Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Марш до Венесуели

3 квітня націоналісти маршируватимуть Києвом під гаслом "За Україну без олігархів". Справа хороша. У нас боротьба з олігархами - це святе. З олігархами борються Наливайченко і Тимошенко, Богуцька і Парасюк; Лєщєнко і Ляшко; Сакварелідзе і Сааакашвілі. Тепер ось націоналісти вирішили "поборотися".

Робота — не бий лежачого. Знай, кричи "Геть олігархів".

Але... Ох, вже це "але"...

При всій повазі - маю кількох дуже порядних друзів серед націоналістів - дозвольте сказати відверто: це популізм і дурня, займіться чимось кориснішим, наприклад, розробкою адекватних законопроектів. Тільки АДЕКВАТНИХ.

Для того, щоб боротися з олігархами, треба хоча б до словника зазирнути, аби дізнатися, що це за звірі такі страшні. От питання: чим олігархи відрізняються від представників великого бізнесу?

Так от, може це вас шокує, але
"... олігархічні групи у тій чи іншій формі існують у більшості країн, де економіка базується на приватній власності" (Колодій А. Ф. «Олігархи» й «олігархія»: зміст понять та українська політична дійсність).

І ще одне, дуже важливе:
"Олігарх — це не просто багата людина, а один із небагатьох можновладців, що правлять у своїх приватногрупових інтересах, причому в основному або виключно силовими методами" (там само).

Олігархія - це ДИКТАРУРА НЕБАГАТЬОХ. Повторюю: диктатура. Як в Росії, наприклад.

Однак відмінності між різними країнами полягають якраз у мірі політичного домінування олігархічних груп та у ступені збігання розподілу влади й власності.

Простіше кажучи, олігархічних груп немає лише в таких країнах, як Північна Корея, Куба, Венесуела тощо. В СРСР теж не було олігархів. Ви б хотіли жити в Піввденній Кореї або СРСР, панове націоналісти?

Справа не в наявності олігархів, а в тому, яким чином вони "вмонтовані" у суспільно-економічні відносини країни. І завдання суспільства - не "розстріляти, відняти й поділити", а в тому, щоб виписати "правила гри" таким чином, щоб наявні олігархічні групи, працюючи на себе, приносили користь країні та її громадянам.

Відкрию вам таємницю, панове "борці" - нинішнім світом керують не США, не Китай і не Велика Британія. Світом керують транснаціональні корпорації. По-вашому - олігархи. А корпорації національності не мають, тому вони і є ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ.

Штаб-квартиру корпорації "Боїнг" розташовано в Чікаго, тому вона формально вважається американскою. Але заводи компанії розташовано в 64 країнах світу. Відповідно компанія зацікавлена у впливі на тамтешню владу і вона впливає. Ще і як. Що буває, коли до влади приходять "борці з олігархами" ми бачимо на прикладі Венесуели.

Якщо ми розумні люди, то мусимо не "віднімати та ділити", а організувати все так, щоб Україна мала свої транснаціональні корпорації. Тоді ми будено не об`єктами, а суб`єктами міжнародної політики. Ми матимемо вплив. І матимемо величезні ресурси для нормальної організації свого життя.

І якщо ви не помітили, в останні 3-4 роки державою зроблено дуже багато для того, аби позбавити олігархів "старого" типу надто великого впливу на державну політику. Приклади Коломойського, Боголюбова, Тарути, Льовочкіних, Ахметова, Бойка, Фірташа, Пінчука - вони ж на поверхні. Половина з них уже за кордоном - і не від гарного життя.

Головне, що вдалося зробити - відсунути цих людей від державного бюджету. Через це вони, до речі, й воюють зараз з владою.

Ви знали, що компанії Ахметова, Тарути, Коломойського, Боголюбова в минулі роки мали від держави пільгові тарифи на перевезення руди, коксу, металу залізницею? Це значило, що вони не доплачували в бюджет мільярди. А не доплатити в бюджет те саме, що забрати з нього. Тепер цього немає.

Ви знали, що "старі" олігархи мали пільги з повернення НДС порівняно з іншими бізнесменами? Тепер цього немає.

І одразу ті, хто жив за рахунок держави (вірніше, платників податків) почали "худнути". Коломойський, Тарута, Пінчук на межі банкрутства й або мусять перебудувати свій бізнес у відповідності до цивілізованих методів його ведення, або розоритися.

Оце і є - якщо хочете - справжня "боротьба з олігархами", яка ведеться повільно, але наполегливо за стратегією "крок за кроком". Не криками "Геть", не "віджиманням бізнесу" (яке відлякає іноземних інвесторів), не смолоскипними ходами і побиванням вікон офісів на камери, а створенням нових правил діяльності.

Розумні люди розуміють, що оці демонстративні акції "геть олігархів" - звичайний піар. Прагнення завоювати симпатії не надто освічених верств населення. Для цього є спеціальне слово, яке прийшло з тієї ж мови, що й "олігарх".

Слово це - "популізм", або говорячи українською - брехня.

Павло Бондаренко

Tags: Идиотизм, Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 45 comments