Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

І ось з-під снігу з'явився Сінгапур

Зійшов сніг і оголив дві проблеми. Стандартні. До того, що кожної весни асфальт сповзає разом із снігом ми вже звикли. А от до чого я особисто не можу звикнути, так це до того, що з-під снігу вилазить сміття, розкидане очевидно Порошенком, Гройсманом, Луценком, Парубієм та іншими можновладцями.

Скляночки з-під кави та Кока-Коли, недопалки, пачки з-під сигарет, коробочки з-під соків, поліетиленові пакети, пивні пляшки і "мерзавчики" з-під горілки та "бояришника", упаковки з-під чіпсів й навіть б/у презервативи - цим добром буквально всіяно газони і клумби уздовж тротуару.

Що з цим робити? Як боротися? Біля кожного стовпа поліцая не поставиш, аби ловив за руку громадян, які хочуть жити "як в Польщі". Виховувати? А їм мало в школах та по телевізору розповідають, як треба поводитися?

Може, так, як в Сингапурі? Їм же дуже подобається Індонезія - корупції немає, зарплатня велика і вообсче...

Маю рецепт. Якраз з Сингапуру списаний. Але він вам не сподобається.

Зараз право накладати штрафи має лише суд. Треба передати це право поліцаям. Щоб по 50 доларів за викинутий недопалок на місці виписували. От стоїш ти такий, а до тебе підходять: штраф. І пофігу, що то не твій недопалок валяється й ти навіть не палиш - ти стоїш поруч з недопалком - діє презумпція винуватості.

І встановити норму "виробітки" для кожного поліцая: не назбирав за сьогодні 500 доларів штрафу - із зарплатні власної доплатиш. Хай полюють, засідки влаштовують - пофіг як ті кошти наберуть.

А ще законодавчно встановити: якщо на вулицях міст і селищ немає через кожні 50 метрів урни - з міського голови - 1000 доларів штрафу. А з кожного депутата міськради - 500. Наступного місяця немає урн - ще один штраф.
Пошкодження або крадіжка урни - реальний термін в тюрмі - роки 2 і умовно не діє. Викинув недопалок з машини - 3 роки без права на амністію.

Всі ці кошти пускати на впорядкування території міст, берегів річок, утилізацію сміття. Плюс ті, кого зловили повторно, крім штрафу (або якщо не може сплатити), у вихідні прибирає найближчий ліс або берег озера...

А ще частину штрафів кидати на премії тим, хто повідомить: сусід відвіз мішок з відходами в ліс або сусід кидає "бички" з балкону. Додатковий дохід нашим бабусям буде...

Інакше - ніяк. Не розуміє народ простого принципу: чисто там, де не смітять. Треба доводити. Не доходить через голову - дійде через руки, ноги, гаманець...

Як в Сингапурі.

Павло Бондаренко

Tags: Ой всё!, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 42 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →