?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
Профессор

Воронка історії: новий час більшовиків

Книга Михайла Зигаря "Імперія має померти" просто приголомшила мене. Я, звісно, не вперше читав про події 1900-17 рр., але передана картина і час, в якому ми живемо, просто шокували мене тим, наскільки не вивчений і не осмислений урок. Тож я спробую поділитись деякими важливими наслідками аналізу цих уроків.

Воронкою історії я вирішив назвати час, коли зруйновані старі політичні інститути, але нові не мають можливості закріпитись, оскільки натовп змітає все на своєму шляху. Коли закручується історична воронка – вихід з неї завжди буде тільки один: терор.

Паралелі з 1917 відчуваються повсюдно. Влада, яка неуспішно намагається проводити реформи, втрачає довіру і її все частіше звинувачують в подібності з минулим режимом (нагадує уряд Керенського). Країна у війні, і навколо активно лунають тези про бариг, які заробляють на ній заробляють (як це співзвучно з тезами про те, що війну розв’язали капіталісти).

Однак, що по справжньому шокує – це натовп, який і тоді і зараз живе постійними слухами, зрадо-перемогами. Суспільні настрої міняються кардинально в лічені місяці. Від «полубога Керенського» до «предателя революции» пройшло всього 5 місяців. І тих же 5 місяців пройшов Ленін, від фактично кінця власної кар’єри невдалим виступом в травні, до голови Ради народних комісарів в жовтні.

Швидкоплинна народна любов не дозволяє закріпитись державотворчим процесам. Фактично, після революції народні маси стають полем битви популізму. Представники влади змушені проводити політику популізму, у відповідь на ще більший популізм опозиції. Останні не гребують в своїх обіцянках і діях нічим, оскільки ціль отримати владу є вищою за будь-які інші. Коли зруйновані старі інститути, народна довіра стає єдиним джерелом легітимності влади, і фактично, той хто отримує цю довіру і є справжньою владою. Більшовики щонайменше двічі могли бути знищені до жовтневої революції. Але влада, яка є заручником свого ліберального курсу, в підсумку стала жертвою. У своїх спогадах більшовики постійно згадують, що «влада сама плила їм в руки». І це навіть стало предметом дискусій між Леніним, Троцьким і Камєнєвим: чи варто вдаватись до збройного захоплення влади, коли її можна просто підібрати?

Більшовики вирішили не грати по новим правилам. Вони не хотіли брати участь у виборах, в яких однозначно б програли. Вони абсолютно неадекватно оцінювали реальну економічну і політичну ситуацію. Ніхто не вірив, що в тій ситуації більшовики б протримались при владі більше кількох тижнів. Тому, що вони не мали жодної підготовки, фахівців, і адекватних програм у відповідь на існуючу кризу. Але все, що вони мали – це терор. Тому розуміючи мінливість народної любові, а також неможливість у зв’язку з цим втримати владу, вони просто вирішили знищити всіх, хто міг цю владу забрати. Вони у всьому програвали своїм попередникам, крім одного – жорстокість. Ліберальний Керенський дав їм забагато шансів, і вони таких шансів нікому не давали. «Жорстокість на війні є перевагою» - писав Клаузевіц.

Україна вступила в нову історичну воронку. Майдан став аналогом лютневої революції 1917, і привів до влади старих політиків з новим порядком денним. Але влада слабка. Вона залежить від суспільних настроїв. Суспільство ж роздроблене в своїх очікуваннях і настроях. Єдине, що його об’єднує – це постійне невдоволення. У відповідь влада намагається вибудувати хистку конструкцію популістичних кроків і олігархічних домовленостей. У влади з’являється ілюзія, що їй це вдається і вона ще більше відривається від реальної ситуації. Складна економічна криза, війна на Сході, буксування реформ, робоча сила, яка тікає, все це не залишає місця самовдоволенню, з яким виступав Порошенко на прес-конференції. Він має переживати. Дуже. І ось чому.

70% недовіри до політиків – це і є час більшовиків. Вони чекають цього, оскільки для захоплення влади їм вистачить кількох сотень організованих людей. Важливо те, що через велику недовіру – ніхто не буде захищати і відстоювати стару владу. Тому більшовики використають недовіру для своєї легітимності. Адже людям всеодно хто прийшов, може хоч цим щось вдасться. Далі вони не будуть робити реформи, а будуть накопичувати ресурс, щоб в момент, коли народна любов обернеться проти них – розібратись з опонентами.

Давайте чесно, якщо викинути Порошенка, Авакова, Гройсмана і Парубія, чи той хто прийде їм на заміну зможе утримувати народну підтримку більше ніж півроку? Чи не буде через півроку нових Майданів уже проти нової влади? Будуть. А тоді буде нова влада. І так буде тривати доти, доки одного дня, ті хто прийдуть у владу не розв’яжуть терор. Тому, що терор стане єдиним способом для них вижити.

Воронка вже крутиться, а більшовики працюють. Сьогодні ми не знаємо, хто виконає їхню роль. Так, як це не знали в травні 1917, коли Ленін, Камєнєв і Троцький були політичними маргіналами, без народної підтримки, належних ресурсів і впливу.

Чи можливо вирватись з цієї воронки? Тут я песиміст. Я бачу як навіть розумні раціональні люди, все більше падають в емоційні істерики. Люди плутають своє особисте негативне ставлення до Порошенка і Авакова, із необхідністю давати реальні системні відповіді. Навіть просте питання, хто може обійняти посаду нового міністра – не виникає в цих емоціях. Сьогодні кожному з нас важко назвати 10-20 людей, яким би ми довірили владу в країну, але щодня я бачу бажання всіх викинути, розстріляти і тому подібне, що абсолютно нагадує більшовизм. «Ленінська кухарка» сьогодні звучить так: оголосимо конкурс і оберемо порядних людей. Ні, не оберете. Бо якщо вам важко назвати 10 людей на високі державні посади, де ви візьмете десятки тисяч? Чи по вашому новий міністр МВС по – іншому змусить працювати старих генералів?

І все-таки я маю відповідь, як можна було вирватись з воронки:

1. Правила гри. Понад усе ми повинні триматись за правила гри. Можна і треба не любити владу, але викинути її можна тільки через вибори. Це потрібно не для цієї влади, а для тієї яка її поміняє. Інакше правилом гри стане викидати владу не через вибори, і це стосуватиметься всіх інших. Аж поки владу не отримають більшовики.

2. Боротьба за народ, а не за владу. 70% недовіри – це не про Пороха, а про всіх. І про Гриценка, Садового, і про Тимошенко і Ляшка. Всі хто не здобудуть цієї довіри, будуть приречені на ненависть за лічені місяці перебування у владі.

3. Мобілізація і підготовка нових лідерів. Суспільство вже не повірить старим. Повернути довіру до політики і участь у ній можна тільки новими людьми. Їх треба мобілізувати і готувати. Бо можливо саме вони нестимуть тягар консолідації народу, на яку вже не здатні ні влада, ні опозиція.

І на завершення. Серед найважливіших цитат з книги Зигаря, це слова Олександра Гучкова «у нас все будет, но все будет поздно». Вони постійно не йдуть у мене з голови. Я думаю про те, що якби сучасні реформи відбувались в епоху Ющенка, то про нас всі писали б книги «Чому Україні вдалося». Але сьогодні пізно для них, і вони не вирішують нашої ситуації. Я бачу як багато цікавих і правильних ініціатив виникає і запускається. Але чим більше крутиться воронка, чим більше емоцій ллється всередину, я думаю – вони не встигнуть.

Нам треба зупинити більшовизм сьогодні. Інакше ми просто не встигнемо.

Victor Andrusiv


promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
eshkatot 6 марта, 14:10
Хтось в интернет бреше про сбитого кортежем пана президента дедулю. Когда уважаемая редакция найдет минутку осветить данный момент? Нужны срочные методички.

vovoland 6 марта, 14:20
Порошенко ехал спасать Украину. А дедуля - агент ФСБ и специально под колеса кинулся.

vovoland 6 марта, 14:15
Большевики сначала не были жестокими: они отпустили под честное слово не воевать против Советской власти и министров Временного Правительства, и участников мятежа Керенского-Краснова (в том числе, и самого Краснова.)

А про "правила гри" надо было думать до Майдана 2004 года. Или хотя бы до Евромайдана. А теперь поздно. Если можно было вынести полностью легитимного, всенародно избранного президента Украины Януковича, то почему Порошенко-то нельзя? Можно-можно.

o_o_a 6 марта, 14:58
>> Если можно было вынести полностью легитимного, всенародно избранного президента Украины Януковича, то почему Порошенко-то нельзя?

А можно подробнее, как-то я в Киеве, но об этом не слышал. Знаю только, что главнокомандующий ни с того ни с сего однажы дезертировал.

na_kh_ekh 6 марта, 14:18
=== якщо вам важко назвати 10 людей на високі державні посади

Цікаво, скільки міністрів уряду Яценюка міг назвати автор 18 лютого 2014 року?

Совки - такі совки. Їм обов'язково, щоб була "наступність влади", щоб йдучи на вибори вже знати, за кого галочку ставити, чисто як у комуняк, у яких на виборах в бюлетнях був один кандидат.

kym_garbyz 6 марта, 14:22
У победителей опять ковер-самолет в Сирии наебнулся. 32 кацапа як i не було.

Edited at 2018-03-06 14:22 (UTC)

да хто их там считает.
Вот самолет жалко, а кацапов на россии - как грязи.

Погуглите, что творила оркка в Европе во время ВМВ...

zivoy 6 марта, 14:31
Выдержки из книги Макса Гастингса 'Армагеддон: битва за Германию, 1944-1945' ('Armageddon: The Battle For Germany 1944-1945')

"Первое вторжение русских в восточные районы Германии произошло в октябре 1944г., когда части Красной Армии захватили несколько приграничных деревень. Через пять дней они были выбиты оттуда, и перед глазами гитлеровских солдат предстала неописуемая картина.

Едва ли хоть один гражданский избежал смерти от рук русских солдат. Женщин распинали на дверях сараев и перевернутых телегах, или, изнасиловав,давили гусеницами танков. Их детей тоже зверски убили. Сорок французских военнопленных, работавших на окрестных хуторах,предполагаемые освободители расстреляли. Та же судьба постигла и признанных немецких коммунистов. Действия красноармейцев не были проявлением бессмысленной жестокости - это был методичный садизм.

'Во дворе фермы стояла телега, к которой, в позе распятых, были прибиты гвоздями за руки еще несколько голых женщин, - докладывал немецкий фольксштурмовец Карл Потрек (Karl Potrek). - Возле большого постоялого двора находится сарай; к каждой из двух его дверей была в позе распятой прибита гвоздями голая женщина. В жилых домах мы обнаружили в общей сложности 72 женщин и девочек, а также одного мужчину 74 лет - все они были убиты зверским образом; лишь у нескольких в голове обнаружены пулевые отверстия. Некоторым младенцам размозжили головы'... "Один из редчайших правдивых фильмов о...

zivoy 6 марта, 14:36
русском антикоммунистическом сопротивлении во время ВМВ.

Снят европейцами по реальным событиям.d_nielli 6 марта, 14:39
господи, как дети малые. Нужно только то и сделать самых главных крикунов, из числа еще не заваривавшихся, ответственными по какому-то направлению, которое не сильно важное, но и не из числа "на, отъебись". Все эти люди хотят власти, но добиться ее не могут по причине отсутствия времени, денег и организационных навыков. При этом многие себя считают достаточно компетентными. Если их единственный ресурс - это пиздеж в соцсетях, то нужно вытащить человека из инторнета и сделать начальником или членом команды, например, по вопросу уборки мусора, сортировки мусора и т.д. Чего-то общественно полезного, за что можно потом устраивать публичные выволочки, если люди рукожопы, но при этом относительно безвредного с точки зрения общей стратегии.

Если люди справятся - то, ебать, мы просто теряем ценные кадры только потому, что нам видите ли не нравится их пиздеж в сети. И кто тут после это ебанат? Тут уже была статья по жиробасину, которую оскорбляет то, что все видят какая она жирная. В этом смысле мы, оскорбляющиеся за власть, точно как та ТП.

А если люди не справятся и будут косячить, то общество их очень быстро возненавидит, и тогда их спокойно можно вернуть в инторнет, где они пусть оборутся (как это делаем мы, когда сремся зрада/перемога) - это будет иметь околонулевой эффект.

Тарас Рудик 6 марта, 14:48
+++ это в срашке все от хуйла зависит и мэры ничего не могут сделать, а в Украине децентрализация.

Тарас Рудик 6 марта, 14:41
шозабред? только через революции и делается влада лучше. в совках как минимум. а Украина увы, совок покашо

Vitaly Trots 6 марта, 15:09
Там просто пессимистичный взгляд на события. Пассаж "для захоплення влади їм вистачить кількох сотень організованих людей" кацапы попытались в 2014м провернуть. Выгорело им? Отсосали они.

seniorsenior 6 марта, 15:21
Для початку потрібно щоб дана постмайданна влада змінилася на нові обличчя ненасильницьким методом (методом виборів).
А теперішнім керманичам не чіплятися за владу будь-якими методами, повторюючи помилки попередників.

Vitaly Trots 6 марта, 15:44
В кои то веки с тобой согласен. Более того - вангую что так и будет. Следующая смена власти будет конституционным путем.

alex_sergant 6 марта, 16:33
Автор сильно натягивает сову на глобус ( хотя "зрада-перемога" в Украине по жизни процветала и процветать будет, но вот таки время сильно не то, что тогда: тогда 80% население жило в селе, оттого и батька Махно стал таким популярным и мощным политдеятелем)
в общем = статья годна только для того, чтобы взять и примерно в таких ж объёмах текста её опровергать, но реально мне влом расписывать, оттого сразу результативную часть " оценка статьи приближается к КГ/АМ практически, ценность поста стремится к нулю" .

тезисно в чём автор не прав:
а) оценка общества и его настроений = "отсутствие общих ценностей, кроме общего недовольства" - таки сильно преувеличено. Трындеть что "Порошенко неправильный президент" не есть привести к власти ЮВТ либо тем более Опоблок.
б) "методы комунистов" = ну вот покажите мне насколько шикарны эти методы, если мы такую ересь от рашенпропаганды 4 года получаем. Наши консерв стало больше? они научились максироваться? народ стал тупее либо устал и начал хавать "комуняцкую пропаганду" не заморачиваясь? ой не верю
в) "Влада, яка неуспішно намагається проводити реформи, втрачає довіру і її все частіше звинувачують в подібності з минулим режимо " а вот фигвам, реформы вполне себе успешно идут, да - не быстро, но всё-таки постоянно и непрерывно.
"Представники влади змушені проводити політику популізму, у відповідь на ще більший популізм опозиції. Останні не гребують в своїх обіцянках і діях нічим, оскільки ціль отримати владу є вищою за будь-які інші." - преувеличение , а то и враньё. Да, можно попробовать БПП и ФНЗ обвинить в популизме = но кто обвинит? ещё большие популисты? нуну, я посмотрю на это.

в общем-то мне вполне достаточно. Если выводы делаются на допущениях и неверных исходных данных, на недостоверной картине происходящего... То в итоге будут те выводы, которые ВВП принимал по Крыму и Новороссии. тогда тоже разведка и институты аналитоиков делали вывод что "полУкраины поднимется и режим погонит, там же всё русские люди!" - а в итоге вот вам санкции и прочиее проблемы.

virasi 6 марта, 18:51
Досить сцятись в памперси.)) Ніякого майдану не буде. В 2014 р. народ отримав прививку від подальших майданів.

igorsova 7 марта, 13:07
Хотілось би щоби то було щеплення від обрання довбойобів до влади

Так що неправильна відповідь, набутилка
сідай назад на бутилку

kotboykot 7 марта, 1:07
Майданов не будет, поскольку люди видели, к чему это привело в прошлый раз. Чтобы был новый майдан, нужно, чтобы эту власть возненавидели намного больше Януковича, а этого пока нет.
Про реформы - чтобы проводить непопулярные реформы и не потерять доверие полностью, власть должна быть кристально чистой. А этого не наблюдается. Поэтому, будут выборы, на которых победит, скорей всего, Тимошенко, потому что у других таких рейтингов нет, а от Порошенко уже все устали. Я, кстати, тоже. Но я не думаю что вообще в Украине может на выборах победить власть, которая всех устроит. Потому что страна нищая, а люди хотят жить хорошо уже сейчас, а не ждать результатов реформ, которых, кстати, особо и незаметно, 20 и больше лет. А популисты, обычно, своих обещаний не выполняют, потому что в нищей стране ресурсов для этого нет. Вот так и будет власть менятся на каждых выборах. Хорошо, если до майдана не дойдет. В общем, прогноз у меня для Украины скорей пессиместический. И виноваты в этом сами Украинцы, потому что выбирают такую власть, которой достойны. Да и идеальных политиков у нас как-то не наблюдается, так что и выбора то особого нет.

igorsova 7 марта, 13:05
неправильна відповідь, набутилка
сідай назад на бутилку

  • 1