Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Не читал, но вякну про "зраду"

Бл%&ь. Бл%&ь. Бл%&ь. И даже Новое Время не удосужились прочесть закон, и тупо перепечатали у всяких говносайтов. Ну что ж такое...

Там в первую очередь вводится декларативный принцип регистрации. То есть переехал куда-то жить - тебе больше не нужно просить согласия арендодателей или кого-то ещё, чтобы зарегистрироваться по месту проживания. Просто сообщаешь - I'm here. Соответственно, уходят головняки с медициной, той же школой и проч.

Насчёт проверок - они проводятся не по умолчанию, а при обращении с работы/места учебы. Я не совсем поняла, нахуй они вообще, я так понимаю что в первую очередь это приветы от военкоматов. Потому что там такой список исключений, кого не могут проверять, что кроме призывников мало кто остаётся.

Насчёт штрафов - там, кажется, до 2022 года вся эта система вводится, после этого да, если не сообщил, что ты сменил место регистрации - штраф. Но фигня в том, что это уже лет 10 так, только это никак не инфорсилось)

Катерина Венжик

Мінекономрозвитку не планує перевіряти проживання українців за місцем прописки

23 квітня Офіс реформи адміністративних послуг оприлюднив на своїй сторінці у Facebook нову редакцію проекту закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.

Мінекономрозвитку звертає увагу представників ЗМІ, що цей законопроект є ініціативою експертної групи, яку очолює Офіс реформи адміністративних послуг, та не є урядовим законопроектом.

Водночас, очікується, що проект закону спростить взаємодію громадян з органами державної влади.

Зараз в Україні люди мають зареєструвати своє місце проживання (отримати так звану “прописку”) протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання.

За підрахунками Офісу реформи адміністративних послуг, більше 10 млн українців не можуть скористатися послугою реєстрації через обтяжливі процедури. Понад 63% дітей проживають без “прописки”. Крім того, громадяни змушені звертатись за послугами посередників, які за винагороду (від 3 тис. грн) реєструються місце проживання у потрібній місцевості.

Вказані незручності та зловживання спричинені чинним регулюванням, яке полягає у тому, що реєстрація місця проживання здійснюється не у зв’язку з проживанням у ньому, а на підставі документа, який дає право проживання, або на підставі згоди власника житла. Тобто власник житла, маючи певний інтерес, може дати згоду на “прописку” необмеженій кількості осіб, які фактично не будуть проживати у цьому житлі.

У липні 2017 року Уряд затвердив Стратегію державної міграційної політики України. Відповідно до якої має бути запроваджено електрону реєстрацію (декларування) місця проживання без відвідування органу влади.

Офісом реформи адміністративних послуг, що працює над спрощенням надання 15 найпопулярніших адміністративних послуг, розроблений проект закону, який передбачає наступні зміни:

— для реєстрації місця проживання (отримання так званої “прописки”) достатньо подати он-лайн або особисто лише 1 документ – декларацію (зараз необхідні 4-5 документів та особиста присутність в органі реєстрації чи ЦНАПі),
— реєстрація здійснюється у момент звернення (зараз – 1 день за Законом, від 15 хвилин до 10 днів на практиці),
— скасовується потреба у довідках, які підтверджують місце проживання та склад сім’ї – усі органи, що мають право знати про місце проживання, отримають інформацію з Єдиної інформаційної системи (зараз такі довідки вимагаються під час надання 19 адміністративних послуг),
— скасовується внесення відомостей до паспортів як обов'язкову умову реєстрації, поставити відмітку можливо буде за бажанням особи,
— власники (інші розпорядники) житла, батьки, органи опіки інформуються про реєстрацію.

Проект закону не передбачає штрафів за проживання не за місцем реєстрації. Проект закону передбачає штраф у розмірі 1700 грн за подання неправдивих відомостей з метою реєстрації місця проживання (тобто за бажання зареєструватись там, де особа фактично не проживає). Проект закону також передбачає штраф у розмірі 340-850 грн за проживання громадян без реєстрації місця проживання понад 90 календарних днів після зняття з попереднього місця реєстрації.

Оскільки Офіс реформи адміністративних послуг пропонує ввести декларативний принцип реєстрації за місцем проживання, проект закону передбачає низку випадків, коли органи реєстрації можуть перевіряти відповідність задекларованого та фактичного місця проживання.

Очікується, що частота перевірок не перевищуватиме 0,32% від кількості реєстрацій. Водночас, Офіс реформи адміністративних послуг закликає до громадського обговорення проекту закону.

Прес-служба Мінекономрозвитку

Tags: Медиапиздота, Политика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 60 comments