Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

ОБСЕ на границе

Хотел было разобрать по полочкам вчерашнее интервью Порошенко, а тут Денис Пятигорец всё уже сделал. Так что добавлю только свои выводы в конце поста.

Вот само интервью:


ссылка на ютуб

Вот чётко озвученные президентом пункты, за которые потом можно будет спросить:

1. Для прогресу по Мінську треба чіткий документ, де б стояли дата та відповідальна особа по кожному пункту. Це дорожня карта, яка наразі погоджується. Без неї просуватися далі неможливо.
2. Дорожня карта – це не зміна, підміна чи ревізія Мінську.
3. Роль ОБСЄ має бути підвищена через введення на Донбас поліцейської озброєної місії ОБСЄ.
4. Послідовність виконання Мінську має бути такою:
- Встановлення режиму повного припинення вогню;
- Гарантоване відведення важкої техніки;
- Представники озброєної місії ОБСЄ на постійній основі мають перебувати на лінії розмежування, в місцях зберігання техніки та артилерії, на кордоні з Росією. Це має бути зроблено до проведення виборів на Донбасі. Контроль на кордоні має припинити інфільтрацію російських військ, техніки та боєприпасів;
- Розведення військ окрім Золотого, Петрівського та Станиці Луганської буде ще 4 наступні зони, де будуть проведено розведення військ. І одним з цих 4-х місць має бути Дебальцеве, яке за Мінськими угодами має бути під контролем України. Дебальцево – це принципова позиція. При розведенні військ не передбачається здача цих населених пунктів ворогу;
- Звільнення заручників;
- Український Парламент голосує за закон про вибори та призначає вибори;
- Після цього проводяться вибори;
- На наступний день після виборів ОБСЄ передає кордон під контроль ЗСУ та прикордонників.
5. Росія ніякий не посередник в Мінському процесі – Росія – країна агресор, яка здійснює свою агресію проти України.
6. Якщо Росія не буде виконувати Мінські домовленості (в будь-якому пункті, як, наприклад, вона вже заявила про Дебальцеве) то санкції проти Росії будуть продовжені, а може навіть і посилені.
7. Україна запропонувала ЄС вводити санкції проти РФ не на півроку, а на рік. Наразі ЄС обговорює таку можливість.
8. Не пізніше листопада має відбутися зустріч голів МЗС, на якій вони мають підготувати наступний саміт у Нормандському форматі, на якому має бути затверджена дорожня карта.
9. Якщо цього не відбудеться до грудня – керівництво Ради Європи буде мати всі підстави для того, щоб продовжити та посилити санкції.
10. Ніяких «таємних домовленостей» в рамках Мінська не існує. Прозорість – це головна вимога європейської політики.
11. Кожен, хто атакує Мінськ має нести відповідальність за те, що тоді буде. А буде наступне:
- Якщо Україна сама вийде с Мінських домовленостей – з Росії знімуть санкції;
- Якщо Україна сама порушить Мінські домовленості – забутьте про європейську коаліцію підтримки України;
- Той, хто в Україні пропонує скасувати Мінськ – має запропонувати альтернативу;
- Альтернативи мінську дві – перша – вирішити питання військовим шляхом, але для цього доведеться також вступити у відкриту війну з РФ. І за наслідки цього треба взяти відповідальність. І друга альтернатива – віддати окуповані території Росії в обмін на мир. Але ті, хто так думають, вони себе обманюють, бо від Росії вони не отримають ані миру, ані територій.
12. Ніхто на Заході не тисне на Україну та не намагається обміняти Донбас на Сирії чи ще на щось.

Отже, ми маємо чіткі заяви Президента, які ми можемо зберегти та порівнювати з ними те, що буде відбуватися навколо Мінських угод. Одразу хочеться відмітити, що в цьому плані є кілька пунктів, яких Росії буде практично неможливо виконати, а, отже, вона матиме й надалі клопіт із санкціями, які вбивають російську економіку, що вже визнали й самі кремлівські карліки.
Серед таких пунктів варто відмітити наступні:
- Росія не встигне погодити дорожню карту до грудня 2016 року, бо там є пункти, які Карліто вже відкинув;
- Росії буде важко встановити повний режим припинення вогню, бо дуже великій кількості дебілів дали в руки зброю. А коли в дебіла є зброя – він неодмінно шмальне;
- Карліто вважає Дебальцево своїм власним бойовим трофеєм. Для нього це як вперше завалити Кабаєву. А отже він навряд погодиться виконати умову Мінська та віддати його;
- Закон про вибори. Це дуже слабке місце для Росії. Закон про вибори наразі розробляється українською та німецькою стороною. Для німців, з їх рівнем прозорості виборчого процесу, буде справа честі зазначити в майбутньому законі всі стандарти ОБСЄ, які Україна безумовно пропише в законопроекті. (ремарка від Taras Partyn):
1. Голосувати мають право ВСІ громадяни України, разом з переміщеними.
2. Всі комісії мають бути обрані та зареєстровані згідно законів України. А там написано про квотність цих комісій відносно представництва у ВРУ.
3. Спостерігачі на виборах - від усіх політичних сил + ОБСЕ.
3. Найцікавіший пункт. Фінансуватись ці вибори мають з держбюджету України. А для того має бути відновлена робота держказначейства ... І багато інших структур, що пов'язані з тим всім ... А це і СБУ в тому числі.

А тепер уявіть як РФ буде сприяти виборам за всіма правилами ОБСЄ? Уявіть вільний доступ всіх кандидатів до дірявих ЗМІ, вільний доступ до трудових колективів? Уявіть політичні мітинги на окупованих територіях українських партій, виступ того ж Ляшка в Донецьку чи Тягнибока в Торезі уявіть? Уявіть біг-борди з Ярошем чи з Білецьким на вулицях Луганська? А головне – уявіть, що за законом у виборах мають право прийняти участь лише ті партії, які зареєстровані в ЦВК. А там жодної дірявої партії (окрім Оппоблоку) не зареєстровано. Думаєте в РФ підуть на такі умови? Дуже сумніваюсь. А як не підуть – санкції, голод, погані надої, тощо. Тобто шпагат для Вольдемара ще той.

* * *
А теперь от меня. Сразу скажу, что основные наезды на Порошенко по теме "ОБСЕ на границе не справится, почему не ВСУ, почему только после выборов?" - это ерунда, пофигу кто там будет стоять на границе. Вы не туда смотрите :)

1. Шансов на выполнение Минских соглашений очень мало, я об этом не раз писал. Кремль усиленно создавал ОРДИЛО как мощную силу, накачивал регион оружием, и теперь ему сложно контролировать боевиков. Да и для самого Кремля несоблюдение Минских соглашений = санкционная ловушка, а соблюдение = капитуляция. Идеологи "грустной весны" это понимают и уже вовсю ищут способы отменить "минские":Кстати, задумайтесь: если Кремль не хочет выполнять "минские" и ищет повод их сорвать, то на кого работают политсилы в Украине, которые вот уже скоро два года требуют их отменить?..

2. Порошенко всеми силами демонстрирует готовность выполнять минские соглашения. Его задача в том, чтобы Минские либо были выполнены на условиях Украины, либо были сорваны из-за России, здравствуйте санкции. Это правильная тактика, она подтверждена результатами - за прошедшие два года Искандеры перестали смеяться, положение сторон поменялось. Кроме того, посмотрите на план выше - от Украины ведь ничего не требуется делать в ближайшее время, выборы нужно будет провести только после выполнения Кремлём и боевиками кучи пунктов. В случае массовых нарушений - выборы признаются недействительными и всё начинаем сначала. В случае вооружённого бунта - возобновляем АТО. Всё продумано.

3. Даже если допустить, что Кремль и боевики будут выполнять требования "минска", это займёт годы. Причина - уровень безопасности, который необходимо обеспечить на Донбассе для проведения выборов, соответствующих украинскому законодательству. Грубо говоря, если там можно будет провести выборы, то любой человек может поехать в Донецк и спеть на центральной площади там "Путин - хуйло" без последствий. Ну а если в Донецке так же безопасно, как в Мариуполе или Славянске, то какая разница, кто контролирует границу - ОБСЕ или ВСУ? Важен же результат, а не исполнитель.
Прошлый раз, когда летом 2014-го наша армия пыталась взять границу с Россией под контроль, их обстреливали градами и гаубицами с территории РФ. Пусть попробуют пострелять в ОБСЕ.

4. То есть, смотреть нужно не на пункт "кто контролирует границу", а на отсутствие в озвученном Порошенко плане пунктов об "амнистии" и "местной милиции". Об амнистии говорилось ранее - всем, кто не замечен в тяжких преступлениях - амнистия, всем кто замечен - тюрьма, "Миротворец" в помощь. О "местной милиции" или "местной прокуратуре" никаких конкретных обещаний нет. Все эти пункты должны появиться в "дорожной карте", в декабре - если Кремль не сорвёт процесс. Вот тогда нужно будет контролировать и если что - бить тревогу. Впрочем, большинство в ВР уже заявило, что "зраду" не поддержит, да и СМИ раздуют её до небес. Так что Порошенко вряд ли пойдёт на "таке прикре самогубство" - у него ведь задача к следующим выборам быть победителем, а не проигравшим.

4. Если Минские соглашения не будут выполняться Россией, то нас ждёт "хорватский сценарий" - за несколько лет Россию санкциями доведут до краха, после чего ВСУ в ходе войсковой операции берут ОРДИЛО под контроль, и дальше решает, что со всем этим делать. Если же "минские" будут выполняться, то контроль над ОРДИЛО будет установлен 1) немного быстрее 2) без жертв среди ВСУ и мирного населения, которому при стрельбе в любом случае достаётся.

Оба варианта имеют свои плюсы и минусы. Оба варианта требуют от Украины ускоренного проведения реформ и оживления экономики, иначе мы банально не потянем реинтеграцию и восстановление Донбасса.
 
Tags: Политика, Порошенко
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 179 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

Recent Posts from This Journal