Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Як нардеп Антон Яценко заробляє пів-мільярда гривень на рік з одного xls-файла

Доброго ранку, друзі. Хоча ні, дідька лисого воно добре.

Сьогодні ми вам розповімо, як заробити з одного екселівського файлу пів-мільярда гривень на рік. А в перспективі – ще десь півтора-два, теж з подібних екселівських файлів.

Джерело цих мільярдів — ти, наш любий читачу, люди довкола тебе та ваші кишені.

Є в нас такий собі нардеп багатьох скликань Антон Яценко. Він споконвічно, ще з часів Ющенко, любить вигадувати, як заробити собі грошей на пустому місці, пролобіювавши парочку законопроектів.

Цього літа він розпочав ще один такий, прасті Госпаді, стартап.

Щоразу, як хтось з нас хоче легально оформити купівлю-продаж землі, будинку, гаражу чи сараю для варки самогону, він йде до нотаріуса та оцінщика. Перший оформлює всі документи, другий заповнює документи щодо вартості цього майна. Один з цих документів – звіт про оцінку. Той самий екселівський файл, про який ми говорили з початку.

І завдяки лобізму Антона Яценка зараз і нотаріус, і оцінщик мають окремо завантажувати цей звіт-файл в систему. І кожен з них платить за це 390 гривень. Разом — 780 гривень. Ці гроші платить фактично кожний їхній клієнт, бо вартість завантаження нотаріус й оцінщик закладають в свої послуги.

Звіти йдуть до Єдиної бази звітів з оцінки майна Фонду держмайна. Але йдуть лише через три платних майданчика, які утримуються приватними фірмами-прокладками, пардон, посередниками. Місяць назад ФДМУ закрив безплатний реєстр оцінки, відкрив Єдину базу й майже одразу вліпив між учасниками ринку та базою ці три майданчика-прокладки.

З кожного клієнта — 2 звіти по 390 гривень, в Україні відбувається приблизно 2500 операцій з нерухомістю на день, робочих днів на рік — 250, відтак маємо 487,5 мільйонів гривень на рік з кишень українців.

Лол, як тобі таке, Ілоне Маск?Втім, Яценко зараз не зупиняється на досягнутому.

Він наполегливо лобіює правки до законопроектів, що регламентують авторські права, видачу цифрових підписів, та взагалі будь-яку галузь, де відбувається звернення до державних баз даних. Усе, куди можна втулити свої приватні прокладки.

Що ж тут можна зробити, запитаєте ви?

Багато чого. Наприклад, можна прийняти акт Кабміну, який обмежує вартість послуг таких посередників. Тоді, як мінімум, Антон Яценко та його друзі зароблятимуть значно, значно менше грошей. Ще можна зробити повністю публічною та прозорою всю інформацію по цих самих звітах. Це навіть не потребує додаткових змін до законодавства, все вже передбачено, але не працює. Але в ідеалі – приняти зміни до податкового законодавства і виключити посередників із системи оцінки взагалі. Це просто знищить таки схеми, і друзі Яценка залишаться без роботи.

Роботою над цими варіантами партія планує зайнятися у найближчий час. А доти – буде шанс передати привіт Антонові Яценку. Вже скоро.

Привіт, Антоне. Як ся маєш?..

Демократична Орда

Tags: ДемСокира, Мрази, Политика
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 35 comments