Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Купівельна спроможність українців в 2017 році стала найбільшою з 2009 року

Ні, не жарт.

А давайте знову порахуємо скільки чєснєйших і незаангажованих українських ЗМІ опублікують цей матеріал, який базується на статистичних показниках.

По суті:

В 2014-2015 роках, коли гривня обвалилася в 3 рази (а інакше не буває в пограбованій державі з купою боргів, з мінімальними резервами, зі зруйнованою економікою і 108 000 грн. на єдиному казначейському рахунку), спершу ті, хто пограбував країну, а потім частина населення почали кричати про велике зубожіння, мовляв вони зубожіли в 3 рази. І чомусь зубожіли завдяки тим, хто врятував країну, а не завдяки тим, хто її грабував.

А тепер, власне, про це зубожіння в 3 рази.

Бо це ж теж відверта брехня.

Девальвація гривні в 3 рази дорівнювала би збіднінню в 3 рази, якщо би "зубожілі" жили в США, а працювали в Україні і отримували зарплату в гривнях.

Але тут мова про життя в Україні і витрати не зросли пропорційно в 3 рази. Ні ціни на продукти не зросли в 3 рази, ні транспорт не зріс в 3 рази, ні пальне не виросло в 3 рази, ні комуналка, ні одяг, ні ціни в зубожілих ресторанах. Ніякі ціни не зросли в 3 рази, крім цін на імпортні товари і витрат українців за кордоном.

То ж у скільки разів українці зубожіли? І чи зубожіли взагалі? Тобто наскільки змінилася купівельна спроможність українців з моменту Незалежності в 2014 році? І як співставити тодішні гроші з теперішніми за паритетом купівельної спроможності?

І тут нас на допомогу прийдуть "куплені порохоботи-пропагандисти" з американського сайту numbeo.com, які аналізують рівень витрат на життя і співставляють його.

Так от, співставивши показники рівня витрат на життя українців з 2009 по 2017 роки і скоригувавши їх на інфляцію в еталонному місті, ми отримуємо наступні дані, які дають можливість порівняти витрати на життя українців в різних роках:

Витрати на життя (В ДОЛАРАХ США) в 2017 році у порівнянні з останнім окупаційним роком (2013) становлять 0,571. Тобто, так гривня впала в 3,44 рази, але за 1 долар тепер можна купити майже в 2 рази більше ніж в 2013 році.

Або ж, якщо перевести в гривні, то за 1 гривню в 2013 році можна було купити те ж саме, що зараз за 1,97 гривні.
Таким чином, попри те, що гривня знецінилася в 3,44 рази, витрати українців зросли в 1,97 рази.

Повні дані по роках в таблиці:


Тобто українці зубожіли не в 3,44 рази, а в 1,97 рази хахаха? Зубожіли би, якби не росли доходи за цей час. Але ж доходи теж зросли.

Тобто, оцінивши середню офіційну зарплату українців за рівнем купівельної спроможності, виходить, що за купівельною спроможністю долара 2013 року, середня зарплата українця в 2017 році досягла 558 доларів США, в той час коли в тому ж 2013 році вона становила 453 долари США.

Або якщо в гривнях: За купівельною спроможністю гривні 2013 року, середня зарплата українців в 2017 становить 4464 гривні, в той час коли в тому ж 2013 році вона становила 3619 грн.

Оті порівняння показані на графіках:


Ото після того всього я би хотів запитати ту, яка найбільше кричить про зубожіння і яка розграбувала країну:
Якщо в нас зараз зубожіння, то що в нас було в 2009 році, коли ВОНАПРАЦЮЄ, коли зарплата в доларах була нижча ніж зараз, не кажучи вже про зарплату по рівню купівельної спроможності?Mason Lemberg

Tags: Политика, Экономика
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 70 comments