?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Про томос і не тільки

Наближається 1030 річниця хрещення Русі-України.

Я не релігійна людина. Не знаю, як буде під кінець життя (бо вже їду з ярмарку), але поки звик спиратись на здоровий глузд, розум та науку аніж на ту субстанцію, яку прийнято називати Богом. Та й важко мені розриватись між православним собором та синагогою.)

Між тим, релігія - це система інститутів, яка багато віків чинить значний вплив не тільки на всі сторони нашого життя, але й на державність. І ніколи країна не буде самостійною, допоки цей ідеологічний монстр ієрархічно залежатиме від центру, який знаходиться на території ворога.

А тепер по суті... Такого шансу отримати церковну самостійність, як зараз, може не бути ще багато десятиріч. Тому на протидію цьому Кремль кинув більше сил, аніж на війну у Сирії та на Добасі. Спроби підкупу, десятки тисяч листів "обурених" вірян, агенти впливу etc.

«Спасітєль Отєчєства» Вадим Новінський за рознарядками по єпархіях вже везе тисячі віруючих не лише із регіонів України, але й - під приводом паломництва до Лаври, з російських земель (декотрі із «богомольних» російських бабусь вже чи не тиждень «моляться» в Києві в очікуванні «свята» (інформація LB).

Але... Варфоломій і перші особи інших помісних православних церков ПРОІГНОРУВАЛИ запрошення УПЦ МП на свята. Проте не відмовив він президентові України – делегація від церкви-матері в Україні буде, але в дуже урізаному складі. Інші помісні церкви відправляють свої делегації також на МАКСИМАЛЬНО низькому рівні.

Про що це свідчить?

Як стверджує релігієзнавець О.Саган, кількість та рівень церковних делегацій, які відвідають Київ, а також перелік країн, які взагалі відреагували на запрошення УПЦ МП, свідчать про стратегічну перемогу Константинополя над московською церковною дипломатією: ідея Томосу для українського православ'я визріла не лише там та у Києві, але й в інших православних «диптихіальних» церквах.

Чи "світить" нам Томос саме 28 липня? Сумніваюсь, бо Константинополь захоче уникнути публічної смути, що може виникнути серед мобілізованих прибічників МП. А от одразу після цього ми, думаю, отримаємо церковну незалежність без зайвого галасу.

Останній момент. Про віруючих не кажу, але чи важлива ця подія для атеїстів та агностиків? Безумовно, бо рветься остання пуповина ПРЯМОГО ідеологічного впливу гундяєвщини (читай: ФСБ) на українців. Ще деякий час Московська церква буде функціонувати в Україні, але за історичними мірками її дні полічені. На що сподіваюсь і за що молюсь, навіть не будучи людини релігійною. Бо сподіваюсь на людський розум, а молюсь на Україну. Шануймося!

P.S. Правте мою українську, якщо щось не так!)

Helgi Sharp

Метки:

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
metzgereier 24 июля, 2018
Все это можно было бы сказать короче: томос не дадут, что, впрочем, было очевидно с самого начала.

Непонятно одно - зачем Петр Алексеевич этот заведомо проигрышный цирк с автокефалией сделал ключевым элементом своей предвыборной программы? У него что, пиарщики совсем неадекваты?

Andrew Protsenko 24 июля, 2018
"томос не дадут, что, впрочем, было очевидно с самого начала." - очевидно??

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)

Re: рационализаторское ...

rolling_onions 24 июля, 2018
Не, добрая тема - поймать попа рпц мп и отпи3Dить в дыню ногами и посадить на бутылку, а лучше ввести налог на иностранные церкви в размере 80% (пусть это будет церковный акциз) и поставить кассовые аппараты, плюс налог на недвижимость и оплату свет/газ/вода как коммерческому предприятию - тогда попы рпц мп сами будут драпать из украины.

Edited at 2018-07-24 16:36 (UTC)

qantumsatis 24 июля, 2018
автокефалии не будет, как и безвиза, правда ведь, кацапы?

(Удалённый комментарий)
qantumsatis 24 июля, 2018
белый кацапский шум
да пох

(Удалённый комментарий)
qantumsatis 24 июля, 2018
попытка жевотного понять человека.
Однозначно зачот!

(Удалённый комментарий)
larengo 24 июля, 2018
100500 разів говорили Петру і його прихильникам не казати гоп, поки не перескочиш.
Я тільки за щоб томос був. тому що будь-які кроки подальше від Москви, але якщо глянути в історію гугл, то тут чимось нагадує безвіз, спочатку були терміни на травень, потім на червень, далі липень, скоро думаю на осінь перенесуть, питання нафіга офіційні обличчя прив'язуються до конкретних термінів.

Dennis Fedoseyeff 24 июля, 2018
А ведь и правда, полурубль! Где наш безвиз? ЗРАДА!!11

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
Dennis Fedoseyeff 24 июля, 2018
Опять вся ветка в "артемове" вымазана

the_simurg 24 июля, 2018
Когда русня будет вопить, что она за Усика, показывайте им эти видосы )) Раз болеют за Усика, который поддерживает АТО, значит болеют и за АТО ))


vladimirlazurko 25 июля, 2018
"Та й важко мені розриватись між православним собором та синагогою."

А шо, таки только синагога и православне?
А где католики, лютеране, англиканцы и прочие баптисты?

tank_ua 25 июля, 2018
проще было внести в список декомунизации слово "москва" - потому как для всего мира она "москоу" - и снести нахуй все эти сараи по продаже кацапских свечек, не имеющих исторической ценности. Имеющие ценность - музеефицировать.

раминь!

  • 1