?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Не відкладати життя

4 ранку. Ніч, вокзал, холодно, мені треба в Калуш. Водій таксі, років за 60, кивнув, мовляв, сідайте.

Поторгувалися за ціну, їдемо.

Чистий салон, ремні безпеки, українська музика в колонках, кава в термосі.

— Не можу пити не свою каву. Жінка робить смачнішу, ніж у всіх цих новомодних кав’ярнях.

— Та чому, є кав’ярні, в яких смачно.

— Вам завжди смачно, коли не вдома. МАлАдЬож.

Їдемо далі. Говоримо далі.

— 4 година, а ви вже на роботі. Не втомлюєтеся?

— Певно, що так. А що робити, треба працювати.

Я мовчу. Він мовчить. Не витримує, починає говорити.

— Мені вже 67. Навіть і не зрозумів, як життя минуло. Одружився рано. Спочатку народився син, а потім донька. Все життя працював на заводі. Від ранку до вечора. З 90-х, коли мав відпустку, почав їздити на заробітки. Спочатку до Росії, потім до Польщі. Купив машину. Відтак закрутилося — завод до вечора, увечері — таксі. Зранку знову завод, потім знов таксі. Возив всіх, чого тільки не набачився під час таксування. А під час відпустки — знову будова в Польщі.

— Для чого так важко?

— Спочатку діти росли, потім вчилися, потім одружувалися. А я все думав, що от-от почну жити на повну. Все обіцяв жінці, що поїдемо на море. І обіцяв. І обіцяв. Потім я будував хату. Всі гроші вкладав в будівництво. Яке там море! Мали ж спочатку добудувати.

Хотів два поверхи, перекрити найкращою черепицею, поставити найкращу підлогу, найдорожчі меблі. Найдорожчий телевізор. Хотілося сидіти на старості, пити чай і дивитися фільми. Тільки криниця мені обійшлася майже так, як однокімнатна квартира.

— А для чого аж так?

— Хотілося не бути гіршими за сусідів, друзів і щоб діти вже не горбатилися, а насолоджувалися життям.

— Ну, клас. Думаю, вони подякують.

— Та яке. Роз’їхалися, навіть ніхто не живе в Івано-Франківську.

— А для чого Вам тепер таксувати? Вже ж і діти окремо живуть, забезпечують себе самі. А ви можете з жінкою нарешті пити чай і дивитися телевізор, як і мріяли.

— Рік тому все згоріло. ВСЕ! Сказали, проводка… Лишилася від хати тільки коробка. Ні меблів, на які заробляв півжиття, ні техніки, ні одягу, нічого… Навіть черепиця потріскала, треба замінювати. Все з початку. Наче все моє життя згоріло!

І чесно — заплакав! Звернув з дороги, зупинився на трохи біля лісу. Налив кави собі і мені.

— Ви тепер таксуєте, щоб купити меблі і телевізор?

— Ні, хочу відвезти жінку на море. То буде наше перше море за 43 роки спільного життя. А її — взагалі перше в житті. Вже половину грошей назбирав. Ще половину.

— А телевізор?

— Діти привезли якийсь свій, вони вже не користувалися ним. Вистачає, не гірше показує, ніж той, що в нас був. Все одно, який би не був телевізор, — ті ж самі погані новини і що ростуть ціни.

— А меблі?

— Сусіди купували нові, нам віддали старі. Скільки нам лишилося. Вистачить і тих.

— Навіть не знаю, що сказати. Співчуваю. Шкода, що так сталося.

— І мені шкода. Що так і не повіз дітей на море. Що обмежував себе в усьому. І їх. Що не було ніяких святкувань. Шкода, що так довго відкладав життя. І добре, що так сталося, напевно. Бо я ще хотів замінити підлогу і переробити кухню, купити нову ванну, більшу. І паркан вже хотілося переробити… Це б ніколи не закінчилося.

Сумно, правда?

Мені — дуже!

Але нас просто ніхто не вчив жити щасливо.

Ніхто не казав, що можна мати не більше поверхів, ніж в сусіда. Не плазмовіший телевізор, ніж в кума, не дорожчу шубу, ніж в подруги. Що можна виглядати так, як зручно. Жити там, де затишно. І що в триповерховій хаті не завжди більше щастя, ніж в двокімнатній квартирі.

Я дуже хочу, щоб в житті таксиста і його дружини сталося найкраще море. І щоб в цілому епоха хата-телевізор-кришталь-все-до-хати-і-замінити-штори-до-Пасхи-на-нові-завершилася.

Щоб більше бути, а не здаватися.

Жити, а не відкладати.

Н е в і д к л а д а т и!

Автор: Тетяна Грегораш

Джерело


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
=українська музика в колонках=
Можно проще написать, "говно в колонках"

rvun 4 июля, 2018
а про тебе: "Гівно в коментах".
Всі твої коменти в цьому блозі - ковточок шоколаду з дупи парашенкі (судячи з твоїх коментів - це твій улюблений напій).

rvun 4 июля, 2018
Шкода, що в нас ще не така країна, де зручно жити. Шкода, що дядько бачив лише роботу. Проте - задоволення базових потреб не така вже й дурниця. Мати дім - це добра справа. Можливо - шкода, що дядько не застрахував дім, але те, що він чесно заробляв лише доводить що він хороша людина.

phuzzya 4 июля, 2018
Одно дело - иметь дом. Другое - пытаться заиметь дом с n этажами, чтоб не хуже чем у соседа, с дорогущим паркетом и черепицей, как хотел дядька. Это не базовая потребность.

Вообще - красивая история ^_^
Тоже поначалу работал годами без отпуска, да и супруга не так часто отдыхала. Но потом как-то одумались - и припасенные на покупку новой "как у людей" кухни потратили на целый месяц отдыха на Средиземноморье. Кухню так и не обновили в итоге, стали вместо этого чаще путешествовать - и вот совершенно не жалеем. Жизнь ведь дается лишь раз ;)

kovaliv 4 июля, 2018
Нищеброды кацапские, даже на кухню не заработали.

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
avs9 4 июля, 2018
Людина, що в 67 років не набула мудрості. Сумно.

(Удалённый комментарий)
=А то знаю тут одних ... хипарей ... =
Это ты про Стадника и рому-фаната LG?
Это не хипари, а обычные долбоёбы )

(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
(Удалённый комментарий)
kovaliv 4 июля, 2018
Я думаю с безвизом менталитет будет понемногу меняться. Зачем людям трехэтажные дома, тоже не понимаю?
Ну на западной издавна народ йобнутый на теме "щоб було краще ніж в сусіда".


kiev_man 4 июля, 2018
> Ну на западной издавна народ йобнутый на теме "щоб було краще ніж в сусіда".
Ну, это все-таки лучше, чем россиянский подход "чтоб у соседа было хуже, чем у меня"!

ugryumy 4 июля, 2018
Мдаааа. Сельский подход, увы "чтобы было лучше, чем у соседа" и "семейное гнездо". А дети разъезжаются, а компании собираются 2-3 раза в год. Вот и стоят в лучшем случае готовые дома полупустыми, а в худшем - вообще голые стены вычурных коробок.

А мужик из истории совершил обычную ошибку - внешне все должно быть "на уровне" и самое дорогое, а вот внутри, где не видно, все можно делать "из говна и палок".

увы.

alikpavlov 4 июля, 2018
На том и погорел. В прямом и в переносном смысле

trettiko 4 июля, 2018
Результат тотальної радянської обмежувальної політики, коли твоя власність не варта була нічого, її в будь-який тупо приходили і забирали, тебе з мішком на плечах у вагон скотовозки і в Сибір, а твоя сім'я мала виживати на самий мінімум, решту треба віддати в колгосп.
Правда зі зміною поколінь такий підхід уже змінюється, навіть зараз це вже яскраво видно.

Андрей Андреев 4 июля, 2018
Когда то, в 96-м году ездили мы с товарищами на семинар один, в Днепр. И , где то серед степу, в кировоградской области, машина сдохла. Допхали до ближайшей сельской тракторной бригады, попросились подремонтироваться. По ходу познакомились с местным водилой, тоже пенсионного возраста, и он нам рассказывал, как всю жизнь с женой ишачили , собирали рублики на сберкнижку. Только собрали 100000( а это совковыми бабками было несметное состояние), 91-й год все бабки превратил в говно. Так шо, много у нас таких.

aelephant 4 июля, 2018
Только не 100к было, а 40к, но все равно дохера.

(Удалённый комментарий)
centreedge 4 июля, 2018
вот как раз "ті, хто б пояснив чим тра жити, що в труні кишень нема-що надбав в серці, з тим в домовині й лежатимеш" на него бы навели ужас и он бы скорее всего им обьяснял , что надо жыть по понятиям .

(Удалённый комментарий)
otec_oleksiy 4 июля, 2018
Синдром отложенной жизни.

Дядько молодець

Medved Preved 4 июля, 2018
Цей дядько ще молодець, бо щось будував на зароблене, робив конструктивну діяльність...
а скільки є народу, що все тупо пропивають, спускають в нікуди...
нє, вони не їдуть на моря і не лізуть на Еверест, в них цикл життя простий "заробив грошей-випив-знову на заробітки"...
І до років цього дядька оті подібні діячі тупо не доживають, по причині цирозу печінки/інших болячок спричинених алкоголем... Я вже і не кажу про те, що залиті алкоголем мізки просто не здатні зробити таких філософських висновків, як той дядько робить...

centreedge 4 июля, 2018
в тему

forum.kalush. info

  • 1