Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ниблагадарные!

"Это всё вам дал Советский Союз" або "Это всё тебе досталось бесплатно в Советском Союзе" – це фрази, після яких особисто для мене людина зникає.

А три покоління моїх родичів не вбивалися на війнах і в колгоспах, не гинули в голод, не стояли по дві зміни на заводах?

Розкішний у своїй маніпулятивності мисленнєвий кульбіт: людина, яка вдається до цього прийому, немовби уособлює в цей момент Радянський Союз, "который всё вам дал".

Тому, виходить, що ти саме їй щось винен і мусиш виправдовуватись і дякувати або за їбучу радянську школу з елементами комунофашизму, або за безплатну стоматологію без анестезії, або за безплатний дитсадок із нянечками-садистками.

Те саме стосується, зрештою, всіх людей, які експлуатують чужі заслуги або славу минулого для того, аби довести вам щось у сьогоднішньому дні.

Апеляція до минулого – це у 99% зведення будь-яких розмов на будь-які теми у сферу нез'ясованого та ірраціонального. І що глибше в минуле, то більша брехня. Почуєте про славних козаків – плюйте межи очі, про Київську Русь – бийте в морду. :)

От цим, власне кажучи, інструментальним використанням минулого й відрізняється людина минулого від людини сучасної.

Andrij Bondar
 
Tags: Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 22 comments

Recent Posts from This Journal