?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Глубины глубин

Ланиакея («необъятные небеса» по-гавайски) — суперкластер, сверхскопление галактик, частью которой является сверхскопление Девы (ранее считавшееся нашим родным суперкластером, но сегодня ясно, что это лишь небольшой рукав, размером не более сотой части Ланиакеи), которое содержит в себе Местную группу — гравитационно связанную группу галактик, включающую в себя галактику Андромеды (M31), галактику Треугольника (М33) и наш Млечный Путь — спиральную галактику диаметром в 100 000 световых лет, на переферийном рукаве которой поместилась наша Солнечная система и планета Земля.Метки:

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
vlad2277 7 марта, 13:36
Это ж в каких ебенях вселенной мы находимся!!! Это хуже усть-пиздюйска!

yizhack 7 марта, 13:41
Вы бы предпочли центр ? :))

vlad2277 7 марта, 13:42
Не. Жаркий климат - это не мое))

ubpskh 7 марта, 14:13
А так и есть. Мы в самом центре наблюдаемой вселенной.

kingeugen 7 марта, 17:53
И не только наблюдаемой.

kote_on_tree 7 марта, 13:46
опять ничего не видно.
Вставляйте нормально.

yizhack 7 марта, 14:09
Кстати з Чумацького Шляху а не из этого вашего Млечного Пути )

vnukbanderivca 7 марта, 14:14
Надихнувся вчорашнім переглядом ось цього відео https://www.facebook.com/madACIDer/posts/533147167056873 і після спілкування з коханою дружиною вирішив дещо унаочнити те, про що там йдеться. Попереджую одразу ж - ті, хто забули шкільний курс астрономії та не розширювали рамки своєї реальності читанням наукової фантастики\космоопер навряд чи зможуть осягнути весь масштаб написаного. Буду йти від простого, до складнішого.

Довжина екватора нашої Землі ~ 40 000 км. Це приблизно 65-ть подорожей автомобілем зі Стрия до Києва. Або 28-м подорожей до Москви. Або 23-и подорожі до Риму. Хто куди любить їздити. Відстань від центру Землі до нашого супутника Місяця ~ 10 земних екваторів. Відстань від Землі до центру нашої Сонячної системи, Сонця ~ 3740 земних екваторів (149,6 млн. км), або одна астрономічна одиниця. Відстань від Сонця до краю Поясу Койпера - 50 астрономічних одиниць.

Тепер пора використовувати ще одну одиницю виміру: швидкість світла. У вакуумів вона становить ~ 300 000 км/c. Відстань від Сонця до Землі світло проходить за 8 хвилин і 19 секунд. Від Сонця до краю Поясу Койпера ~ 6 годин 55 хвилин і 50 секунд. Світловим роком називають відстань, яку світло проходить за один Юліанський календарний рік. Ця величина становить 9,46*10 в 12 степені км. Найближча до нас зірка, Проксима Центавра, знаходиться на відстані у 4.22 світлових років. Відстань від Сонця до центру нашої Галактики, Чумацького Шляху, становить за різними підрахунками приблизно 26 000 світлових років. Діаметр самої Галактики становить 100 000 світлових років. Період обертання Сонця навколо центра Галактики становить приблизно 200 млн. років і називається галактичним роком. Таким чином від моменту утворення наша Земля облетіла центр Галактики десь 23-и рази.

Найближча до нас галактика Андромеда знаходиться на відстані 2.52 мільйони світлових років. Чумацький Шлях, Галактика Андромеди та Галактика Трикутника входять у Місцеву групу галактик разом із більше ніж 50-ти інших галактик. Місцева група має діаметр 10 мільйонів світлових років.

Наша Місцева група галактик, а також скупчення галактик у сузір'ї Діви входять у Надскупчення Діви. Загалом до надскупчення входить близько 100 груп та скупчень галактик. Діаметр надскупчення становить приблизно 110 мільйонів світлових років. В свою чергу надскупчення Діви входить у надскупчення галактик під назвою Ланіакея діаметром 520 мільйонів світлових років. У свою чергу Ланіакея входить до комплексу надскупчень Риб-Кита. Розмір комплексу надскупчень Риб-Кита оцінюється приблизно в 1 мільярд світлових років у довжину і 150 мільйонів світлових років у ширину.

Комплекс надскупчень Риб-Кита та інші, ще більші комплекси (Велика Стіна Геркулеса — Північної Корони (10% від діаметра спостережуваного Всесвіту), Велика стіна CfA2, Велика стіна Слоуна, Велетенська група квазарів) входять до складу так званого Видимого всесвіту, або Метагалактики. Видимий всесвіт обмежується сферою з центром у спостерігачеві, радіус якої визначається часом, за який світло могло дійти до спостерігача від початку Великого Вибуху, який відбувся 13.8 мільярдів років тому. Видимий всесвіт (Метагалактика) є хіба частиною Всесвіту.

Ну і щоб остаточно вас добити, ось вам такий факт: приблизно через одну секунду після Великого Вибуху розмір Видимого Всесвіту становив близько 10 сантиметрів.

Тепер живіть з цим :-)

Bunker Panzerfaust 7 марта, 14:40
...ога! На переферийном рукаве Млечного Пути и поместилась наша Солнечная система и планета Земля...а вже на ній москалі...

vnukbanderivca 7 марта, 14:41
От тільки не треба в космологію московитів прописувать :-)

Bunker Panzerfaust 7 марта, 14:51
ОК! Тоді в зоологію:
-тату, а з чьго зроблені шахи?
-з слонячої кістки , крихітку...
-от же кляті москалі- слоненятко замордували!

virasi 7 марта, 16:10
Яхве, створивши все це, дуже переймається тим, яких обрядів я дотримуюсь і скільки раз я читаю молитву.

  • 1