Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ще одна деталька для тих, хто не хворіє на політичну амнезію

Згадайте, як після вбивства Вороненкова уся наша ватага "патріотів у кокошниках" пройшлася по двох структурах: по СБУ, що не захистили належним чином, і по ГПУ, тут, правда, більше на випередження: невміло розслідують, не розкриють і навіть не прагнуть розкрити та ін.

А зараз якось притихли - ні самі нардепи, ні їхні політтехнологи звуків у цій справі не видають. Бо ж "невдобно якось получилося" - Луценко доповів про розкриття справи й арешт частини винуватців, які безпосередньо організовували вбивство Вороненкова. Справу вже передають в суд. Недосяжний поки основний фігурант - колишній чоловік Максакової (вдови Вороненкова), відомий російський кримінальний авторитет, який визначений замовником убивства. У наших спецслужб достатньо підстав вважати, що він повністю підконтрольний ФСБ. Саме через збережені нормальні контакти Максакової та й самого Вороненкова з ним, українські спецслужби аж надто підозріло ставилися до сім'ї втікачів. Відсутність персональної ворожнечі та інших особистих мотивів для вбивства підтвердив також їхній друг Ілля Пономарьов.

А для тих, хто хочуть бачити реальні арешти, а не заочні звинувачення російським кримінальним діячам, було повідомлення про конкретних затриманих в Україні організаторів убивства та відслідкований увесь ланцюжок з підготовки злочину.

Тож закиди на адресу Луценка вже пішли коту під хвіст. А що стосується звинувачень наших спецслужб, що не вберегли, то тут і мені деякі дії видаються надто легковажними. Адвокатом виступати не стану, але заради справедливості слід зазначити, що для самого Вороненкова це жодного значення мати не могло б. Найперше, як людина вільна й непідслідна, він навряд чи погодився перебувати під цілодобовою охороною на якомусь закритому об'єкті. А за будь-яких інших обставин його доля вже була визначена в ту мить, коли прийняли рішення в Кремлі. Адже вберегтися від наперед підготованого іноземною спецслужбою політичного вбивства людині, яка перебуває на виду, практично неможливо. А слідство ще й виявило, що зловмисники навіть винайняли квартиру в тому самому елітному домі, де жила сім'я Вороненкова. Тому його вбивство - це було лише питання часу. Очевидно, що кілька днів чи тижнів життя йому добавило бажання спецслужб РФії облаштувати все так, ніби вбивство скоїли якісь українські націоналісти. Але якби не вдалося, то застрелили б просто у власній квартирі.

А написав я це все, власне, не для того, щоб розбиратися в тонкощах розслідування злочину - про це достатньо чітко й доступно сказав Юра Луценко (запис брифінгу, думаю, знайти не проблема), а щоб просто ще раз нагадати, що ті, хто постійно кричать: "Зрада!!! Все пропало! Нічого не знайдуть, не зроблять, не досягнуть!", - до цього часу нам весь час брехали. І нема підстав думати, що сьогодні їхні заяви та звинувачення можуть виявитися більш аргументованими.

Taras Chornovil

Tags: Ой всё!, Политика
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 14 comments