нажаль, у багатьох - і молодості, і зрілості. Клятий отой комплекс вини перед батьками, що гарують на городах як прокляті

nolur_ilot 4 сентября, 2018
Ціле літо кропили те бадилля всілякою хімією, щоб восени спаливши, вдихнути цілющу суміш таблиці Мендєлєєва. А потім пожалітись на боляки і погану екологію.

ciprino 4 сентября, 2018
Насколько в курсе, то "бараболя" слово не львовское.)

vasylb 4 сентября, 2018
Тернопільське. У Львові бульба.

Oleksandr Similietov 4 сентября, 2018
Бабушка родом из запорожской области, детство под Мариуполемем а дальше на работу в город. Но от земи и картошки уйти так не смогла - сажать, копать картошку было святое. Всё лето за город - поливать и собирать колорада. Руками. Каждого с кустика снять и в ведро с керосином. А по осени забить подвал, гаража. Своей + от тётки с села.
Сейчас 86 и только лет пять-шесть назад папа заставил бабушку продать "город".

alex_seevna 4 сентября, 2018
А зачем ее копать? На рынке или в магазине ее завались, 3-4 сорта.

centreedge 4 сентября, 2018
зачем копать ? ответ будет звучать так : хай буде

ban_derivets 4 сентября, 2018
У цьому році не садив, але вибирати (з-під плуга) допомагав. Два дні кріпатури в ногах, най ба її шлях трафив...

Edited at 2018-09-04 20:41 (UTC)

old_jack 5 сентября, 2018
Та скіко тої бараболі (Вінницька обл) треба: коло хати 8 соток, по сусідству (в підпорядкуванні батьків) 8 соток, ну і за огрудом 7 соток.

riflex 4 сентября, 2018
Мой знакомый както сидел-трындел: "Это пиздец. Зам начальника Рава-Руськой мытныци (хз который) едет на село на своем джипе бульбу помогать копать.
Я ему - ты шо сдурел? Да купи ты им грузовик той бульбы, най їдять..
А он мне: ; Та як то как? То не можна, треба помочы...
Пиздец, короче.

uasemperfidelis 4 сентября, 2018
Угу. Традиція.
========
А кстати. А какого хуя замначальника Рава-Руськой мытныци со своей зарплатой в 10 000 грн. имеет внедорожник и может позволить себе купить грузовик "той бульбы" , Он там не охуел часом в атаке?

uasemperfidelis 4 сентября, 2018
Да ну нахрен! У меня 12 соток сада под Киевом. Трава пополам с крапивой. Зато есть мотокоса.
И не против заняться огородничеством, но супруга предпочитает всякие розы с, блядь, хризантемами. А чего не помидоры с морковкой... (дальше одни матюки..).
Но картошка - это точно извращение.

old_jack 5 сентября, 2018
Я ці блядь квіточки регулярно кидаю собі на ногу чи то з підвіконня, чи то з підставок (триноги). І кожен раз "радію" як моє сонечко до дому ще якийсь гербарій притягує.
Ти не один бро, у наших дівок однакова прошивка, локалізація тіко різна.