?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Злинські каскади

Ще одне гарне, але маловідоме місце Кіровоградської області - урочище Каскади (GPS: 48.439300, 31.495675), що знаходиться неподалік від села Злинки.Коли я кажу "маловідоме", я маю на увазі "маловідоме за межами Кіровоградської області". Звісно, що місцеві мешканці знають всі пам’ятки, але в Києві або Дніпрі про "Злинські каскади" чули хіба що гіди та закляті туристи.

Лайфхак: коли їдете в незнайому область і шукаєте гарне місце для відпочинку біля річки або озера, гугліть не відгуки туристів, а форуми рибалок. По ним можна енциклопедії складати про видатні місця, де клюють отакенні коропи :)Отже, про каскади. Степ у Кировоградскій області не схожий на Полтавський. Зовні - та ж сама рівнина, до обрію вкрита соняшником. Але шар чорнозему тут значно тонше, а під ним ховається український кристалічний щит, котрий іноді виходить назовні у вигляді величезних брил. А коли з цими брилами стикається річка Буки - утворюється казковий пейзаж зі скелями та водограями.Просто вслухайтеся в ці чарівні назви - "річка Буки, село Злинки", а он там під горою живе Більбо Злоткінс :)Насправді, річка Буки - це просто потічок декілька метрів завширшки. Камені стали для неї природною дамбою, потім люди трошки добудували греблю, потім нижче побудували ще одну, і вийшло таке невеличке каскадне водосховище. На березі багато місць для кемпінгу - ми бачили декілька галявин зі слідами туристів, але довкола не було ані душі. Перший день і ніч ми провели у цілковитій самотності, і це було офігенно - особливо засинати під шум водоспаду.

На березі не ловить не лише інтернет, а навіть GSM від Київстару і ЛайфЦелл, тож щоб подзвонити додому треба йти на дамбу. Поки розмовляв, побачив і вполював ніконом лелеку й білу чаплю (музика вмикається в голові автоматично).На другий день прийшли місцеві хлопці, які хвацько стрибали з 6-метрових каменів.Мої підлітки стрибнути не наважились, а от під водоспадами набовтались вдосталь :)

Якщо місце таке гарне, то чому тут так мало людей?.. Мені здається, що Злинські каскади не дуже популярні з трьох причин:

1. Сюди важко доїхати. Асфальтована дорога закінчується за 5-7 кілометрів звідси, далі лише "грунтовка" вздовж соняшникових плантацій. У суху погоду ще так-сяк можна проїхати, а от після дощу родючий український чорнозем™ перетворюється на пастку, і без повного привіду сюди краще не потикатися (я був ледь не застряг).

До речі, якщо будете їхати на Каскади через Новоукраїнку, раджу прокласти маршрут через село Петрівку, а не Михайлівку. Поряд з Михайлівкою знаходиться гранітний кар’єр, вантажівки якого перетворили дорогу на пекло.

2. Всеж-таки річка - це вам не озеро з підземними джерелами. Вода Буки непрозора, зеленкувата і має болотяний запах, берег водосховища не дуже зручний - немає піщаного пляжу, вхід у воду не пологий, дно складається з гранітних камінців і річкових мідій (переважно дохлих). Але я був на Каскадах у серпні, в цей час всі річки псуються - можливо у червні вода буде більш пристойною. Це вже ви самі зможете перевірити :)

3. Громада села Злинки не прикладає багато зусиль для розвитку туристичного потенціалу Каскадів. Тут можна було б провести якийсь етно-фестиваль або облаштувати кемпінг. Місця вистачить усім, адже ця місцевість - це здоровенна скеля площею у декілька квадратних кілометрів, здебільшого вкрита травою, але деінде назовні виглядає голий граніт.

І лише там, де він стикається з рікою, утворюються Злинські Каскади.Далі буде.


Записи из этого журнала по тегу «Украина»

 • Как я провёл это

  На выходных я провёл два дня в красивейшем месте в полной изоляции от мира. Не то что интернета - даже обычного GSM не было. О месте с изумрудной…

 • Чем заняться Золушке в Белой Церкви

  Поехать в Белую Церковь есть смысл, потому что: 1. В субботу, 8 сентября, у Белой Церкви день рождения - ей исполняется 986 лет. В связи с чем в…

 • Вид сверху

  23-26 августа в Белой Церкви проходил фестиваль воздушных шаров, о чём я предупреждал несколько раз, так что если вы не приехали посмотреть - сами…

 • Как в глухом лесу посмотреть фильм без СМС и регистрации

  Всё что вам понадобится, это светодиодный проектор и достаточно мощный павербанк. В нашей мини-экспедиции на тестировании был портативный источник…

 • Ніколи знову

  Продолжаю серию репортажей о Кировоградской области. Рядом с городом Кропивницким (бывш.Кировоград) есть немецкое кладбище (GPS: 48.457790,…

 • Голубые в ассортименте

  В комментах к постам о Кировоградской области читатели обратили внимание, что я постоянно подчёркиваю "вода чистая, прозрачная" при описании…


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

 • 1
rimo_blade 21 августа, 2018
Красота. Отличное место

Mr. Alone 21 августа, 2018
Офигенно!!! Класс...

(Удалённый комментарий)
ibigdan 21 августа, 2018
в Карпатах на точно таких же водопадах успешно проводят этнофестивали и без заводов.
только туда добираться проще - но этот момент и должен решить Злынский сельсовет.

Edited at 2018-08-21 07:36 (UTC)

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
ho_visto 21 августа, 2018
Колись давно була там з друзями. Так - місце дуже цікаве і гарне. І так - здобутись туди важко.
Окремий лайк за мову посту. Це, мабуть, перший ваш туристичний огляд мовою, га?

ho_visto 21 августа, 2018
І так - громада села не буде прикладати жодних зусиль. Гройсман хай робить. А громада буде сидіти і пиздіти що понаїхали буржуї тута

vatnofob 21 августа, 2018
Wiki: Більбо — це досить поважний гобіт з шанованої родини. Згодом втрачає свою репутацію через геть непристойні (як для поважного гобіта) заняття: подорожував, товаришував з ельфами і гномами, писав вірші.

ще й репости робив))

v1snyk 21 августа, 2018
Добре, що людей нема, засруть і вся чарівність пропаде. Та треба буде якось вибратись, незважаючи на складнощі з транспортом.

(Анонимно) 21 августа, 2018
А може не варто проводити там етнофестивалі, враховуючи природоохоронне значення урочища ;)? Повірте, не так багато залишилося в цьому регіоні місць де на площі 2-3 га. можна спостерігати степ у практично первісному вигляді (ще й з такими незвичними для рівнинного степу геологічними формами). Сам навідую це місце практично кожного року. Весна в період цвітіння первоцвітів особливо чудова тут!

ibigdan 21 августа, 2018
у всьому є свої переваги й недоліки.

Україна досить гарна й різноманітна країна з туристичної точки зору.
але я хочу, щоб вона ставала зручною для відпочинку - щоб наші туристи їхали не в Грецію або Грузію, а мандрували країною.
і залищали свої гроші тут, місцевому туристичному бізнесу.
це не така й маленька сума - до 5% ВВП.

ми все одно рано чи пізно до цього прийдемо, тож краще робити це свідомо і маючи в голові бізнес-план, а не схаменутись через 10 років, коли стихійні туристи перетворять необладнані місця на сміттєзвалища.

Rain Sender 21 августа, 2018
Не "Якщо місце таке гарне, то чому тут так мало людей?" а "місце таке гарне, тому що, тут так мало людей"

maxxim61 21 августа, 2018
Ісландія на подібних каменюках, з яких водичка л'ється, збирає мільйони туристів і доларів.

(Анонимно) 21 августа, 2018
Ой, як би знали скільки там потоплено автівок і людей в сурові 90-ті. Не забажаєте там відпочивати.

kovaliv 21 августа, 2018
Лайк. Приємно було читати солов'їною а не собачою. Гарна місцина, аби ще трохи хвойного лісу навкруги було б
зовсім казково.

pasha_kiev_ua 22 августа, 2018
Сдаю ещё одно зачётное место - РЛП "Приингульский".

 • 1